Názory k článku
Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
13. 1. 2016 0:37 Nový

Výmysly

celé vlákno

Kolektivní imunita nekoresponduje se současnou realitou, to možná platilo za komunistů kdy mělo obyvatelstvo malý styk s okolním světem, takže plošné očkování mohlo mít i tento vedlejší význam.
Dneska vysoká proočkovanost populace může pouze zpomalit šíření konkrétních nemocí u nenaočkovaných jedinců, ale ne neočkované jedince nějak chránit. Důvodem je současné masivní cestování obyvatel, jak tuzemské tak zahraniční a to včetně nijak nenaočkovaných návštěv a turistů ze zahraničí. Souhrnně řečeno nyní se to kolem nás jenom hemží zdroji patogenů, důkaz nedávný nárůst výskytu černého kašle a bude se to zhoršovat.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 9:24 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Ano bude se to zhoršovat a očkování je jedná možnost jak se tomu bránit. To by si měli uvědomit rodiče, kteří odmítají očkování svých dětí. Až se jejich děti budou čím dál častěji pohybovat ve společnosti snědých spoluobčanů přicházejících neznámo odkud, možná procitnou ze svého bio.antivaxerského snu a příjdou k rozumu. Jen se děsím, kolik dětí za to bude muset zaplatit přinejmenším svým zdravím. Tento aspekt je sice novum v naší společnosti, ale zastíní svým vlivem vše ostatní, co jsme znali.
Sybila tsd

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) 108.59.11.---
13. 1. 2016 13:27 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Aha, takze vy neverite nasim proockovacim autoritam, jako je napr. hlavni hygienik, kteri tvrdi, ze s migraci zadne epidemiologicke nebezpeci nehrozi? A krome toho neverite ani tvrdym datum o epidemiologicke situaci mezi migranty, ktere lze najit dokonce i obycejnym vyhledavanim?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 13:41 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Jakého hygienika myslíte? Toho odvolaného? Ne naopak, věřím jim.
Jenže vy jste jako náhodou z toho vyjádření vypustil dost důležité slovíčko "nehrozí AKTÁLNĚ". Mluvím o blízké budoucnosti.
Sybila jak račte znát věštila budoucnost. jinak jako pokus o překrucování celkem dobré.
tsd

toNic
toNic (neregistrovaný) 94.230.146.---
13. 1. 2016 20:48 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Vestite epidemii? Jako sybila nebo mate tajny matematicky model, ktery se narval uprchliky a vypadla z toho jistota brzke epidemie. Pripadne jiste mate hlaseni o epidemiich tam odkud prichazeji. Kdyz to tvrdite s takovou jistotou. Podelte se, dekuji.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 21:19 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

A vy byste si něco troufl s naprostou jistotou předvídat, když máme jedinou jistotu že to EU nezvládne a "matematické" odhady počtu uprchlíků platí maximálně asi tak týden a pak je všechno jinak a bohužel čím dál tím hůř? Budu jenom rád když se moje proroctví nenaplní alespoň z poloviny, ale vždy je lepší počítat s horší variantou a být mile překvapen, než naopak. Teď je zima v létě to teprve bude zajímavé. Obavám se, že Německo a další cílové země čekají epidemie, o kterých neslyšeli už hodně let.
Až totiž ti lidé opustí tábory a záchytná centra a začnou žít po svém ve svých komunitách, pak teprve nastane ten problém. O tom, že by se integrovali nemůže být řeč, protože se to nepovedlo za 50let nemůže to dopadnout jinak. Viděl jsem jak vypadá turecké sídliště v malém městě Weiterstadt. Chánov je proti tomu idylka. A to jsou prosím Turci ne nějací hotentoti z pouště.To bude mnohem horší.
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 21:25 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Abych nezapomněl např. epidemie polia v Sýrii nic vám to neříká. To je vršek ledovce. Doufám, že nepředpokládáte, že mezi minovými poli pobíhají místní nebo zahraniční hygienici a registrují nemocné, případně jim nařizují lékařské dohledy a vyhlašují karantény. To asi těžko.
tsd

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.dynamic.orange.sk
14. 1. 2016 3:55 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Skúsme zobrať na zreteľ zanedbateľnú maličkosť, že v Sýrii už 4 roky prebieha vojna ktorá už zaznamenala štvrť milióna obetí, a to aj napriek masívnemu odsunu civilného obyvateľstva (vnútroštátne majú vyše 10 miliónov utečencov). V Európe (zatiaľ) vojna nie je, aj keď sa určité mocenské kruhy enormne snažia, aby sa to zmenilo.

Nemusím snáď vysvetľovať, čo znamená vojna z epidemiologického hľadiska. Preto by som rád poprosil, aby ste nepoužívali tak (zatiaľ) od reality odtrhnuté porovnávanie.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
15. 1. 2016 12:48 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Vy se mi snad zdáte, "Zatiaľ je všetko v poriadke" možná, že zatím ano, ale až nebude, bude pozdě i na očkování dětí antivaxerů.
A jestli nastane nebo nenastane ten černý scénář, to by dnes nedokázala věštit ani ta Sibyla. Mnohokrát v životě jsem se přesvědčil, že "štěstí přeje připraveným".
tsd

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
13. 1. 2016 14:50 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

tsd: " Jen se děsím, kolik dětí za to bude muset zaplatit přinejmenším svým zdravím. "

A kolik jich zaplatí svým zdravím, protože se očkovali ??

