Hlavní navigace

První Farmářské trhy Obora 2011

17. 5. 2011

Sdílet

V Příbrami navazují na loňský úspěch a znovu otvírají trh Obora. Farmářský trh Obora se v tomto roce poprvé koná v sobotu 21. května. A co tu nakoupíte? „Čerstvé zeleniny nebude zatím tolik. Mohly by být kedlubny, ředkvičky, salát, zelené bylinky a samozřejmě sazenice. Z loňských zásob česnek, kořenová zelenina, cibule, brambory. Jinak klasika: Ryby – chlazené, smažené i uzené. Sýry (ovčí, kozí, kravské), žampiony, pálenky, mošty, šťávy, med i medovina, pečivo sladké i slané, cukrovinky, medové…

V Příbrami navazují na loňský úspěch a znovu otvírají trh Obora.

Farmářský trh Obora se v tomto roce poprvé koná v sobotu 21. května. A co tu nakoupíte? „Čerstvé zeleniny nebude zatím tolik. Mohly by být kedlubny, ředkvičky, salát, zelené bylinky a samozřejmě sazenice. Z loňských zásob česnek, kořenová zelenina, cibule, brambory. Jinak klasika: Ryby – chlazené, smažené i uzené. Sýry (ovčí, kozí, kravské), žampiony, pálenky, mošty, šťávy, med i medovina, pečivo sladké i slané, cukrovinky, medové perníčky a rozličné koření,“ vypočítává Ing. Michael Shrbený, který trhy připravuje.

Na trhu čeká návštěvníky novinka – šumavské hovězí maso z chovu black Aberdeen Angus. Jejich specialitou je tatarák, který se bude podávat na trhu, nebo si můžete koupit chlazenou držkovou polévku sebou domů. K mání bude i jejich teplý guláš.

Jihočeský řezník nabídne paštiky, škvarky či pomazánky. „U jednoho z prodejců by se mohlo objevit i proslulé křimické zelí. Zatím to vypadá, že se trhů zúčastní cca 23 prodejců. Samozřejmě také nebudou chybět koně z Orlova, připravené na zahradnictví pod nábřežím pro dětské návštěvníky. Tak si v sobotu 21. 5. přijďte na nábřeží vychutnat procházku,“ zve pořadatel.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).