Názory k článku
Pivo na kole. Je to zločin?

Renee
Renee (neregistrovaný) ---.pos.cz
20. 8. 2009 11:41 Nový

Pivo ANO

celé vlákno

Dát si jednu 12°na kole není žádný hřích. Pokud máte krizi, tak potřebujete okamžitě cukry (má vysoký glykemický index). A na to je nejlepší 12°. Jen ne žádné odporné desítka, po těch Vám může být jen špatně. Hlavně si dát pivo a zase jet a žádné dlouhé sezení. Jinak Vás budou bolet nohy. Kyselina mléčná se musí ze svalů vyplavovat.

plavec
plavec (neregistrovaný) ---.vodafone.cz
30. 8. 2009 16:36 Nový

Re: Pivo ANO

celé vlákno

No to já radši volím desítku malou.A je to fakt žádný dlouhý vysedávání v bufíku s opilcema a sedám na kolo a jedu.Kdybych tam seděl do večera, tak by tam to kolo už nemuselo bejt a musel bych domů vlakem. :-) Pokud už jedu s pivkem, tak co nejvíc mimo silnice- lesníma cestama a různýma zkratkama, kde „nemůžu nikoho ohrozit“, nebo „skočit“ pod náklaďák.

švambor
švambor (neregistrovaný) ---.42.broadband6.iol.cz
4. 2. 2010 12:26 Nový

policisty jsem potkal hned dvakrát

celé vlákno

bohužel s policií jsem se jako cyklista setkal dvakrát po sobě, je to už asi rok (těsně po zostření pokut) první týden mě na mé obvyklé cestě z práce domů odchytli a pokutovali za to že jsem v létě v 10 hodin večer nebyl osvětlený, beru, sice v červenci ještě není tma ale ok moje chyba blbě jsem odhad že se vrátím tak pozdě a nevzal si blikačku. Za týden na stejném místě jsem dostal za 1 pivo další petistovku. Je to asi tím že vážím jen 60kg tak to pivo nezpracuji, měřák jim ukázal neuvěřitelné 1 promile?

mirec
mirec (neregistrovaný) ---.svi.rev-fortech.cz
5. 4. 2013 14:52 Nový

Re: policisty jsem potkal hned dvakrát

celé vlákno

1 pivo= 1promile??? řekněte kde jste to pivo 1??? vypil já tam budu chodit.

Policajt
Policajt (neregistrovaný) ---.skodanet.cz
13. 8. 2010 14:45 Nový

Zrušte tu vyhlášku

Zákaz alkoholu na kole vymyslela firma na výrobu limonád a nenažraný poslanci a následně policajti jim na to skočili

Radon
Radon (neregistrovaný) ---.atcomp.cz
18. 8. 2010 10:15 Nový

je to individuální

celé vlákno

mám na to dva pohledy:
- pohled cyklisty který si už vyzkoušel, že bez problémů zvládne během dne pět piv a nemá žádné problémy s rovnováhou :-)
- pohled řidiče, který málem sejmul neosvětleného napitého cyklistu šněrujícího cestu mezi vesnicemi :-(
takže co si z toho beru já:
- na kole neřeším zda pít nebo ne (samozřejmě pít), ale zásadně pak nejezdím po silnicích společně s auty (pouze stezky, max. asfaltky mezi rodinnými domky kde potkám za celou cestu 2–3 auta) a nikdy v havarijním stavu (záleží na fyzičce a technice, tedy vyježděnosti – troufám si jet i se 2–3 desítkami v takovém terénu, kde by řada mých známých spadla i střízlivá)
- na druhou stranu jestli se někdy ožeru tak, že zapomenu na své zásady a vjedu na kole na silnici mezi auta … tak si zasloužím mastnou pokutu. A pokud bych ještě neudržel rovnou stopu a byl neosvětlený, tak bodový systém jako v autě …

Izak
Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---
30. 9. 2010 12:28 Nový

Re: je to individuální

celé vlákno

No ale to by musel byt pro kolo ridicak ze ;-))

Izak
Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---
30. 9. 2010 12:34 Nový

Uz jsem zde jednou mluvil o sikane ... a je to zde zas ;-)

Sikana to je,
pokud neni cyklista vylozene opili ma jej policie nechat, pokud je neco mezi, ma mu prikazat chodit ... se snad jednou doziju situace, ze kdyz si dam 5 piv, tak si budu muset volat taxika, aby mi nenechal dychnout zas nejaky sikanista.

Ja asi fakt emigruju do dojclandu ... CR projela 2 sance:
1) ze nezastrelili Masaryka a odtrhli se od RakouskoUherska
2) Ze se nenechali pripojit k risi.

SerVus !

jirka
jirka (neregistrovaný) 213.191.103.---
24. 4. 2011 0:01 Nový

policie

starají se o co nemusí a to platí i po letech.
Bojí se rychlých aut,kamionů,prachá­čů,motorkářů, kteří nejedou 80 a otravují lidi jedoucí z práce starší plechovkou nebo na kole. Hezký den a rok 2011 J

roman
roman (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
6. 5. 2012 12:48 Nový

Re: Pivo na kole. Je to zločin?

celé vlákno

je to úplná blbost,at´ dají klidně 100 000,- pokutu a rok vězení k tomu :-),stejně si každý pivo dá! Máme krásné cyklostezky a krásné kiosky,nejde odolat!!!

Mary
Mary (neregistrovaný) 46.208.30.---
6. 5. 2012 17:12 Nový

Re: Pivo na kole. Je to zločin?

celé vlákno

Otázka je, jestli je nacucaný cyklista účastníkem silničního provozu. Protože účastníci silničního provozu musí dodržet 0 promile. A jak známo, na silnici za všechno vždycky může řidič, nikdo jiný.

Jura-Jurax aura:10

Pivo v cyklistovi jedoucím po komunikaci,

kde jezdí auta, zločin je. Ono i tak je cyklista zranitelný ... občas se jako řidič obdivuju odvaze cyklistů, co se pletou před auty, v nepřehledných zatáčkách jedou prostředkem jízdního pruhu nebo vedle sebe, do kopce urputně šlapou a šněrují, jsouce riskantně předjížděni, před sebou po úzké krajnici ženou houfec robátek věku snad předškolního a metr od nich hučí auto za autem, neboť silnice úzká... no a když do toho přijde ještě alkohol, cyklistovi to na koncentraci a rovnováze nepřidá. A i když střet odnese spíš cyklista, neštěstí je to pro všechny zúčastněné ...
*
A mého kolegu, vášnivého cyklistu, před asi čtyřmi lety na cyklostezce doslova sestřelil jiný cyklista v protisměru jedoucí - protože to bylo na sanitku a špitál, měřil se špiritus a ten jiný cyklista měl 1,8 promile ...