Moje dítě zaplatilo. 15 měsíců, MMR a do týdne z naprosto zdravého dítěte mumie. Autismus, epilepsie, 3 x do roka zánět středního ucha atd atd.

Zajímavé je, že neuroložka i psychiatrička do očí řeknou, že dětí s vážnými zdravotními problémy, které začaly bezprostředně po očkování, mají v ordinacích spoustu a jejich počet neustále narůstá.
To samé v SPC.

Druhé dítě žádné očkování a na 2- letech parádní, řekl bych nadprůměrný vývoj a ještě neměl ani rýmičku. Strach jsme měli pouze z černého kašle do 1. roku věku, ale to už je za námi.

Nemocnost dětí očkovaných a neočkovaných:
http://www.vaccineinjury.info/survey/results-unvaccinated/results-illnesses.html

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 19:10 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

"A kolik jich zaplatí svým zdravím, protože se očkovali ??"
Odhaduji tak 0,01% proti počtu těch, co by zaplatili zdravím za neočkování.
To by měli pediatři ještě mnohem víc práce a hrobníci také.
tsd
P.S.
výňatek z článku org. Sisyfos
Získané zarděnky mají komplikace ve formě artritidy, trombocytopenické purpury, méně často ve formě obávané encefalitidy ve frekvenci 1:5.000 s letalitou dosahující 20%. Vrozené zarděnky mohou způsobovat poruchy sluchu a zraku, psychomotorickou retardaci, meningoencefa­litidu, myokarditidu, hepatitidu a další komplikace (tzv. Greggův syndrom, hluchota u více než 50% postižených, zhoršení až ztráta zraku u více než 40%).
Infekce spalničkami může způsobovat vzácně spalničkovou encefalitidu, která je poměrně vzácná (frekvence méně než 1:1.000), ale má více než 10% smrtnost (tj. procento úmrtí z celkového souboru nemocných). Virus ale může v mozku dlouhodobě perzistovat a způsobovat subakutní sklerotizující panencefalitidu několik let po prodělání spalniček (odhadovaný výskyt 1:10.000 případů spalniček), projevující se postupnou demencí a spasticitou. Prognóza této komplikace je bohužel téměř beznadějná, uvádí se 90% úmrtí do 3 let, zbylých 10% umírá do 10 let. Přesnější epidemiologická data nelze poskytnout, protože po zavedení očkování jde o komplikaci zcela raritní.
Podle údajů WHO v roce 2010 zemřelo celosvětově na spalničky více než 139.000 osob, z velké části dětí. I toto obrovské číslo je vlastně úspěchem očkovací kampaně, v roce 2000 totiž bylo mrtvých ještě zaznamenáno více než 535.000. Nikdo z nich si asi nemyslel, že by byl dobrý nápad spalničky dostat dobrovolně.

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
13. 1. 2016 19:22 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Samý váš odhad...přesně za co kritizujete.

Spalničky zabijí 139.000 osob za rok.
hmm...
Co minutu na světě umírají 3 děti hladem nebo žízní...

Co se mě týče, dal bych jim chleba a vodu, namísto vakcín ...ona si to příroda už vyselektuje.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 19:57 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Na spalničky každých 5 min 1 dítě. A to jen díky očkování. V r.2000 to bylo 1 dítě za minutu.
A to se jedná o jedinou preventabilní infekční chorobu. Měl jste si vzít kalkulačku, než jste začal argumentovat podvýživou.
Už jsem vás chtěl politovat když máte takové lapálie se zdravím dítěte. Po vašem vyjádření o "vyselektování" mne to přešlo. Vy si to asi zasloužíte a máte tu smůlu že vyselektováním a kombinací vašich genů máte dítě jaké máte.
tsd

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
13. 1. 2016 20:07 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Tak teď jste se předvedl v pravém světle. Člověk jako vy, to je opravdu hnus k politování. Pěkně děkuju.

Postižení dětí po očkování lidem patří, že ...

S pánembohem

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 21:35 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Jasně příroda podle vás vyselektuje nějaký ten miliónek nenaočkovaných a mrtvých dětí a já budu lkát nad vaším postiženým dítětem, které k tomu přišlo sice nevinně, ale hlavně vaším přičiněním protože jste mu dal do vínku nějakou genetickou zátěž. To si samozřejmě nikdy nepřiznáte a tak budete hledat chybu jinde. A vy jste ji vlastně už našel. Mír vaší duši. O tom kdo je hnusný by se dalo s úspěchem pochybovat. Omlouvám se za upřímnost, ale nežijte ve svém bludu.
tsd

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
14. 1. 2016 16:20 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

"ale hlavně vaším přičiněním protože jste mu dal do vínku nějakou genetickou zátěž. To si samozřejmě nikdy nepřiznáte a tak budete hledat chybu jinde."

