Hlavní navigace

Sex na jednu noc nepovažuje více jak šestina Čechů za nevěru

21. 12. 2010

Sdílet

Jako nevěru hodnotí každý něco jiného. Společnost SANEP v průzkumu zjišťovala, co je nejčastěji hodnoceno jako nevěra podle mínění Čechů. „Jak ukazuje dlouhodobé sledování otázky nevěry v rámci populace ČR společností SANEP, největším problémem je, že si každý jedinec vytváří svá pravidla a hranice, kdy sám hodnotí, co je nevěra a co není, což nemusí vždy korespondovat s názorem partnera,“ uvádí se ve zprávě SANEP. 

Jako nevěru hodnotí každý něco jiného. Společnost SANEP v průzkumu zjišťovala, co je nejčastěji hodnoceno jako nevěra podle mínění Čechů.

„Jak ukazuje dlouhodobé sledování otázky nevěry v rámci populace ČR společností SANEP, největším problémem je, že si každý jedinec vytváří svá pravidla a hranice, kdy sám hodnotí, co je nevěra a co není, což nemusí vždy korespondovat s názorem partnera,“ uvádí se ve zprávě SANEP. 

Podle zjištění exkluzivního průzkumu zdánlivě neškodný flirt nepovažuje za nevěru více jak třetina domácí populace. Více jak šestina Čechů nepovažuje za nevěru sex po telefonu a dokonce ani sex na jednu noc.

„Zvláštní skupinu lidí, která se vyskytuje ve všech průzkumech společnosti SANEP, pak tvoří lidé, kteří nepovažují za nevěru sex se svým bývalým partnerem, skupinový sex, lesbický sex nebo orální sex. A právě individuální a velice rozdílné nahlížení na to, co je a co není nevěra, je klíčové pro vytvoření celkového obrazu nevěry v rámci celé naší společnosti,“ uvádějí autoři průzkumu. 

Poněkud pokrytecky pak vzhledem k uvedeným zjištěním vyznívá skutečnost, že nadpoloviční část veřejnosti vnímá nevěru jako nejhorší partnerské provinění. Zajímavé je také, že většina veřejnosti věří ve věrnost svého partnera, stejně jako je stále většinově živá víra v existenci absolutně věrného partnerského svazku.

Ze zjištění exkluzivního průzkumu společnosti SANEP tak vyplývá, že i přesto, že jsme nevěrní, což si v mnohých případech nechceme připustit, chceme věřit v absolutní věrnost svého partnera a vkládáme do vztahů prvek partnerské důvěry.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).