Hlavní navigace

Počítač pod stromečkem – vybavte si ho programy zcela zdarma

23. 12. 2010

Sdílet

S novým počítačem čeká na uživatele nelehký úkol výběru vhodného softwarového vybavení. Které programy pro váš počítač zvolit? Lze kompletně vybavit domácí počítač softwarem, za který nezaplatíte ani korunu? Bez softwaru by byl počítač pouze nepotřebným kusem „železa“. Až po instalaci jednotlivých programů se z něj stává užitečný pomocník, který vám dokáže usnadnit práci, zprostředkovat multimediální zábavu, propojit vás s přáteli, poskytnout informace z internetu apod.

S novým počítačem čeká na uživatele nelehký úkol výběru vhodného softwarového vybavení. Které programy pro váš počítač zvolit? Lze kompletně vybavit domácí počítač softwarem, za který nezaplatíte ani korunu?

Bez softwaru by byl počítač pouze nepotřebným kusem „železa“. Až po instalaci jednotlivých programů se z něj stává užitečný pomocník, který vám dokáže usnadnit práci, zprostředkovat multimediální zábavu, propojit vás s přáteli, poskytnout informace z internetu apod.

Software lze rozdělit na dvě základní kategorie: bezplatný a placený. Mnoho lidí se mylně domnívá, že bezplatné programy jsou nekvalitní a jedná se o pouhé pokusy začínajících programátorů. Opak je však pravdou. Dnešní freeware aplikace jsou v převážné většině případů kvalitními nástroji, které mnohdy dokáží plnohodnotně zastoupit placené programy. Celá řada komerčních placených produktů je navíc zpřístupněna zcela zdarma pro domácí a nekomerční použití. Pokud se tedy rozhodnete vybavit nový domácí počítač softwarem, nemusíte za něj zaplatit ani korunu.

Server Slunečnice připravil seriál, ve kterém se dozvíte, jak na to. V 1. díle představuje některé užitečné bezplatné programy pro správu souborů a prohlížení či úpravu obrázků, které využije snad každý domácí uživatel. Celý článek najdete na serveru Slunečnice.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).