To už je opravdu neskutečný hnus, co provax fanatici dokáží vyplodit. Stejný hnus a demagogie, jaký plodí neomarxističtí sluníčkáři, že ty ženy si za ta sex. obtěžování a znásilnění v Německu a jinde mohou samy. Mohli byste si dát pac a pusu, používáte stejné metody - bagatelizace nebezpečí, zatajování nepříjemných pravd, překrucování, likvidace oponentů... amorální zrůdy s mesiášským komplexem. Podařilo se vám naprosto zdiskreditovat očkování a jeho přínosy a vypěstovat si čím dál silnější opozici. Vznik antivax je vaše práce, gratuluji.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 16:32 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Co vy si myslíte o člověku, který by nechal vyselektovat (zemřít) neočkované děti po milińech a přesvědčuje svět, že za zdravotními problémy jeho dítěte je očkování a proto bude nejlépe neočkovat
" ona už o příroda vyselektuje"
Myslím, že jsem byl až příliš mírný...
tsd

15. 1. 2016 8:46 redakčně upraveno, důvod: porušení pravidel diskuse
Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
14. 1. 2016 16:57 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Já si myslím to samé co Viktor, jenže vy jste to zase nepochopil nebo záměrně překroutil.

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
1. 2. 2016 20:01 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Celé jste to překroutil, ale to je typické. Kdyby Ti lidé měli dost jídla a kvalitní hygienu, příroda by tolik nevraždila.

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
13. 1. 2016 20:35 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Chybná informace. Každých 5 vteřin umírá dítě na " chudobu ".

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) ---.rychlydrat.cz
13. 1. 2016 21:35 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Ano, v rozvojových zemích, kde nefunguje zdravotní péče, je očkování často jediným nástrojem k eliminaci chorob. Ale ve vyspělých, světe div se, děti neumírají obvykle ani když tu nemoc dostanou (bez očkování nebo s ním). Zdravotnictví je dokáže zachránit a váha očkování se tak rázem posouvá k většímu započtení nežádoucích účinků (jde o preventivní zásah, ne o lék!).
Ale jinak jako pokus o manipulaci dobrý.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 21:52 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

A proto děláte všechno abychom se na úroveň těch rozvojových zemí dostali? Nebo aby se nemocnice plnily nemocnými dětmi? Už se těším, jak budete ječet až vám kvůli tomu tak pětinásobně vzroste zdravotní pojištění. Některé to sice nepřežijí, ale ono se to nějak vyselektuje, není-liž pravda.
V zemích kde klesla proočkovanost se to začíná projevovat. Nebo si myslíte, že v Kalifornii mají tak špatné zdravotnictví a nízkou životní úroveň, když museli sáhnout k tak nepopulárnímu opatření jako je nařízení povinnosti očkovat a to bez výjimky. Nevím jak to Američané dokážou překousnout, ale asi je tam přeci jenom většina normálních lidí, kteří to přijali jako nutné zlo a obranu před antivaxery, kteří nesou odpovědnost za nedávné epidemie a zvýšení nemocnosti.
tsd
P.S. Jako pokus o manipulaci dost chabé.

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.dynamic.orange.sk
14. 1. 2016 4:03 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

"Nevím jak to Američané dokážou překousnout, ale asi je tam přeci jenom většina normálních lidí, kteří to přijali jako nutné zlo a obranu před antivaxery, kteří nesou odpovědnost za nedávné epidemie a zvýšení nemocnosti."

To by musela byť tá "väčšina normálnych ľudí" asi dosť hlúpa. Pretože po lokálnych epidémiám čierneho kašľa práve v Kalifornii musel dokonca aj hlavný americký díler vakcín, agentúra CDC, priznať, že neočkované deti NIE SÚ hlavnou príčinou.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 8:13 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Heleďte vy odborníku na epidemiologii. Kdybyste byl v obraze, tak byste určitě věděl, že největší problém měli s epidemiemi spalniček. Takže hlúpa není vaščina, hlúpy ste vy.
tsd

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) 108.59.11.---
14. 1. 2016 16:27 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Myslíte tu miniepidemii spalniček se 144 onemocněními a jedním úmrtím, kterým byla 20letá žena, jež byla v dětství OČKOVANÁ?

ZakX
ZakX (neregistrovaný) ---.212-5-195.telecom.sk
14. 1. 2016 11:08 Nový

Re: Výmysly

celé vlákno

Keby predávali intelekt tak ťa pošlem do obchodu.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 8:47 Nový

ach jo ty soudy

celé vlákno

Není to tak dávno, kdy se antivax odvolával na rozhodnutí soudu o vedlejších účincích vakcíny MMR a rozhodnutí chválil. Není to tak dávno ( v minulé diskuzi() kdy kdosi předhazuje světu vyhraný soud anglické lékařky , která dokazovala, že zdraví lze zajistit i bez očkování. Není to ano tak dávno, kdy antivax naopak odsuzoval rozhodnutí ÚS o očkování v ČR.
Někdo vždy vytáhne kauzu, která se mu hodí do krámu a přitom vůbec nechápe, že rozhodnutí soudu dost čásot nemají nic společného s objektivní pravdou a realitou. Soud vždy řeší konkrétní kauzu a soud rozhodne podle předložených důkazů, šikovnosti právníků, případně nešikovnosti znalců,žalobců a soudců, někdy dokonce na základě procesní chyby jedné nebo druhé strany.
Autor udělal přesně totéž. Použil (a to mu dávám za pravdu) dost nešťastné a hloupé argumentace soudu, k rozvíjení svých teorií, které z hlediska vědecké medicíny jsou někdy částečně, ale většinou úplně mimo mísu. Je proto dost naivní a někdy se to vrací jako bumerang, využívat rozhodnutí soudu ať už podporuje jednu nebo druhou strnu jako argument. Ale na druhou stranu chápu autora, že takové argumenty používá, protože jeho právnické sebevzdělání už dávno vytlačilo to medicínské, které kdesi živoří.
tsd

