Hlavní navigace

Nenechte se zruinovat nákupem dětského oblečení

19. 8. 2009

Sdílet

Dětské oblečení zcela jednoznačně leze do peněz. Může se snadno stát, že vám výbava pro miminko vytvoří černou díru v rozpočtu a vy nebudete vědět, kam mizí vaše finance. Jednou z možností, jak ušetřit na dětském oblečení, je vyrazit do zahraničí. Poradíme vám také, jak levně nakoupit v Česku.

Prakticky ve většině zemí západní Evropy jsou dětské potřeby levnější, a to včetně kočárků, postýlek, autosedaček a podobně. Jednou z možností, jak ušetřit na nákupech, je využít některou ze soukromých nebo pracovních zahraničních cest a nakoupit během ní. Dále, zvláště pokud bydlíte blízko německých, polských a rakouských hranic, je možné vyjet do ciziny přímo za nákupy. Do Německa se jezdí celkem pravidelně. Personál obchodů je na české zákazníky zvyklý. Případně můžete požádat některou z kamarádek, která to má do ciziny blízko.

Na internetu také můžete narazit na matky obchodnice, které se přiživují či někdy dokonce živí na rodičovské dovolené tím, že vyráží do zahraničí, nejčastěji do Británie nebo Německa, a dováží do Česka dětské oblečení. Pro obě strany se jedná o poměrně výhodný obchod. Běžný kurz používaný obchodnicemi je zhruba o dvacet až třicet procent vyšší než reálný kurz měny. Na druhé straně jimi přivezené oblečení je pořád levnější než v Česku, týká se to hlavně zahraničních značek.

Kup to přes net…

Nextmánie

Vždy si u nákupu v zahraničí hlídejte zdravotní nezávadnost oblečení. Vyhněte se nákupům na tržištích a pokud si nemůžete ověřit složení materiálu. Pozor na označení 100% bavlna, když pohmatem cítíte umělé vlákno a oblečení „kouše“.

Další možností, jak nakupovat v zahraničí, jsou e-shopy. Vždy si ověřte, zda obchod zasílá zboží do Česka a za jakých podmínek. Můžete se dostat do situace, kdy poštovné bude stát nakonec více než objednané zboží. Při posílání zboží v rámci EU nemusíte platit clo, to se týká jen nákupů mimo členské země. Současně si zjistěte, za jak dlouho vám obchod zboží dodá. Snadno byste mohli čekat na novorozenecké dupačky měsíc i déle. Také si ověřte spolehlivost obchodu a možnosti plateb. Některé využívají platby kartou a další bezpečný platební systém PayPal. Vaše karta ale musí mít povolené platby přes internet.

Jak ušetřit při nákupech v Česku?

Na nákup dětského oblečení se samozřejmě můžete vydat i do kamenných obchodů ve svém okolí. Jak na ušetřit? Mnoho obchodů s oblečením, ale také obchodních řetězců má vlastní řady oblečení pro miminka. Občas dokonce nabízí oblečení i supermarkety a hypermarkety v rámci své privátní značky.

Kolik jste ochotni zaplatit za jedno kojenecké body?

V módních řetězcích můžete nakupovat dětské oblečení poměrně levně, záleží však na značce, kterou si vyberete. Bohužel stále platí, že veškeré oblečení je v Česku dražší než ve stejných obchodech v zahraničí. Někdy rozdíl činí až třetinu nebo dokonce polovinu z ceny. Výhodou nákupu v těchto obchodech je, že dětské oblečení celkem úspěšně sleduje módní trendy. Často také v obchodech naleznete zmenšeniny dospělého oblečení, tedy se můžete se svým potomkem barevně i stylově sladit.

Drahá „druhá ruka“

Pokud chcete vaše dítě oblékat stylově a nepřijít úplně na mizinu, můžete zkusit některé internetové bazary či aukce. Pozor si ovšem dávejte na značkové věci. Některé prodávající nabízejí oblečení z druhé ruky za přibližně stejnou cenu, za kterou byste koupili nové oblečení. Vyplatí se proto zjistit si cenu nového zboží, například přes internet, než věc koupíte. Pokud nepodléháte trendům, můžete v internetových bazarech značně ušetřit. 

Čtěte téma: Nextmánie ovládla Česko. Matky šílí

Pozor, slevy začínají!

Nextmánie

Oblečení prodávané pod privátní značkou nákupního řetězce je obvykle poměrně levné, navíc lze narazit na různé slevové akce a výprodeje, při kterých lze ušetřit. V tomto případě se vyplatí sledovat webové stránky obchodu nebo letáky. Případně se dívat na webové stránky, které srovnávají slevy v různých obchodech. 

V módních řetězcích probíhají výrazné výprodeje, během kterých můžete oblečení pořídit za poloviční i nižší ceny. Zimní výprodeje přichází už 26. prosince a letní v průběhu srpna, ale i dříve. V tomto období se vyplatí nakupovat.

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).