Hlavní navigace

Slováci objevili Ameriku: Dávkovač na rohlíky

Sdílet

 Autor: youtube.com
Na Slovensku čtyři roky vyvíjeli dávkovač na rohlíky, který by měl zvýšit hygienu prodeje. Nikdo už vám pečivo neosahá, rohlíky nepromáčkne a nepoprská. Je to prý světová novinka. Skutečně?

Server Novinky.cz přinesl zprávu o tom, že Slováci vynalezli dávkovač pečiva pro supermarkety, slovenská média nešetří superlativy a píší Svet len čumí, čo Košičania vymysleli: Rožkomat sľubuje revolúciu v kontakte s pečivom! Jde skutečně o převratnou novinku na trhu, nebo je to jen znovu objevená Amerika?

poporodni_deprese

Rožkovač spočítá rohlíky i vytiskne etiketu

Rožkovač, jak ho výrobce nazval, byl vyvíjen čtyři roky. Důvodem pro vznik této dle výrobce světové novinky bylo zvýšení hygieny prodeje. Většina lidí totiž, byť má k dispozici kleště, rohlíky i ostatní druhy pečiva nabírá rukama. V jedenáctiminutovém reklamním filmu Marek Vician, vynálezce, objasňuje dokonalost svého Rožkovače: „Teď si představte, že kupujete rohlíky. Na automatu si zvolíte počet a stlačíte tlačítko. Automat vám rohlíky nadávkuje, a vy si už jen jednoduše odeberete hygienicky zabalené pečivo. Automat pečivo zabalí a vytiskne štítek s počtem a čárovým kódem. Takto se ušetří čas na přepočítávání. Naše zařízení je jediný způsob, jak zabránit zákazníkům, aby chytali pečivo holýma rukama a nenakazili tak ostatní zákazníky.“ 

Nápad určitě dobrý, ale kdyby se Slováci podívali jen kousek za hranice, třeba do něměckého řetězce Aldi, museli by uznat, že jejich novinka není ani nová, ani světová. Řetězec Aldi má totiž obdobný dávkovač různých druhů pečiva na svých prodejnách určitě minimálně dva roky. Viz fotografie na Wall Street Journal.

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).