Hlavní navigace

Ruští záchranáři potvrdili, že tělo nalezené u Bajkalu patří českému turistovi

30. 7. 2009

Sdílet

Tělo, které v úterý objevily pátrací týmy u Bajkalského jezera, patří jedenačtyřicetiletému Čechovi. Českému generálnímu konzulátu v Jekatěrinburgu to potvrdily ruské úřady, uvádí agentura Mediafax. Muž, který na Sibiř přijel s poznávacím zájezdem cestovní kanceláře Adventura, se ztratil v sobotu. Kvůli únavě se předčasně odpojil od své skupiny cestou na vyhlídkový vrchol na poloostrově Svatý nos. Zpět k autobusu už ale nedorazil.

Tělo, které v úterý objevily pátrací týmy u Bajkalského jezera, patří jedenačtyřice­tiletému Čechovi. Českému generálnímu konzulátu v Jekatěrinburgu to potvrdily ruské úřady, uvádí agentura Mediafax.

Muž, který na Sibiř přijel s poznávacím zájezdem cestovní kanceláře Adventura, se ztratil v sobotu. Kvůli únavě se předčasně odpojil od své skupiny cestou na vyhlídkový vrchol na poloostrově Svatý nos. Zpět k autobusu už ale nedorazil.

Průvodkyně CK jeho ztrátu nahlásila v neděli, když po muži nejprve marně pátrali samotní účastníci zájezdu. V tajze kolem jezera pak turistu hledalo několik záchranářských týmů a vrtulníky.Záchra­náři v úterý objevili tělo, které identifikovali podle nalezených dokladů.

Podle předběžných informací zranění na těle naznačují, že muž zemřel po pádu z výšky. Přesnou příčinu ale určí až pitva.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).