Hlavní navigace

Názor k článku Nový oficiální web ke koronaviru – vše potřebné na jednom místě od anonym - Pojďme si jenom připomenout některé komentáře místních kecálků: Podle...

 • 14. 3. 2020 20:12

  bez přezdívky

  Pojďme si jenom připomenout některé komentáře místních kecálků:

  Podle mého názoru se nejspíš bude jednat o podmíněný patogen. Vzhledem k počtu mrtvých se nejedná o nebezpečnější nemoc,než je chřipka. Zatím nedosáhl počet obětí ani počtu zemřelých na chřipku v sezóně 2018/2019 V ČR. Nedivím se WHO, že nevyhlasila ohrožení. Jen media do nás celý den hustila zprávu o hospitalizovanem Čechovi ve Vietnamu, kterého bolela hlava a bylo mu špatně. Samozřejmě to byla nafouknuta bublina. Dalo by se to hodnotit jako šíření poplašné zprávy. (bez přezdívky, 27.1.)

  Jak jsem již napsal. Média oblbují lidi a šíří paniku. Podle hl. hygienika , předních odborníků a MZ, není třeba dělat vůbec nic. Jediné co udělali jsou tabule na letišti a letáčky, co dělat, když je vám špatně. A udělali to jen proto, aby jim nevyčítali, že neudělali nic. Ale Vitalia už je zavirovaná jako při ráně morové a vesele paniku šíří. (tsd, 27.1.)

  Zatím nám oficiální místa nesdělila překvapující skutečnost, že čínský genotyp je 5x méně odolný proti koronaviru 2019-nCoV, než bílá rasa. Proto také WHO váhala s vyhlášením celosvětového ohrožení. Když vyhlásili globální nouzi s dodatkem, že je to hlavně kvůli zemím s nízkou úrovní zdravotní péče, bylo to jen půl pravdy. Celá pravda je taková, že pro nás rodilé Evropany a ostatní bělochy představuje virus menší ohrožení než běžná chřipka. Jenže zkuste to vyhlásit oficiálně a nevypadat jako rasista. (tsd, 3.2.)

  Je to mediální panika, říkají vědci z IEQ o koronaviru (Vitalia, 5.2.)

  Konečně rozumný názor na rádoby epidemii. Je jen otázka komu ta hysterie slouží?
  Donald musí skákat radostí, když vidí jak Čína jde ke dnu.
  U nás není jediný nakažený a všechna média, vč. Vitálie, mají o čem psát. Přitom chřipka jen v jihočeském kraji řádí víc než koronavirus v celé Číně.
  Mediální šíření poplašné zprávy by mělo být náležitě potrestáno. Samozřejmě ke všemu přispívají různí hygienici a epidemiologové, kteří potřebují ukázat, jak jsou připravení. Když promluví nezávislý vědec, je všechno úplně jinak. (Medvídek Béďa, 5.2.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).