Hlavní navigace

Pozor na vodu z vodovodu

3. 3. 2009

Sdílet

Zdroje pitné vody bývají natolik kontaminované, že je nutné vodu desinfikovat chlorem. Týká se to jak běžné vody, která vytéká z našich kohoutků, tak i některých balených minerálních vod. Pití takto „upravené“ vody může způsobit předčasné stárnutí pokožky, ledvinové kameny a jiné zdravotní potíže. Podle amerických studií 9 % rakovin močového měchýře a 18 % rakovin tlustého střeva způsobuje konzumace chlorované vody.

Zdroje pitné vody bývají natolik kontaminované, že je nutné vodu desinfikovat chlorem. Týká se to jak běžné vody, která vytéká z našich kohoutků, tak i některých balených minerálních vod.

Pití takto „upravené“ vody může způsobit předčasné stárnutí pokožky, ledvinové kameny a jiné zdravotní potíže. Podle amerických studií 9 % rakovin močového měchýře a 18 % rakovin tlustého střeva způsobuje konzumace chlorované vody.

Na druhou stranu odborníci doporučují vypít dva až tři litry vody denně. Nabízí se tedy otázka, jaké přijímat tekutiny, aby nám to neškodilo.  

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).