Hlavní navigace

Plzeň bude mít dvoje farmářské trhy

23. 3. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

První jarní Plzeňský farmářský trh se uskuteční už příští sobotu 2. dubna na nádvoří hotelu Gondola. Po zimní přestávce se probouzí nejen příroda, ale i občanské sdružení ENVIC, které ve spolupráci s hotelem Gondola připravuje Plzeňské farmářské trhy. Pořádány budou od 2. dubna až do 10. prosince na nádvoří hotelu Gondola vždy jednou za 14 dní v sobotu od 8 do 13 hodin.

První jarní Plzeňský farmářský trh se uskuteční už příští sobotu 2. dubna na nádvoří hotelu Gondola.

Po zimní přestávce se probouzí nejen příroda, ale i občanské sdružení ENVIC, které ve spolupráci s hotelem Gondola připravuje Plzeňské farmářské trhy. Pořádány budou od 2. dubna až do 10. prosince na nádvoří hotelu Gondola vždy jednou za 14 dní v sobotu od 8 do 13 hodin.

Přátelé dobrého jídla mohou tedy poprvé na jaře vyrazit za nákupy příští sobotu 2. dubna. Tradičně od 8 hodin na nádvoří hotelu Gondola (Pallova 12) najdou širokou nabídku těch nejkvalitnějších uzenin například od pana Dvořáka, farmy Angus, ZEFA Volary, uzenáře Davida Plzáka či biofarmy Sasov, hovězího masa s certifikátem bio přímo z farmy Rybník.

K nákupu budou i mošty a jablka z Nebílov, jablka od pana Běla, sýry z horského statku Abertamy, biofarmy Belina, kozí farmy Březí. Samozřejmě nebudou chybět pekaři – Rendl, Zídková, Petr Pištec, Dobřanské pekařství. 

Čerstvé ryby (pstruh, siven) přiveze opět pan Krutina a zpracované ryby (pstruh, jeseter, kapr) nabídne pstruhařství Mlýny.

Vajíčka si budete moci koupit od pana Martínka a farmy Neli, která bude prodávat i kachny.
Bude i něco málo zeleniny a samozřejmě sadba zeleninová i květinová.

„Snažíme se pro zákazníky zajistit pohodlnější nákupní prostor, proto jednáme s úřady o jeho rozšíření do Pallovy ulice. Zatím je vše na dobré cestě, ale proces schvalování není u konce,“ říká Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC.

V Plzni za trhovci i ve čtvrtek

Obyvatelé i návštěvníci Plzně se mohou těšit i na další trhy. Pod názvem Farmářské trhy Plzeň je připravuje zahradnické centrum Fišer ve spolupráci s městským úřadem ÚMO Plzeň 1.

Trhy se budou konat na parkovišti v Lochotínské ulici před zahradnickým centrem. První trhy tu najdete ve čtvrtek 7. dubna, dále jednou měsíčně.

Více o trhu: Farmářské trhy Plzeň

Jak jsou na tom další města? Přehled farmářských trhů na celý týden najdete vždy v pondělí na Vitalia.cz včetně plánů na jarní období. Vybírat můžete také z našeho katalogu trhů:

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).