Hlavní navigace

Rekord v Himalájích

17. 2. 2009

Sdílet

Tři nepálští bratři Pemba Dordže Šerpa, Nima Gyalzen a Phurba Tenzing se rozhodli, že na nejvyšším vrcholku světa stráví dvacet čtyři hodin. Dosavadní rekordní rekord drží o čtyři hodiny kratší pobyt na vrcholu Mount Everestu šerpa Babu Širi. „Ubytovaní" budou ve stanu postaveném ve vyhloubené díře ve sněhu v místech nepálsko-tibetské hranice. Vzhledem k nevyzpytatelnosti počasí na vrcholu osmitisícovky si s sebou vezmou veškeré potřebné vybavení.       

Tři nepálští bratři Pemba Dordže Šerpa, Nima Gyalzen a Phurba Tenzing se rozhodli, že na nejvyšším vrcholku světa stráví dvacet čtyři hodin. Dosavadní rekordní rekord drží o čtyři hodiny kratší pobyt na vrcholu Mount Everestu šerpa Babu Širi.

„Ubytovaní" budou ve stanu postaveném ve vyhloubené díře ve sněhu v místech nepálsko-tibetské hranice. Vzhledem k nevyzpytatelnosti počasí na vrcholu osmitisícovky si s sebou vezmou veškeré potřebné vybavení.       

Jejich celodenní pobyt má ještě jeden důvod: budou zde prosit bohy za mír v Nepálu i ve světě.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).