Lucie
Lucie (neregistrovaný) 149.62.146.---
13. 1. 2016 17:12 Nový

Re: ach jo ty soudy

celé vlákno

Víte, já to vidím tak, že toto rozhodnutí nahrává právě jak Vy říkáte antivax komunitě. Protože taková snůška blábolů, kterou obsahuje odůvodnění tohoto rozhodnutí, to se hned tak nevidí. Každému průměrně inteligentnímu tvorovi je jasné, že v dané věci soud neví o problematice vůbec nic a svoje závěry odůvodňuje zcela nesmyslně.Mě spíš děsí, jací lidé mohou z moci úřední rozhodovat o právech občanů a tím spíš, pokud jde o zdraví...

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
14. 1. 2016 10:04 Nový

Re: ach jo ty soudy

celé vlákno

Běda lidem, co se dostanou do téhle mašinérie soudnictví. Semele je. Očekávat od Instituce zdravý rozum nebo lidský přístup je naše čistá naivita.
Nejvíc mne vždycky zaráží (to je ta naivita), že spolu Instituce nemluví, i když mají ve všech kancelářích počítače on-line. Dokonce ani dvě zdravotní pojišťovny spolu nemluví. Občánek běhá mezi Institucemi a dokazuje a shání lejstra, na co by průměrně výkonné kancelářské síle stačilo pár kliknutí na pc. Přitom se občánkovi nevěří! Občánek musí mít papír i na to, aby dokázal, jak se jmenuje. Je to šílené, ale Instituce mají vždycky pravdu- dřív to byla Stranovláda.

tomas.vrbata@email.cz
tomas.vrbata@email.cz (neregistrovaný) 213.129.128.---
13. 1. 2016 9:16 Nový

Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Zdravim ceka nas to same co tuto rodinu s odvolanim na antidiskriminacni zakon ale z nabozenskych duvodu vakcina proti zardenkam se vyrobila z plicnich bunek deti zavrazdenych pri potratu to znamena ze jako pro krastana neprijatelne a di diskriminacni.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 9:36 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Spontánní potrat je vražda? Odkdy?
tsd

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.dynamic.orange.sk
14. 1. 2016 4:07 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Nemáte pravdu. Deti, použité pri vývoji a výrobe vakcíny, neboli spontánne potratené.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
13. 1. 2016 9:56 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Vážený pane Vrbato,
ano v tomto případě ta žaloba opravdu nebyla optimálně vedená od počátku. Myslím, že rodiče se prozřetelně rozhodli nejít do kasační stížnosti. Pokud ve vlastní kauze jdete tímto směrem, kontaktujte mne přes redakci, něco Vám k tomu pošlu. Mohlo by Vám to třeba pomoci.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 11:38 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Neříkal jsem to v právech se autor vyzná, v právech ano......
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 16:48 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Jestli je pán křesťan, muslim, jehovista, mormon nebo podobojí je celkem jedno. Pokud nebude respektovat zákon, čeká ho trest. Jinak bychom se mohli dočkat za pár let zrušení monogamie, zákazu transplantací a zákazu nošení krátkých kalhot. Stačí, že už si podobní ne zcela standardní lidé vydobyli registrované partnerství.
V USA se s nimi nemažou. Už asi 14 dní platí v Kalifornii zákon o povinném očkování, který nepřipouští žádné výjimky mimo medicínské kontraindikace. Takže důvod svědomí, nebo náboženského přesvědčení jde jaksi stranou. A to je prosím nejsvobodnější země světa, kde právo a svoboda je vnímána velmi citlivě. Že by jimbyla ČR příkladem?
tsd

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
13. 1. 2016 16:59 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Prý "nejsvobodnější země"
haha, třeba zákon patriot act, že...

Dnes je svobodnější Rusko než US válečný štváč.

US navíc svobodu rozsévají do celého světa, včetně házení atomových bomb na civilisty.

http://www.infowars.com/america-has-been-at-war-93-of-the-time-222-out-of-239-years-since-1776/

Oni to tam mají zmáklé...však 1. z 50. malých dětí chlapců je diagnostikován jako autista.
Zároveň US = nejvíce očkování z celého světa.
Zajímavá korelace :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 17:45 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Viktore, vy jste musel prospět na VUMLu s vyznamenáním.
:-))
4 ze sta amerických dětí jsou diagnostikováni jako homosexuálové. Taky zajímavá korelace s očkováním.
Chlape, přestaňte plácat ty naučené formulky a trochu přemýšlejte.
Ve většině států ještě není očk. povinné a přesto mají dost vysokou proočkovanost. Je to prosté. Jsou chytřejší a hlavně na to mají. Když si uvědomíte, že donedávna neznali jiné než komerční zdrav. pojištění, nebo nebyli pojištěni vůbec a vakcíny přeci jen nejsou zadarmo, tak to svědčí o něčem jiném, než co se nám snažíte podsouvat.
tsd

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
13. 1. 2016 18:27 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Diagnostika homosexuality ?

