Názory k článku
Platnost eReceptů je stejná jako u papírového receptu

Monika Sindelkova aura:10
14. 2. 2018 12:59 Nový

Email

celé vlákno

Včera jsem to řešila se známým lékařem. Přišel mi email s PDF, to jsem si vytiskla (možná by stačilo stáhnout do smartphonu), v lékárně načetli čárový kód a bylo to.
Dívala jsem se na aplikaci od SUKLu do mobilu, ale když jsem si přečetla názory na jeho "stabilitu" a podmínku, naťukat na dotykovém displeji heslo o 22 znacích, tak jsem tuhle možnost zavrhla.
V jaké podobě přijde ta SMS? Jako MMS s čárovým kódem? Nebo to bude v podobě PIDu např. SUKL05RT459FTGK?

Tomas Hruby aura:67
14. 2. 2018 13:07 Nový

Re: Email

celé vlákno

Připojuji se k dotazu, tohle je v článku dost nedotaženo... Už jsem eRecept měl a byl jsem spokojen - zaslání PDF do mailu funguje perfektně, případná varianta SMS mi ale také jasná není. Ono totiž poslání receptu v celkové podobě jako SMS je jasný nesmysl, to technicky nejde (hypotetická MMS už jaksi není SMS a ne vždy to bude fungovat), na druhé straně ale třeba výše zmíněné poslání PID ve formě holého textu by jít mohlo.
Nedal by se prosím článek doplnit o nějaký konkrétní příklad, jak vypadá to SMS zaslání?

Lenka Krbcova aura:96
14. 2. 2018 13:55 Nový

Re: Email

celé vlákno

Dobrý den, děkuji za komentáře, dovolím si zaregovat najednou. Pokud jde o mobilní aplikaci, nevím přesně, co máte na mysli heslem o 22 znacích. V aplikaci by se měl zadávat ověřovací kód o 12 znacích. Nebo pak heslo o 20 znacích. Toto nastavení lze uložit. S dalšími dotazy v tomto směru se prosím případně obraťte na SUKL.
V SMS zprávě by měl být doručen identifikátor ve formě textu a i vzhledem k tomu, že tato forma nemá další výhody - narozdíl např. od aplikace tu nejsou další informace (o lékaři, léku ad.) - SUKL předpokládá, že předávání identifikátoru eReceptu prostřednictvím SMS se bude používat spíše výjimečně. LK Vitalia.cz

Monika Sindelkova aura:10
15. 2. 2018 7:06 Nový

Re: Email

celé vlákno

O 2 znaky jsem se spletla. ;-) Já mám problém přečíst delší smsku natož na ni odpovědět (a to mám nainstalovanou "starou klávesnici") kvůli problému s očima.
Pokud bude smska v PIDové podobě, tak u starších lidí to bude nejrozšířenější "recept"....

Méďa Béďa aura:10

PRÝ DOBRÉ

eRecept je tak geniální, že nepočítá s vypsáním receptu pro cizince.
U cizinců je potřeba vystavit papírový recept, bez rč to jako eRecept zadat nejde. Pokud klient nemá pojišťovnu, ale má rč, můžete vystavit eRecept, ale pak je nutné zadat zadat VZP, aby to vůbec prošlo. Jak si s tím poradí VZP ví Bůh.
MB

Méďa Béďa aura:10

opravdu geniální

https://www.kasafik.cz/web/znalosti/jak-vystavit-erecept-pro-cizince/

Díky tomuto generálnímu nedostatku nového systému, může vlastně jakýkoli lékař vystavit papírový recept na jméno Ali Baba a kdokoli může v lékárně pro Ali Babu recept vyzvednout. Stačí napsat "hradí klient" a je to.
Samozřejmě pak nemůžete počítat s doplatkem, ale lék dostanete a je to naprosto legální.

Není to geniální?

Ali Baba