Hlavní navigace

Pozor na nealko pivo s alkoholem, varuje inspekce

6. 5. 2016

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Čeká nás teplý víkend, který na zahrádky restaurací nažene zas o trochu více lidí než dosud. Budete-li hasit žízeň jako řidič, dejte si pozor na toto nealko pivo.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila výrobci Vyškovského piva ALKOSTOP, aby neprodleně kontaktoval své odběratele a zajistil stažení tohoto výrobku z tržní sítě. Laboratorní rozbor vzorku odebraného přímo u výrobce totiž prokázal přítomnost 1,6 objemových procent alkoholu.

Tím výrobce porušil vyhlášku č. 335/1997, která pro pivo označené jako nealkoholické stanovuje maximální přípustný obsah alkoholu na 0,5 %, a zároveň výrobce nedodržel svou vlastní deklaraci na etiketě, která uvádí objem alkoholu 0,5 %. Požití piva s vyšším než deklarovaným obsahem alkoholu může způsobit komplikace při běžných životních situacích, např. při řízení motorových vozidel.


Autor: Pivo Vyškov

Na jaké pivo si dát pozor?

  • Vyškovské pivo ALKOSTOP
  • datum minimální trvanlivosti do 19. 9. 2016
  • výrobce CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY, Na Valentince 644/15, 150 00 Praha 5, Česká republika (provoz: pivovar Vyškov, nám. Čsl. armády 116/4, 682 01 Vyškov)

Inspekce nařídila výrobci, aby na vlastní náklady v akreditované laboratoři provedl rozbor dvou po sobě vyrobených šarží předmětného nápoje před jeho uvedením na trh. Inspekce s provozovatelem zahájí správní řízení o uložení sankce.

Zdroj: SZPI

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).