Hlavní navigace

Pojištění storna zájezdu? Možná vám bude k ničemu

Redakce

Přijít o peníze kvůli nákupu dovolené je snadné. Stačí zdánlivě banální bolest v krku tři dny před odjezdem, ze které se rychle vyklube pořádná angína. Rozhodování je pak obtížné. Čtěte téma: Pronajměte si vilu a užijte si dovolenou v klidu. Některé cestovní kanceláře nabízejí takzvanou pojistku na storno zájezdu, neboli pojištění zrušení cesty. Jenže to se týká pouze poplatků, které zaplatíte za storno zájezdu cestovní kanceláři. Správný název je tedy spíše pojištění stornopoplatků.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přijít o peníze kvůli nákupu dovolené je snadné. Stačí zdánlivě banální bolest v krku tři dny před odjezdem, ze které se rychle vyklube pořádná angína. Rozhodování je pak obtížné.

Některé cestovní kanceláře nabízejí takzvanou pojistku na storno zájezdu, neboli pojištění zrušení cesty. Jenže to se týká pouze poplatků, které zaplatíte za storno zájezdu cestovní kanceláři. Správný název je tedy spíše pojištění stornopoplatků.

Kdo si pořizuje u cestovní kanceláře jen letenku, měl by rovněž vědět, že pojištění stornopoplatků se týká pouze samotné letenky. Nevztahuje se třeba na letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky či poplatky za vízum.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).