Hlavní navigace

Plaťte kreditkou, necháme vás překročit limit a zaplatíte pokutu

20. 5. 2010

Sdílet

Plaťte kreditní kartou, nabádají banky v reklamě. Zapomínají však dodat, abyste si hlídali termíny pro limit karty. Když jej překročíte, banka vás možná telefonicky upozorní, ale stejně vám zablokuje kartu. Čtěte téma: Nenechte se zruinovat nákupem dětského oblečení v rubrice „Nakupujeme“ To není všechno, následuje pokuta za překročení úvěrového limitu. Ptáte se, jak se to mohlo stát, když transakce se většinou ověřují online, takže by vás banka do mínusu pustit neměla? A proč by to dělala? Pro…

Plaťte kreditní kartou, nabádají banky v reklamě. Zapomínají však dodat, abyste si hlídali termíny pro limit karty. Když jej překročíte, banka vás možná telefonicky upozorní, ale stejně vám zablokuje kartu.

To není všechno, následuje pokuta za překročení úvěrového limitu. Ptáte se, jak se to mohlo stát, když transakce se většinou ověřují online, takže by vás banka do mínusu pustit neměla? A proč by to dělala? Pro banku je naopak výhodné umožnit vám zaplatit více, než byste měli. Má z toho poplatek.

Mezi bankami jsou i výjimky, které upomínky prozatím nezpoplatňují. Jaké? Najdete v článku na serveru Měšec.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).