Navíc je jich mnohem více dle mého názoru a ne jen v US

Jo a k těm vašim plkům - povinné, nepovinné, pojištění:

http://rcmonitor.cz/afrika/7036-sterilizace-neboli-tzv-ockovani-pod-hlavickou-who

i když vím, že to smetete ze stolu...ale to je mi fuk :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
15. 1. 2016 14:49 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Nevvím, jestli je to nedostatkem informací, nebo jen prostě lžete.
Jak je to doopravdy s touto kauzou se dočtete např zde:
http://www.cnsnews.com/news/article/michael-w-chapman/unicef-denies-catholic-bishops-claim-kenyan-tetanus-vaccine-laced
Nebo v oficiálních dokumentech WHO a UNICEF. Je to vysvětleno naprosto jasně a nedá se to moc okecat. Z vašeho hlediska je lepší dělat, že to nevíte, protože jinak by ta antivax bublina mohla splasknout.
tsd

JvonM
JvonM (neregistrovaný) ---.backer.cz
13. 1. 2016 17:12 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Tak z tohohle přístupu k výhradě svědomí mne tedy dost mrazí :-(((
Pokud stát ukládá nějakou povinnost (např. povinné očkování), měl by být schopen zajistit eticky přijatelné vakcíny. Zrovna v případě zarděnek by to neměl být takový problém - existují i vakcíny vyráběné jinak než na "lidských diploidních buňkách" - v Japonsku...
Ale jednodušší jsou represe :-(
(to jen k té výhradě svědomí, záměrně nekomentuji "přínos" očkování proti zarděnkám...)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 17:35 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Takže, pokud stát zakáže nosit burku, měl by zajistit etickou náhradu, která nebude urážet náboženství muslimů?
Opravdu chcete aby se transplantovala prasečí srdce místo lidských?
Už čekám až se ozvou ochránci slepic, že je neetické využívat kuřecí embrya. Co transfuze krve? Ledviny zemřelých, to vám nevadí? Jde o záchranu života nebo zdraví a tak musejí jít podobné nesmysly stranou. Nebo snad řekl Bůh, nesmíš použít vakcínu vyráběnou na embryonálních buňkách? Ukažte mi to v Bibli.
tsd

JvonM
JvonM (neregistrovaný) ---.backer.cz
13. 1. 2016 17:54 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Vidím dost podstatný etický rozdíl v tom, jestli srdce nebo ledviny pro pro transplantaci jsou získány od člověka, který zemřel po autonehodě, nebo jestli kvůli získání orgánů (nebo třeba i těch emryonálních buněk) někoho odpravíme.
K vakcíně proti zarděnkám: pokud jsem si problematiku dobře nastudovala, pak k výrobě vakcíny nebyl použit "biologický materiál" ze spontánně potraceného embrya, ale z UPT. A pochybuji, že vše se povedlo napoprvé. V dnešní době se navíc používají k výrobě vakcín (patří sem i další vakcíny, nejen ty proti zarděnkám, ale ty další jsou alespoň nepovinné) minimálně dvě linie těchto buněk...
I kdyby výroba vakcíny stála na jediném UPT někdy v šedesátých letech, má člověk právo obětovat lidský život (byť ve stáří nějakých 14 týdnů od početí), aby mohli být léčeni jiní? Navíc jde o relativně banální onemocnění a navíc je možné vakcínu vyrábět i jinak (viz Japonsko).

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 18:18 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Tisíce potratů končí v pecích jenom proto, že je matky nechtějí.
Jeden byl alespoň k něčemu užitečný. Jste bojovnice za zákaz potratů? Jestli ne tak proč vám vadí to jedno embryo a necháváte umírat tisíce dětí jen z rozhodnutí matky (posvěcené zákonem)?
Vy si fakticky myslíte, že někdo někoho zabil za účelem výroby vakcíny? Ne jenom někdo vzal a možná se svolením matky jedno embryo z běžícího pásu, který stejně končil v peci.
Asi se moc koukáte na hollywoodské horory, kdy sanitka jezdí v noci po LA a unáší lidi kvůli transplantačním orgánům.
Já v tom nic neetického nevidím, jen záminku pro odmítače očkování.
tsd

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
14. 1. 2016 16:35 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

"V USA se s nimi nemažou. Už asi 14 dní platí v Kalifornii zákon o povinném očkování, který nepřipouští žádné výjimky mimo medicínské kontraindikace. Takže důvod svědomí, nebo náboženského přesvědčení jde jaksi stranou. A to je prosím nejsvobodnější země světa, kde právo a svoboda je vnímána velmi citlivě."

:-DDDDDDDDD A demagog zase perlí, USA prý nejsvobodnější země světa :-D

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Predni-americky-publicista-Washington-a-jeho-medialni-devky-definuji-ruskeho-prezidenta-jako-noveho-Hitlera-Ale-pritom-jsou-USA-zemi-bezpravi-416313

Je to v Češtině a pro nevěřící Tomáše je tam i odkaz na originál.

