Hlavní navigace

Školné uhrazené zaměstnavatelem jako (ne)peněžní příjem

12. 4. 2010

Sdílet

Pracujících studentů stále přibývá a ne vždy má zaměstnanec ke studiu ideální podmínky. Zákoník práce ovšem umožňuje uzavření tzv. kvalifikační dohody.  Součástí kvalifikační dohody je zejména závazek zaměstnavatele umožnit zaměstnanci studium a závazek zaměstnance setrvat u zaměstnavatele po předem sjednanou dobu v pracovním poměru. Ta se sjednává maximálně na pět let. V případě porušení dohody ze strany zaměstnance je tento povinen uhradit celkovou částku nákladů spojených se vzděláváním…

Pracujících studentů stále přibývá a ne vždy má zaměstnanec ke studiu ideální podmínky. Zákoník práce ovšem umožňuje uzavření tzv. kvalifikační dohody. 

Součástí kvalifikační dohody je zejména závazek zaměstnavatele umožnit zaměstnanci studium a závazek zaměstnance setrvat u zaměstnavatele po předem sjednanou dobu v pracovním poměru. Ta se sjednává maximálně na pět let. V případě porušení dohody ze strany zaměstnance je tento povinen uhradit celkovou částku nákladů spojených se vzděláváním vynaložených zaměstnavatelem.

Více se dočtete v dnešním článku na serveru Podnikatel.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).