Hlavní navigace

Mít v kanceláři prsatou blondýnu, která umí jen vařit kafe? To už není in

19. 5. 2010

Sdílet

Už dávno uplynuly časy, kdy si manažeři pořizovali jako asistentky slečny, které toho sice moc neuměly, ale vzhledově byly na jedničku. Dnešní asistentky většinou zastávají i výkonnou funkci a mnohdy ve svých organizačních schopnostech předčí svého šéfa. Čtěte téma: Vracím se do práce. Kdo mi pohlídá dítě? Řada žen dnes začíná pracovat brzy po porodu. Jenže je tu problém: Kam s ním?

Už dávno uplynuly časy, kdy si manažeři pořizovali jako asistentky slečny, které toho sice moc neuměly, ale vzhledově byly na jedničku.

Dnešní asistentky většinou zastávají i výkonnou funkci a mnohdy ve svých organizačních schopnostech předčí svého šéfa.

Čtěte téma: Vracím se do práce. Kdo mi pohlídá dítě?

Řada žen dnes začíná pracovat brzy po porodu. Jenže je tu problém: Kam s ním?

Uvařit svému bossíkovi kávičku, pak si přečíst, co je nového v dámském magazínu, přebarvit si nehty novým trendy lakem a občas vyřídit pár telefonátů. Alespoň tak jsme si představovali časy, kdy atraktivní slečny zastávaly pozice asistentek.

 I když na podobný fenomén můžeme v zkostnatělých institucích ještě narazit, moderní firmy očekávají od asistentek absolutní samostatnost, rychlost v jednání a samozřejmě i zástupnou funkci za svého šéfa, který není momentálně k dispozici.

Možná jste se někdy setkali s tím, jak jsou ženy, které zastávají funkci asistentky, alergické na slovo „sekretářka“. Právě ta totiž v očích české veřejnosti představuje subjekt, který zavolá opraváře na zaseknutou CD mechaniku ve svém počítači a ptá se, kdy už konečně bude ten báječný stojánek na kávu zprovozněn.

Proto se ani nelze ženám, které jsou pravou rukou svého šéfa, není čemu divit, když ihned utnou rozhovor potom, co je nazvete sekretářkou. Jenže na slovu sekretářka či sekretář není nic špatného.

Celý článek najdete na serveru Podnikatel.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).