Hlavní navigace

Školné uhrazené zaměstnavatelem jako (ne)peněžní příjem

Redakce

Pracujících studentů stále přibývá a ne vždy má zaměstnanec ke studiu ideální podmínky. Zákoník práce ovšem umožňuje uzavření tzv. kvalifikační dohody.  Součástí kvalifikační dohody je zejména závazek zaměstnavatele umožnit zaměstnanci studium a závazek zaměstnance setrvat u zaměstnavatele po předem sjednanou dobu v pracovním poměru. Ta se sjednává maximálně na pět let. V případě porušení dohody ze strany zaměstnance je tento povinen uhradit celkovou částku nákladů spojených se vzděláváním…

Doba čtení: do minuty

Pracujících studentů stále přibývá a ne vždy má zaměstnanec ke studiu ideální podmínky. Zákoník práce ovšem umožňuje uzavření tzv. kvalifikační dohody. 

Součástí kvalifikační dohody je zejména závazek zaměstnavatele umožnit zaměstnanci studium a závazek zaměstnance setrvat u zaměstnavatele po předem sjednanou dobu v pracovním poměru. Ta se sjednává maximálně na pět let. V případě porušení dohody ze strany zaměstnance je tento povinen uhradit celkovou částku nákladů spojených se vzděláváním vynaložených zaměstnavatelem.

Více se dočtete v dnešním článku na serveru Podnikatel.cz.