Hlavní navigace

Přičítalo se to pubertě…

Helena Singerová

Není nic nového pod sluncem, že mládež v dospívání hledá sebe samu, občas nenávidí celý svět, jindy jenom rodiče a problémy ostatních zas tak moc nechápe. Dnes vědci přišli na příčinu tohoto chování: Dětem a dospívajícím chybí empatie. Experimenty britských neurologů z londýnské University College prokázaly, že mozek mladých lidí ještě není plně schopen vcítit se do druhých, chybí jim tedy empatie, což vysvětluje některé jejich jednání, například odmlouváním dospělým. Stejně tak si nejsou plně…

Doba čtení: 1 minuta

Není nic nového pod sluncem, že mládež v dospívání hledá sebe samu, občas nenávidí celý svět, jindy jenom rodiče a problémy ostatních zas tak moc nechápe. Dnes vědci přišli na příčinu tohoto chování: Dětem a dospívajícím chybí empatie.

Experimenty britských neurologů z londýnské University College prokázaly, že mozek mladých lidí ještě není plně schopen vcítit se do druhých, chybí jim tedy empatie, což vysvětluje některé jejich jednání, například odmlouváním dospělým. Stejně tak si nejsou plně schopni uvědomit některá rizika spojená s jejich jednáním. Experimentují tedy s drogami nebo se nechávají unést adrenalinovými vylomeninami. To potom komplikuje jejich vztahy s okolím. Možná se brzy vše změní, když je známá příčina, vždy je snadnější hledat řešení.