Pepan
Pepan (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
13. 1. 2016 16:31 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Chápu správně, že vám vadí principy, na jakých funguje naše společnost (mj. povinné očkování dětí), ale přesto chcete využívat služeb, které jsou takto poskytovány (mj. umístění dítěte do školky)? Nepřipadá vám to trochu pokrytecké? Nechcete si raději dítě vychovávat sami doma, bez účasti v té pekelné díře zamořené plicními buňkami zavražděných dětí? ;)

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) ---.rychlydrat.cz
13. 1. 2016 21:39 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Naše společnost nefunguje na principech povinného omezování svobody a nařízených zásahů do tělesné integrity - to si ji asi pletete s jiným režimem. Povinné očkování je v našem systému velká výjimka, která vyžaduje neustálé testování a zvažování své výhodnosti a opodstatněnosti, protože popírá práva jednotlivců, deklarovaných v nejvyšších pramenech práva (ústava, listina základních lidských práv a svobod). Pokud má na toto zvážení někdo jiný názor, má na něj plný nárok. Naopak lze poukázat na fakt, že stejně tak povinným způsobem přispívá na chod institucí, jejichž služby jsou mu kvůli tomuto jinému názoru odepřeny - pokud tedy nějaké pokrytectví, tak jedině na straně státu.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 22:02 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Už jsem ten příměr použil mnohokrát a musím se opakovat. Využijte své svobody a vypravte se na dálnici D1 v protisměru. Nikdo přece nemůže nařizovat svobodu pohybu, která je mu zaručena blablabla.....
Tak co zkusíte to? Dejte mi ale vědět kdy, rád se omezím a pojedu jinudy.
tsd

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.dynamic.orange.sk
14. 1. 2016 4:13 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

To už ste naozaj dosiahli argumentačné dno, keď siahate po prirovnaniach tak diametrálne odtrhnutých od reality?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 8:22 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Já vtom vidím paralelu, jestli vy ne tak laskavě vysvětlete proč ne.
Nebo, že byste už klesl na samotné argumentační dno?
tsd
P.S. sbevrazi, kteří se rozhodnou, že jsou svobodní a můžou jezdit v protisměru, jsou realitou a bohužel ne až tak výjimečnou. Sebevrazi, kteří se rozhodnou, že jsou svobodní a nemusejí očkovat bohužel už vůbec nejsou realitou výjimečnou.

Dobre pouzity zakon spatna zaloba
Dobre pouzity zakon spatna zaloba (neregistrovaný) ---.212-5-195.telecom.sk
14. 1. 2016 11:20 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Za to, že niekto nechce povinné očkovanie je sebevrah?? Velmi stupidné myslenie nie?? Ludské telo dokáže fungovať a byť imunné aj bez zásahu zvonku!

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 11:40 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Naozaj? A za všetkých okolností?
tsd

JvonM
JvonM (neregistrovaný) ---.backer.cz
14. 1. 2016 13:31 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

tsd, dnes, 9:20
"Rád bych tímto příspěvkem ukončil svojí přítomnost v diskuzi pod tímto článkem"

... a já doufala, že to myslí vážně :-). Škoda, nemyslel...

Bylo by tak fajn, kdyby pod články pana Vavrečky mohla být věcná diskuse. Těch co souhlasí, těch co nesouhlasí i těch, co si kladou otázky... Bohužel šílené komentáře tsd pod každým druhým příspěvkem to znemožňují. Obávám se, že to je cíl jeho činnosti zde :-(((

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
16. 1. 2016 16:12 Nový

Re: Dobre pouzity zakon spatna zaloba

celé vlákno

Bohužel on reaguje jako sirka na benzín, pokud jiný nehájí tu jednu jedinou vládou schválenou pravdu.

Blancici aura:10

Kde soud čerpal informace?

celé vlákno

Jsem si jista, že soud se při vypracování svého stanoviska obrátil na naše přední vakcinologické fanatky - opravuji odborníky, kteří ovšem soudu zcela záměrně zatajili, že trvalou kontraindikací vakcíny MMR je k dnešnímu dni snad již jen AIDS/HIV (a možná ani to nee) + "skoro smrt" při podání této vakcíny poprvé (tady by určitě doporučili další očkování provádět tzv. na lůžku). Zřejmě tam zapomněli i vyčíslit, kolik takových dětí navštěvuje školku - žeby neuměli do pěti napočítat :)) ?

Velice by mne zajímalo, zda výrazy o parazitování a diskriminaci soud převzal přímo od "odborníků", nebo se k němu uchýlil - ve zděšení z obsahu daného stanoviska po jeho přečtení - zcela sám?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 11:41 Nový

Re: Kde soud čerpal informace?

celé vlákno

Koukám níže, že Pavel už vaše chování a světonázor celkem trefně popsal.
tsd

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.torservers.net
13. 1. 2016 10:31 Nový

Běžní alternativní šílenci

celé vlákno

Dobře soud rozhodl. Pár lidí podobného ražení jako rodiče toho nešťastného dítěte znám. Stručně řečeno jsou mírně ujetí, ovšem v té ujetosti jsou nesmírně agresívní. Jo, v takovém Norsku už by jim asi děti zabavili :-). Koneckonců zelení šílenci s jejich blokováním výstavby dálnic a pokroku vůbec jsou stejná parta.

Blancici aura:10

Re: Běžní alternativní šílenci

celé vlákno

"Pavel (neregistrovaný) ---.torservers.net
Dnes 10:31
Běžní alternativní šílenci

Dobře soud rozhodl."

