Hlavní navigace

Nesnášíte zvuk zubní vrtačky? Místo něj budete poslouchat hudbu

13. 1. 2011

Sdílet

Naskakuje vám husí kůže, když slyšíte pronikavý zvuk vrtačky u dentisty? Vědci mají přístroj, který „pištění“ ruší. Zařízení, které prý pomůže lidem překonat strach z nepříjemného zvuku zubní vrtačky, vynalezli britští vědci, informuje agentura AP.  Profesor londýnské King'College Brian Miller, který vede výzkum, uvedl, že přístroj pracuje na principu protihlukových sluchátek a je koncipován tak, aby chránil před pronikavým zvukem zubní vrtačky. 

Naskakuje vám husí kůže, když slyšíte pronikavý zvuk vrtačky u dentisty? Vědci mají přístroj, který „pištění“ ruší.

Zařízení, které prý pomůže lidem překonat strach z nepříjemného zvuku zubní vrtačky, vynalezli britští vědci, informuje agentura AP. 

Profesor londýnské King'College Brian Miller, který vede výzkum, uvedl, že přístroj pracuje na principu protihlukových sluchátek a je koncipován tak, aby chránil před pronikavým zvukem zubní vrtačky. 

Pacienti si mohou zapojit přístroj do svého hudebního přehrávače a poslouchat hudbu. Tím se zablokuje zvuk zubní vrtačky a odsávačky. 

Na světě je zatím prototyp tohoto zařízení, nyní se hledá investor, který by pomohl uvést výrobek na trh. Mohl by se stát pomocníkem pro ty, kdo ze strachu ze zubaře a jeho vrtačky zanedbávají péči o zuby. 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).