Hlavní navigace

První farmářské trhy ve Zlíně u divadla

3. 5. 2011

Sdílet

Už i ve Zlíně se lidé mohou těšit na své farmářské trhy a lokální nakupování, navíc od osvědčeného pořadatele. V sobotu 7. května od 9 do 13 hod proběhne v centru Zlína na ulici Divadelní (u divadla) první farmářský trh. Pořádá ho projekt Nalok.cz (Nakupujte lokálně), který stojí také například za trhy ve štípské škole či nově Brně-Hansenu.

Už i ve Zlíně se lidé mohou těšit na své farmářské trhy a lokální nakupování, navíc od osvědčeného pořadatele.

V sobotu 7. května od 9 do 13 hod proběhne v centru Zlína na ulici Divadelní (u divadla) první farmářský trh. Pořádá ho projekt Nalok.cz (Nakupujte lokálně), který stojí také například za trhy ve štípské škole či nově Brně-Hansenu.

Lokální nebo také místní nakupování v sobě skrývá mnoho výhod: zákazníci kupují potraviny a výrobky od konkrétních lidí, kteří je vytvořili, či vypěstovali. „Tito producenti jsou také schopni nejlépe zodpovědět všechny dotazy zákazníků. Takto zakoupené potraviny jsou čerstvé a s bohatší chutí, než potraviny, které k zákazníkovy cestovaly přes půl světa,“ říká Romana Miková z Nalok.cz.

Na farmářských trzích se lidé mohou těšit na stánky plné domácích potravin od regionálních výrobců. Mohou si přijít nakoupit čerstvé ryby, selské maso z místních ekofarem – hovězí, telecí, jehněčí (certifikát bio), vepřové, chlazená kuřata a krůty, pochoutky ze pštrosí farmy, první jarní zelenina, domácí uzeniny, sušené ovoce a ovocné směsi, jedinečné výrobky z rakytníku, rybízu a brusinek, domácí vejce, mléko, tvaroh, ovčí, kozí, kravské a jiné druhy sýrů, ovocné mošty, pečivo z oblíbené pekárny Přílepy, valašské frgály, med a včelí produkty, oříšky, bylinky, koření nebo široký výběr  moravských vín.

Při pořádání farmářských trhů klade Nalok.cz důraz na široký sortiment a jasný původ regionálních produktů. „Naše trhy mají svůj vlastní řád a závazná pravidla pro výběr produktů. Prodejci musí prokázat český původ svého zboží a doložit to příslušnými dokumenty. Pořádáním farmářských trhů chceme vybudovat tradici, kterou si lidé oblíbí, zvyknou si na tento způsob nakupování a začnou je brát, jako pravidelný zdroj potravin pro své domácnosti,“ uvádějí pořadatelé.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).