Pavle, vídíte, a v tomto s Váma nelze souhlasit.

Jakýkoliv soud, který klesne tak hluboko - zřejmě V DŮSLEDKU ARGUMENTAČNÍ KRIZE, že prohlásí tříleté dítě za parazita, který diskriminuje ostatní děti ve školce, považuji za špatný.

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
14. 1. 2016 16:40 Nový

Re: Běžní alternativní šílenci

celé vlákno

V takovém Norsku by se vám zřejmě líbilo. Tam se s tím neserou a provozují legálně obchod s bílým masem.

Blancici aura:10

Re: Běžní alternativní šílenci

celé vlákno

Seti, tohle byla reakce na mne? (V takovém Norsku by se vám zřejmě líbilo...)

Jestli ano, tak jsem nějak nepochopila souvislost ...

anna
anna (neregistrovaný) 78.110.216.---
13. 1. 2016 12:11 Nový

běžní alternativní šílenci

celé vlákno

Jenže v Norsku je očkování pouze doporučené. Neočkované děti do mš běžně chodí a pokud vím, nikdo se ani na očkování neptá. Navíc matka neočkovaného dítěte může pociťovat ohrožení potomka ze strany očkovaných, protože např. u černého kašle může být očkovaný jedinec bacilonosičem bez projevu nemoci. A co personál? Neměl by jít příkladem a nechat se přeočkovat včetně pediatrů? Když kolektivní imunita tak pêkně spravedlivě.

Blancici aura:10

Re: běžní alternativní šílenci

celé vlákno

Přesně tak - očkování je tam prostě doporučené, nikdo pak z naočkovaných jedinců nemusí dělat ubožáky, kteří snášejí rizika NÚ očkování a z neočkovaných jedinců diskriminující parazity ...

... si myslím, že tamní soudce by byl ihned po vyhlášení tohoto "našeho rozsudku" neprodleně transportován na nejbližší psychiatrickou kliniku :))

Pepan
Pepan (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
13. 1. 2016 16:33 Nový

Re: běžní alternativní šílenci

celé vlákno

A všimla jste si, milá Anno, že tady je Česká republika, nikoliv Norsko? Je to takový drobný, ale přesto podstatný detail.

Blancici aura:10

Re: běžní alternativní šílenci

celé vlákno

Pepane,

tuším, že Anna si nejenom všimla, že tady je ČR, ale i to, že reaguje na příspěvek:

Pavel (neregistrovaný) ---.torservers.net
Dnes 10:31
Běžní alternativní šílenci

:))

... tolik k nepřehlednosti diskuzního fóra ...

Karel
Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---
13. 1. 2016 12:43 Nový

Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Mně se ten rozsudek dost líbí. Zejmána ta část "prospěch, který by požívala ze získané imunity ostatních dětí, které se zákonnému očkování podrobily a podstoupily tak riziko možných vedlejších účinků očkování."

Takže už máme soudní rozhodnutí, které tvrdí, že očkování obnáší významné riziko vedlejších účinků. Teď to jen správně použít a třebas konečně někdo přizná, že očkování i škodí.

Jinak osobně mě dost překvapilo, že se malé děti očkují proti zarděnkám a příušnicím. To někomu hráblo, nebo je to tak skvělý business? Každý ví, že prodělat tyhle nemoci v dětství je obrovská výhoda. Někomu jde buď o peníze, nebo chce, abychom vymřeli.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 13:11 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Už vás někdy napadlo proč těhotné maminky mají hrůzu z toho když u jejich prvního dítěte propuknou ve školce zmiňované nemoci?
Zkuste se nad tím zamyslet a možná svá tvrzení přehodnotíte.
Pak se naskýtá otázka kdo z dospělých si je po letech jistý, zda nemoc prodělal nebo ne, a zda mu očkování vytvořilo dostatečnou hladinu protilátek.
tsd
P.S. když vás osobně překvapilo, že se malé děti očkují proti zarděnkám a příušnicím, pak patříte mezi těch několik málo lidí, kteří to nevědí. A z této zasvěcené pozice se odvažujete něco hodnotit?

anna
anna (neregistrovaný) 78.110.216.---
13. 1. 2016 14:59 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

A jaké jsou podle Vás vědecky podložené důvody pro očkování malých dětí proti zarděnkám a příušnicím? A jak se bude řešit situace v budoucnu, když dnešní očkované děti v dospělosti nebudou mít po očkování v dětství protilátky? Budou se celý život nechávat přeočkovávat, aby neohrožovaly novorozence a děti neočkované ze zdravotních důvodů?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 15:39 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Ta situace přeci už dávno nastala. Z toho vlaku se nedá vystoupit.
tsd

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
14. 1. 2016 17:00 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

"Ta situace přeci už dávno nastala. Z toho vlaku se nedá vystoupit."

Ale samozřejmě že dá, jenže to není v zájmu některých jedinců či společností.

