Hlavní navigace

Papírové stravenky budou nahrazeny plastovými

17. 6. 2015

Sdílet

 Autor: Edenred.cz
Papírové stravenky už jsou pomalu minulostí, ode dneška se začaly používat stravenky plastové. Jak to funguje a jaké přednosti novinka má?

Dostáváte každý měsíc k výplatě sadu stravenek, za které si nakupujete obědy nebo jídlo na doma? A také se vám tento způsob placení zdá nepraktický a zastaralý? Pak zbystřete, právě dnes se rozjel první velký projekt elektronických stravenek v České republice. Společnost Edenred přišla na trh s novými stravenkovými kartami Ticket Restaurant Card. Platí jimi nově zaměstnanci v Brně, ale brzy ho budou následovat další tuzemská města a regiony.

Plast vyhrál nad papírem

Myšlenka stravenkové karty je velmi jednoduchá. Místo papírových stravenek získá zaměstnanec platební kartu Ticket Restaurant Card, na kterou mu zaměstnavatel posílá každý měsíc částku v hodnotě stravného. Prostředky pak zaměstnanec použije k nákupu teplého jídla a potravin k přímé spotřebě. Výhodou je, že zaměstnanec nemusí měnit své chování. Platí kartou, jak je již zvyklý při běžných nákupech.

Brno je v Česku první

Podobnou elektronickou stravenku používají i lidé ve Francii, Belgii, na Slovensku a v Polsku. Například ve Švédsku již Edenred zcela dokončil přechod na stravenkové karty a papírové stravenky již nevydává. V České republice má kartu nyní k dispozici přes tisíc zaměstnanců brněnských firem a institucí. „Celkem máme v tuto chvíli v Brně více než tři sta partnerských provozoven, kde se s kartou dá platit. Kromě ryze brněnských provozoven a restaurací jako např. Zlatá loď a restaurace sítě Tripoli, IQ Restaurant, Restaurace Morávka, Rebio, OKAY Market Potraviny jsou partnery i velké celostátní sítě restaurací, kaváren nebo prodejen potravin, např. Sklizeno, KFC, Burger King, Starbucks nebo McDonalds a jednání probíhají i s předními obchodními řetězci. Brno je moderním centrem pro inovace a informační technologie. Svou velikostí je navíc optimální k uvedení našeho projektu na trh,“ vysvětluje generální ředitel společnosti Edenred Martin Bulíř, proč padla volba právě na moravskou metropoli.

Karta je předplacená čipová a bezkontaktní platební karta zabezpečená PINem. „Karta je na jméno s tříletou platností. Je zároveň vybavena všemi nejmodernějšími bezpečnostními prvky včetně bezkontaktní technologie. Při ztrátě nebo odcizení ji lze zablokovat a vystavit novou, na kterou se převedou všechny prostředky z obědového účtu zaměstnance. Karta je v tomto bezpečnější než tradiční stravenky. Zvolená technologie, společně s hustou sítí restaurací, kde je Edenred karta akceptována, dává ty nejlepší předpoklady, aby se Ticket Restaurant Card stala nejoblíbenějším nástrojem pro platbu za oběd během pracovního dne,“ sděluje Matouš Michněvič, ředitel pro produkty společnosti MasterCard v ČR.

Funguje i bez platebního terminálu

Kartou půjde platit nejen v restauracích, které mají běžné platební terminály, ale platby stravenkovou kartou půjde přijímat i přes mobilní telefon nebo tablet vybavený NFC technologií a operačním systémem Android. „Pro každou provozovnu je možné mít tolik mobilních zařízení s touto aplikací, kolik jich bude zapotřebí. To znovu urychluje odbavování zákazníků i ve velkých restauračních zařízeních během obědové pauzy. Vše je velmi jednoduché,“ doplňuje Martin Bulíř.

Služby ke kartě pro uživatele

Kromě možnosti zaplatit přesnou útratu a úspory času přináší stravenková karta Ticket Restaurant Card zaměstnancům i další výhody. Ke každé kartě je k dispozici on-line účet, na kterém se zobrazí zůstatek uživatele i přehled o všech uskutečněných transakcích. Přičemž zůstatek lze zjistit i přes SMS.

poporodni_deprese

Navíc si může každý uživatel karty stáhnout do svého mobilu aplikaci TicketCard, která bude umět zobrazit aktuální zůstatek i vyhledávač provozoven, přijímající kartu.

Zdroj: Edenred.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).