Hlavní navigace

Penze za 50 let: Buď poloviční důchod, nebo dvojnásobné pojistné

29. 1. 2010

Sdílet

Podnikatel.cz: Problém důchodové reformy se opět vrátil na stůl. Ministr financí Eduard Janota sestavil komisi, která už podruhé pod vedením Vladimíra Bezděka, zhodnotí současný stav penzijního systému a navrhne možnosti jeho reformy. Jak zjistil business server Podnikatel.cz, pokud zůstane stávající důchodový systém zachován, musíme se připravit buď na důchodové pojištění se sazbou okolo 50 %, či na penze ve výši 5000 korun. Hrozit také může pozdější odchod do důchodu.

Podnikatel.cz: Problém důchodové reformy se opět vrátil na stůl. Ministr financí Eduard Janota sestavil komisi, která už podruhé pod vedením Vladimíra Bezděka, zhodnotí současný stav penzijního systému a navrhne možnosti jeho reformy.

Jak zjistil business server Podnikatel.cz, pokud zůstane stávající důchodový systém zachován, musíme se připravit buď na důchodové pojištění se sazbou okolo 50 %, či na penze ve výši 5000 korun. Hrozit také může pozdější odchod do důchodu.

S tím, jak v budoucnu vzroste počet seniorů, značně ubude těch, kteří na ně budou platit pojištění. Jak vyplývá z prognózy, počet lidí v produktivním věku (tj. 15 – 64 let) by měl klesnout ze stávající necelých 7 500 000 na zhruba 5 800 000. Pokud zůstane zachován poměr také v oblasti poplatníků důchodového pojištění k ekonomicky aktivním, měl se počet poplatníků snížit na 4 300 000.

Další informace naleznete v článku Penze za 50 let: Buď poloviční důchod, nebo dvojnásobné pojistné na serveru Podnikatel.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).