Hlavní navigace

Pro život je nejlepší Curych, Praha v pětadvacítce chybí

Denisa Křížová

Podle britského magazínu Monocle je nejlepším městem pro život Curych. Podle agentury Reuters se pak na třetím místě umístilo Tokio a za ním Mnichov, který vévodil seznamu před dvěma lety. Páté jsou Helsinky. Informoval o tom server Aktuálně.cz. „Nejde o hledání města, které je nejvíc sexy, nebo které by bylo pupkem světového byznysu či nejkulturnějším místem na světě. Je to o skutečně kvalitních podmínkách k životu,“ řekl k průzkumu šéfredaktor magazínu Tyler Brule.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle britského magazínu Monocle je nejlepším městem pro život Curych. Podle agentury Reuters se pak na třetím místě umístilo Tokio a za ním Mnichov, který vévodil seznamu před dvěma lety. Páté jsou Helsinky. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

„Nejde o hledání města, které je nejvíc sexy, nebo které by bylo pupkem světového byznysu či nejkulturnějším místem na světě. Je to o skutečně kvalitních podmínkách k životu,“ řekl k průzkumu šéfredaktor magazínu Tyler Brule.

Podmínky k životu tvoří řada konkrétních kritérií, jako jsou investice do hromadné dopravy, bezpečnost občanů, zdravotní péče, školství i počet kinosálů ve městě.

Podle organizace Economist Intelligence Unit se v regionu střední a východní Evropy nejlépe žije v Budapešti a v Praze. Mezi 140 destinacemi se hlavní město Česka umístilo na 60. místě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).