Hlavní navigace

Potravinynapranyri.cz pod lupou. Kdo má nejvíce nálezů špatných potravin?

21. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na webu Potravinynapranyri.cz se již objevilo 431 nálezů nevyhovujících potravin. Server Podnikatel.cz zmapoval, které obchodní řetězce a země se na tom podílejí nejvíce.  Již více než měsíc funguje server Potravinynapranyri.cz, na kterém Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) informuje o svých nálezech nevyhovujících potravin. Celkově se v současnosti na serveru nachází více než 430 nálezů. Přestože enormní zájem o něj již opadl, denně ho stále navštěvují tisíce lidí a dalších 10…

Na webu Potravinynapranyri.cz se již objevilo 431 nálezů nevyhovujících potravin. Server Podnikatel.cz zmapoval, které obchodní řetězce a země se na tom podílejí nejvíce. 

Již více než měsíc funguje server Potravinynapranyri.cz, na kterém Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) informuje o svých nálezech nevyhovujících potravin. Celkově se v současnosti na serveru nachází více než 430 nálezů. Přestože enormní zájem o něj již opadl, denně ho stále navštěvují tisíce lidí a dalších 10 tisíc se zaregistrovalo a nechává si novinky posílat e-mailem. Server Podnikatel.cz se zaměřil na to, který typ nevyhovujících potravin je nejčastěji odhalen, jací obchodníci se na webu nejvíce objevují, a z které země pochází největší množství nevyhovujících potravin.

K tématu: Web Potraviny na pranýři – úřady nabídly nedovařený polotovar

Nejvíce nálezů je podle Podnikatele z Česka a Tesca. „Při porovnání výsledků se však musí vzít v potaz, že nejde o reprezentativní vzorek, že kontroly jsou většinou prováděny cíleně a že každý prodejce prodává jiný počet potravin, což celkové výsledky zkresluje,“ uvádí Podnikatel.cz. Výrobci a prodejci si také stěžují, že vina nemusí být na jejich straně, a přesto se na pranýři objeví i oni. U každého nevyhovujícího výrobku, ať už falšovaného, nejakostního či nebezpečného, jsou totiž uvedeny kompletní informace bez ohledu na to, kdo konkrétní prohřešek způsobil.

Celý článek na Podnikatel.cz: Potravinynapranyri.cz pod lupou. Víme, kdo má nejvíce nálezů špatných potravin

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).