Hlavní navigace

Názory k článku Rakovina slinivky je dlouho bez příznaků. Když začnete hubnout, je pozdě

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2018 17:07

  bez přezdívky

  Ač nerada, musím konstatovat, že naše zdravotnictví někde vázne.
  Jenom 2 malé poznámky:
  a) každý lékař na pohotovosti by měl vědět, že bolest v pravém podbřišku ukazuje na pravděpodobný problém se slinivkou
  b) každý kožní lékař by měl vědět, že flush není alergie.

 • 20. 6. 2018 17:39

  bez přezdívky

  Tahle nemoc je 100% zabiják..... Moje žena 48 let, nikdy nekouřila, nepila ve zvýšené míře alkohol, stále sportovala, byla zdravá a veselá. Pak najednou, jí dva dny hodně svědila kůže na celém těle, tak si zašla k obvodní lékařce. Ta jí nabrala krev a zjistila, že má cukr na 27 jednotkách, namísto běžných 4. Poslala ji do nemocnice a na SONU zjistili 3 cm útvar na hlavě slinivky. Po odběru vzorku a 14 dnech se zjistilo, že se jedná o zhoubný útvar. Jediným řešením je operativní zákrok, který byl proveden po třech týdnech od zjištění. Za tuto krátkou dobu se nádor dostal k žaludku, tenkému i tlustému střevu (dvanácterníku) a obemknul žílu, která zásobuje střeva. Absolvovala osmihodinovou operaci, a v průběhu měsíce dalších 6 reoperací. Dva měsíce na JIPu, měsíc na CH1 a dva týdny doma. Potom zpět do nemocnice, po týdnu sepse a konec....

 • 21. 6. 2018 23:19

  Adolf33

  Moje manželka po celý rok chodila z bolestmi v podbřišku ke své obvodní lékařce. Ta ji vždy odbyla nějakými tabletami a ani se neobtěžovala jí odebrat krev. Po roce kdy již nemohla manželka bolestmi vydržet lékařku prosila, aby ji poslala na vyšetření. Bylo jí sděleno, že bude vyšetřena ale u psychiatra. Ten v Jilemnici okamžitě zařídil vyšetření, kde se zjistilo, že má cukrovku (2x denně píchat). Další vyšetření v Jablonci n.Nis. odhalilo nádor na slinivce. Psychiatr ještě zařídil operaci v Ústřední vojenské nemocnici, kde byla manželce odebrána téměř celá slinivka, žlučník, dvanácterník a půl žaludku. Po operaci ještě přežívala rok a půl, z toho poslední dva měsíce nepřetržitě napojena na pumpu s morfinem zapůjčenou za poplatek z Hospicu v Liberci. V Liberci také stihla absolvovat 3 chemoterapie, kdy každá trvala nepřetržitě 3 dny a 2 noci. Další pokusy jsem již nedovolil a vzal si manželku zemřít domů. Byly to moje nejhorší 2 měsíce v životě. Proč jsem se rozhodl podělit o tento příběh? Ze všech stran stále slyšíme o tom, že záleží na včasném diagnostikování nádoru... Jak může ale být podchycen včas, když o tom rozhoduje obvodní "odbornice", která všemu "rozumí" a léčí výše uvedeným způsobem.

 • 22. 6. 2018 12:26

  bez přezdívky

  Že lékaři jsou vševědoucí polobohové, tak z této představy jsem už dávno vystřízlivěl. Už jsem měl s několika takovými týpky jisté "issues" - a měl jsem štěstí, že jsem si stál za svým a nenásledoval jejich stupidní léčbu.

 • 23. 6. 2018 12:42

  Honzina JU (neregistrovaný)

  souhlasím s názorem, že zdravotnictví je někde jinde, než by mělo být.
  Běžné je čekat v čekárně 4 hodiny, u lékaře vyšetření trvá 5 minut, otázky stále dokola. Na ambulanci vždy jiný lékař, jiný názor, jiné léky, už se takto potloukám po špitále 2 měsíc, stále jen nová jiná atb... přijďte zas za 3 týdny...už nemám sílu na takové "léčení" ještě nedošlo ani na odběr krve.

 • 11. 10. 2018 23:21

  bez přezdívky

  Dobrý den, ano je to pravda, všude se uvádí včasná diagnostika u rakoviny všeobecně velmi zvyšuje šanci na přežití i na kompletní uzdravení. Ale problém je především u praktických lékařů - špatná diagnostika, praktický lékaři toho mají hodně a bývají přetížení i to je jeden z důvodů. Dále i kolečko vyšetření a čekání. To prodlouží další týdny.

  PROTO DOPORUČUJI - ve vlastním zájmu, především lidé nad 40 let, by v případě podezření či jako prevenci, radši si uhradit vyšetření samy. Dnes není problém si udělat krevní test např. u společností Synlab či CityLab, Eusklab atd. Mají pobočky všude, vyplníte si normálně žádanku kterou najdete i na internetu uhradíte, a druhý den máte výsledky - zde i laik pochopí, co je špatně - co je v pořádku, co zvýšené a co velmi. Pokud je něco hodně zvýšené, hned konat. Navíc můžete takto v průběhu času sledovat co se zhoršuje a co ne - to je velmi důležité.

  Základní krevní testy (krevní obraz, játra, ledviny, cukry, tuky, moč a základní biochemie) vyjdou cca na 200-300,- a už i ty něco prozradí, pokud chcete i onkologické markery tak tam třeba takový všeobecný CEA stojí kolem 300,-, ostatní cca 500,-. I když mohu být i falešně pozitivní z jiných důvodů nebo naopak falešně negativní ale spolehlivost se udává cca na 60-85% u markeru na prostatu PSA je spolehlivost relativně vysoká asi 90-95% a dokáže dokonce rakovinu prostaty odhalit i téměř rok dopředu. Dále není problém jednou ročně zaplatit si SONO břicha - to stojí cca 750,- tj. zjistí "fyzicky" stav jater, sleziny, ledvin, slinivky, močový měchýř (prostata) a prostory břicha - vyšetření trvá cca 10-15 min.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).