Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nový oficiální web ke koronaviru – vše potřebné na jednom místě od anonym - Pojďme si jenom připomenout některé komentáře místních kecálků: Podle...

 • 14. 3. 2020 20:12

  bez přezdívky

  Pojďme si jenom připomenout některé komentáře místních kecálků:

  Podle mého názoru se nejspíš bude jednat o podmíněný patogen. Vzhledem k počtu mrtvých se nejedná o nebezpečnější nemoc,než je chřipka. Zatím nedosáhl počet obětí ani počtu zemřelých na chřipku v sezóně 2018/2019 V ČR. Nedivím se WHO, že nevyhlasila ohrožení. Jen media do nás celý den hustila zprávu o hospitalizovanem Čechovi ve Vietnamu, kterého bolela hlava a bylo mu špatně. Samozřejmě to byla nafouknuta bublina. Dalo by se to hodnotit jako šíření poplašné zprávy. (bez přezdívky, 27.1.)

  Jak jsem již napsal. Média oblbují lidi a šíří paniku. Podle hl. hygienika , předních odborníků a MZ, není třeba dělat vůbec nic. Jediné co udělali jsou tabule na letišti a letáčky, co dělat, když je vám špatně. A udělali to jen proto, aby jim nevyčítali, že neudělali nic. Ale Vitalia už je zavirovaná jako při ráně morové a vesele paniku šíří. (tsd, 27.1.)

  Zatím nám oficiální místa nesdělila překvapující skutečnost, že čínský genotyp je 5x méně odolný proti koronaviru 2019-nCoV, než bílá rasa. Proto také WHO váhala s vyhlášením celosvětového ohrožení. Když vyhlásili globální nouzi s dodatkem, že je to hlavně kvůli zemím s nízkou úrovní zdravotní péče, bylo to jen půl pravdy. Celá pravda je taková, že pro nás rodilé Evropany a ostatní bělochy představuje virus menší ohrožení než běžná chřipka. Jenže zkuste to vyhlásit oficiálně a nevypadat jako rasista. (tsd, 3.2.)

  Je to mediální panika, říkají vědci z IEQ o koronaviru (Vitalia, 5.2.)

  Konečně rozumný názor na rádoby epidemii. Je jen otázka komu ta hysterie slouží?
  Donald musí skákat radostí, když vidí jak Čína jde ke dnu.
  U nás není jediný nakažený a všechna média, vč. Vitálie, mají o čem psát. Přitom chřipka jen v jihočeském kraji řádí víc než koronavirus v celé Číně.
  Mediální šíření poplašné zprávy by mělo být náležitě potrestáno. Samozřejmě ke všemu přispívají různí hygienici a epidemiologové, kteří potřebují ukázat, jak jsou připravení. Když promluví nezávislý vědec, je všechno úplně jinak. (Medvídek Béďa, 5.2.)

 • 15. 3. 2020 0:07

  bez přezdívky

  A v čem neměli ti kecalkove pravdu? Necelých 200 nakažených a až na jednoho, bez komplikací.
  Chřipkou bylo v této sezóně nakaženo 150000 lidí a mrtví se teprve značnou scitat a není jich málo, ostatně jako každý rok. Koronavirem budeme do příští zimy nakažení a promoreni skoro všichni. Podle nově zveřejněných studií má ACE2 zásadní vliv na průběh nemocí. Podle dalších dvou studií mají v průměru Asiate a kuřáci asi 5x více ACE2 než průměrný Středoevropan. Italové a Španělé jsou geneticky podobní blízkovýchodnímu genotypu, proto jsou méně odolni. Vláda moc dobře ví, že se to nedá zastavit, jen přibrzdit. Kdyby se se stejným odhodláním chtěli věnovat chřipce, tak tady žijeme ve stannem právu už pár desítek let.

  15. 3. 2020, 00:10 editováno autorem komentáře

 • 15. 3. 2020 0:36

  bez přezdívky

  Se vším zde uvedeným nezbývá, než opět souhlasit. Méně chapavi a méně inteligentní jedinci, ať si vyhledaji informace na stránkách SZU a studie zveřejněné v časopise Science. Pro Adamka dobře poslouží Google překladač.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).