Hlavní navigace

O titul Česká biopotravina roku soutěžilo hlavně „pečivo“

Redakce

Soutěž chce podporovat kvalitní výrobky v oboru biopotravin a pomoci jejich zviditelnění. Letos ji již po osmé vyhlásila Potravinářská komora České republiky společně s PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců.  Do soutěže „Česká biopotravina roku 2009“ bylo nominováno celkem 39 výrobků v 6 kategoriích (mlýnské a pekárenské výrobky, mléko a mléčné výrobky, maso a výrobky z masa, nápoje, ovoce a zelenina a výrobky z nich, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky). Vítězové, které vybrala odporná…

Doba čtení: 1 minuta

Soutěž chce podporovat kvalitní výrobky v oboru biopotravin a pomoci jejich zviditelnění. Letos ji již po osmé vyhlásila Potravinářská komora České republiky společně s PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců. 

biopotravina

Do soutěže „Česká biopotravina roku 2009“ bylo nominováno celkem 39 výrobků v 6 kategoriích (mlýnské a pekárenské výrobky, mléko a mléčné výrobky, maso a výrobky z masa, nápoje, ovoce a zelenina a výrobky z nich, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky). Vítězové, které vybrala odporná porota, budou slavnostně vyhlášeni 8. dubna na konferenci Bio Summit v Praze.

Tradičně nejvíce obsazenou kategorií je kategorie mlýnské a pekárenské výrobky. Nejslabší nominace měla kategorie výrobků z ovoce a zeleniny.

Detailní přehled naleznete na stránkách www.bio-info.cz.

Hledáte bio? Navštivte náš katalog: Bio výrobci

Články k tématu naleznete v sekci Bio a fair trade.