Hlavní navigace

Po Praze s holemi

19. 4. 2010

Sdílet

V sobotu byl v Kunratickém lese v areálu restaurace Na Tý louce zelený zahájen seriál akcí Nordic Walking Praha 2010.  V rámci Nordic Walking Tour 2010 si budete moci vybrat z několika tras dle náročnosti nebo vaší formy. Tu svou procházku by si měl najít každý. Připravena je jak dětská i juniorská kategorie a samozřejmě i „sportovní výšlap“ pro dospělé od 18 do 100 let.

V sobotu byl v Kunratickém lese v areálu restaurace Na Tý louce zelený zahájen seriál akcí Nordic Walking Praha 2010. 

V rámci Nordic Walking Tour 2010 si budete moci vybrat z několika tras dle náročnosti nebo vaší formy. Tu svou procházku by si měl najít každý. Připravena je jak dětská i juniorská kategorie a samozřejmě i „sportovní výšlap“ pro dospělé od 18 do 100 let.

Další termíny seriálu Nordic walking Tour 2010 jsou:

  • 8.5. v Divoké Šárce
  • 16.5. na Hostivařské přehradě
  • 5.6. v Ďáblickém háji 
  • Pochody začínají od 9 hodin, kdy se všichni zájemci registrují.
  • Pokud někdo nemá vlastní hole, nevadí, zapůjčení je zdarma
  • Startovné stojí 100 korun a zahrnuje kromě sportovního vyžití také občerstvení na trati a v cíli. Vítězové se navíc mohou těšit na lákavé ceny od partnerů akce a pamětní diplom.

Čtěte téma: Choďte zdravěji, seznamte se s „Nordic walking“ 

Nejde jen o to, koupit si hole a vyrazit, důležité je také vědět, jak na to. Jedině správnou technikou z holí vytěžíte maximum a pozitivní účinky vás tak dříve dostihnou.

Na Nordic Walking Tour se také dozvíte, jak je na tom vaše zdraví. Zdarma si můžete nechat změřit hladinu cholesterolu a krevní tlak, zkonzultovat vše s odborníky na místě a třeba si i přichystat tréninkový harmonogram s pomocí instruktorů nordic walkingu. Tento sport totiž nejen zlepšuje kondici a posiluje svalstvo horní i dolní části těla. Zlepšuje také krevní oběh a celkovou pohyblivost a přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárního onemocnění. Navíc vše na čerstvém vzduchu.

„Praha je nejen městem historickým ale i mimořádně sportovním. K Praze pohyb a sport patří, a to je i jeden z důvodů proč jsme tuto akci zaštítili. Pohybem si člověk nejen prodlužuje život, ale také si vytváří nezbytné pozitivní životní návyky a koneckonců si také čistí hlavu,“ řekl Pavel Bém a popřál účastníkům prvního závodu v rámci Nordic walking Tour příjemnou procházku a zážitek.

Nevíte kam na výlet? Inspirujte se na Vitalii!

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).