Hlavní navigace

Přičítalo se to pubertě…

17. 2. 2009

Sdílet

Není nic nového pod sluncem, že mládež v dospívání hledá sebe samu, občas nenávidí celý svět, jindy jenom rodiče a problémy ostatních zas tak moc nechápe. Dnes vědci přišli na příčinu tohoto chování: Dětem a dospívajícím chybí empatie. Experimenty britských neurologů z londýnské University College prokázaly, že mozek mladých lidí ještě není plně schopen vcítit se do druhých, chybí jim tedy empatie, což vysvětluje některé jejich jednání, například odmlouváním dospělým. Stejně tak si nejsou plně…

Není nic nového pod sluncem, že mládež v dospívání hledá sebe samu, občas nenávidí celý svět, jindy jenom rodiče a problémy ostatních zas tak moc nechápe. Dnes vědci přišli na příčinu tohoto chování: Dětem a dospívajícím chybí empatie.

Experimenty britských neurologů z londýnské University College prokázaly, že mozek mladých lidí ještě není plně schopen vcítit se do druhých, chybí jim tedy empatie, což vysvětluje některé jejich jednání, například odmlouváním dospělým. Stejně tak si nejsou plně schopni uvědomit některá rizika spojená s jejich jednáním. Experimentují tedy s drogami nebo se nechávají unést adrenalinovými vylomeninami. To potom komplikuje jejich vztahy s okolím. Možná se brzy vše změní, když je známá příčina, vždy je snadnější hledat řešení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).