Hlavní navigace

Plzeňské farmářské trhy ve znamení bylinek a sazenic

11. 4. 2012

Sdílet

Tuto sobotu, 14. dubna, se uskuteční druhé Plzeňské farmářské trhy v roce 2012. Opět se odehrají na tradičním místě -nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Tuto sobotu, 14. dubna, se uskuteční druhé Plzeňské farmářské trhy v roce 2012. Opět se odehrají na tradičním místě -nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FAR­MÁŘSKÉ TRHY

Bylinky provoní Plzeňské farmářské trhy

Jaro už je v plném proudu, i když počasí je skutečně aprílové. Druhé Plzeňské farmářské trhy v roce 2012 nabídnou široký sortiment bylinek, sazenic květin i zeleniny. Pan Fröhlich z Bylinkového zahradnictví v Písku přiveze širokou paletu bylinek – bazalku, petržel, tymián, libeček, saturejku, mátu, levanduli, šalvěj, rozmarýn, koriandr, oregano a mnohé další. Alena Lehmannová ze společnosti Přírodní zahrady nabídne truhlíky, květníky a bedýnky osázené zeleninou a bylinkami, které je možné si dát na balkon, lodžii nebo okenní parapet. „Dále budeme nabízet sazenice a osivo zeleniny, bylinek a květin vhodných pro pěstování v nádobách. Zajímavostí bude i prodej domečků pro užitečné pomocníky na zahradě,“ popisuje Alena Lehmannová. Pan Chobot ze zahradnictví v Podlesicích bude ve svém stánku prodávat sazenice zeleniny a květin. Pak Kostka z Českých Kopist mimo vynikající zeleniny přiveze také sazenice zeleniny a bylinek. 

Plzeňské farmářské trhy nabídnou vybrané lahůdky

Na druhém Plzeňském farmářském trhu v roce 2012 se představí již tradiční, ale i noví prodejci – zelináři ze Zlínska, Plzeňska i Středních Čech, ovocnáři z Nebílov, Radnic, pekaři ze tří pekáren – Rendl ze Sušice, Zídkovi z Plzně a pekaři z Dobřan, vynikající koláče napeče i Anděl Station z Plzně. Přijedou i pěstitelé hlívy z Píseckých hor, kuřata a krůty bude prodávat farma Zephyr, na čerstvé i zpracované ryby se můžete těšit z CHKO Český les a ze Šumavy (Pstruhařství mlýny). Maso a uzeniny nakoupíte od mnoha uzenářů – Angus Farm ze Soběsuk, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Matějka z Letin, Zacpal ze Stříbra, uzenáři z Terešova. Nejen zvěřinové uzeniny bude prodávat ZEFA VOLARY. Mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a Stvolenská moštárna. Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z Horského statku Abertamy a chráněné dílny Simabelle. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Více informací o prodejcích na www.plzensketrhy­.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).