Hlavní navigace

Pomůže vám pojištění domácnosti, když vám rachejtle zapálí byt?

30. 12. 2010

Sdílet

Silvestr je za dveřmi a k němu již neodmyslitelně patří i amatérské ohňostroje. Co se stane, když vám nějaký takový zapálí byt? Nemusí to být vaše chyba, rachejtle létají i přes sklo.  Rok zakončí tradiční silvestrovská oslava. K ní neodmyslitelně kromě chlebíčků a alkoholu patří již delší dobu také nejrůznější petardy, rachejtle a ohňostroje. Krásný pohled doprovázený tupými výbuchy se vám může líbit, ale také nemusí. Jisté je ale jedno. V případě, že vám taková rachejtle skončí v bytě a…

Silvestr je za dveřmi a k němu již neodmyslitelně patří i amatérské ohňostroje. Co se stane, když vám nějaký takový zapálí byt? Nemusí to být vaše chyba, rachejtle létají i přes sklo. 

Rok zakončí tradiční silvestrovská oslava. K ní neodmyslitelně kromě chlebíčků a alkoholu patří již delší dobu také nejrůznější petardy, rachejtle a ohňostroje. Krásný pohled doprovázený tupými výbuchy se vám může líbit, ale také nemusí. Jisté je ale jedno. V případě, že vám taková rachejtle skončí v bytě a zažehne oheň (nejlépe pokud nebudete doma), radovat se z toho nebudete, natož na Nový rok.

Dobrou zprávou je, že pokud máte domácnost pojištěnou, pak se od pojišťovny plnění dočkáte. Riziko požáru totiž již v základních variantách kryjí všechny na trhu nabízené pojistky domácností i pojistky celých nemovitostí a požár způsobený zábavnou pyrotechnikou není speciálně upravovanou kategorií. O pojistné krytí (celé nebo částečné) se můžete připravit maximálně, když si se silvestrovskou pyrotechnikou vypálíte byt či dům vlastními silami (nejhůře pod vlivem alkoholu).

Server Měšec.cz zjišťoval, v jakých případech se pojistného plnění dočkáte a v jaké výši a kdy máte smůlu. Zástupci jednotlivých pojišťoven odpovídají, jak se jejich společnost staví ke krytí škody vzniklé zábavnou pyrotechnikou, zda pojištění sjednávají se spoluúčastí a další podrobnosti. Více na serveru Měšec.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).