JvonM
JvonM (neregistrovaný) ---.backer.cz
13. 1. 2016 17:43 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Pokud by byla možnost, aby moje děti prodělaly zarděnky a příušnice přirozeně, nikdo by mne asi očkovat nedonutil. Vzhledem k tomu, že je to v dnešní době bohužel dost nepravděpodobné a vzhledem k těžšímu průběhu v pozdějším věku (a riziku v případném těhotenství) dost tápu, jak postupovat... očkovat těsně před pubertou? Budu ráda za názor (raději od někoho jiného než odborníka tsd :-) )

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 18:08 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Klidně odpovím.
Pokud budete těhotenství plánovat, doporučuji odběr na protilátky a v případě nižší hladiny přeočkování vakcínou Priorix (1 dávka min. 3 měsíce před plánovaným otěhotněním.)
Toto platí hlavně pro ženy, které nemají doklad o očkování MMR vakcínou v dětství.

tsd

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.dynamic.orange.sk
14. 1. 2016 4:21 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

...a presne tento postup by sa dal uplatniť aj NAMIESTO dvojnásobného plošného očkovania všetkých malých detí. Počet očkovaní by klesol takmer 30-krát. Čo je, na druhú stranu, možno práve ten problém...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 8:24 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Můžete nám prozradit jakými zajímavými duševními pochody jste se dopídil k číslu 30?
tsd

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.dynamic.orange.sk
15. 1. 2016 5:52 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Milerád.

V súčasnosti sa očkuje každé dieťa, aj chlapci, a to dvakrát a uvažuje sa dokonca o treťom preočkovaní kvôli prchavej imunite proti mumpsu.

V čase pred zavedením plošného očkovania proti rubeole, 85-95% (rôzne krajiny, rôzne štúdie môžu mať mierne odlišný výsledok) detí rubeolu prekonalo, vo väčšine prípadov bez toho aby o tom vôbec vedeli (bezpríznakovo) alebo vo forme banálnej virózy. Tieto deti získali spoľahlivú doživotnú imunitu.

Iba 5-15% detí sa dostalo do reprodukčného veku bez imunity, z nich uvažujme len ženy (mužov rubeola neohrozuje) ktoré by sa mohli dobrovoľne zaočkovať pred založením rodiny.

Takže ak by sa očkovalo len tých 15% žien bez prirodzene získanej imunity, počet podaných vakcín by bol 2*2*100/15=27 krát nižší než v súčasnosti.

To je konzervatívny odhad. Ak pôjdeme k optimistickejšej časti intervalu, tak pri očkovaní 5% žien by sa podalo 2*2*100/5=80krát menej vakcín.

Ak uvažujeme v budúcej očkovacej schéme až 3 dávky, tak koeficienty budú ešte o polovicu vyššie, t.j. 40 (3*2*100/15) resp 120 (3*2*100/5).

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 1. 2016 23:42 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Výborně, A teď to zkuste bez těch podmiňovacích způsobů a pokuste se to vztáhnou k dnešnímu aktuálnímu stavu.
A všetky predpoklady sú v riti.
tsd

Karel
Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---
13. 1. 2016 16:35 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Z pozice člověka, který ví, že když u děcka ve školce vypuknou zarděnky, tak se nastávající maminka stěhuje k příbuzným.

Ale to utíkáte od toho podstatného. V mé generaci prodělala zarděnky řada holek. A tak mají imunitu. Pokud očkujete 3 leté děti, pak docílíte jen toho, že zarděnky nedostanou jako děti. Ale v dospělosti je dostat mohou, vakcína nefunguje natrvalo. Pak se někde objeví jeden člověk se zarděnkami a máte na gynekologii katastrofu.

Zkrátka mi to přijde jako další krok k ideálnímu pacientovi: cpe do sebe drahý lék pravidelně celý život. Takže tu máme vakcínu proti zarděnkám, každých 7 let po celý život. V dětství povinně a v dospělosti proto, že není na výběr.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 16:56 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Říkáte řada holek. To nezní moc přesvědčivě, to znamená, že existuje jiná řada těch, které nemoc nemusely prodělat nebo neprodělaly. Očkování zabraňuje rozvinutí nemoci a lokálních epidemií mezi dětmi. Když se nemoc nevyskytne, nemusíte se stěhovat k příbuzným. Vy pořád mluvíte o jakémsi ideálním stavu, ale ten už dávno ideální není a tak se očkovat musí nejen kvůli dětem, ale i kvůli jejich maminkám, babičkám a dědečkům.
tsd

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz
14. 1. 2016 14:35 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Takže, člověk svým jednáním naruší přirozený běh a pak nám odobrníci budou tvrdit, že už se to prostě dál musí dělat? I když je alternativa z toho kruhu vystoupit? Očkovat zarděnky kvůi dětem nemusíme, kvůli babičkám také ne, ani dedečkům a tatínkům. Vlastně ani ne kvůli maminkám, které už mají odroděno. Jen kvůli těhotným v prvním až druhém trimestru. Není to poněkud zvrácené, že očkujeme a přeočkováváme zástupy holčiček a chlapečků kvůli někomu jinému, kdo se sám může nechat před otěhotněním naočkovat? Přitom ta děvčátka, která teď v 1,5 roce naočkujeme nemají jistotu, že až se ve 30 rozhodnou mít dítě, že ještě budoum mít dost protilátek. Já byla očkována v 11 letech, před nástupem puberty, což dávalo smysl (v té době se běžně rodilo kolem 20-25. roku. Hoši se neočkovali. Pak to ale najednou někdo změnil a začal očkovat holky a kluky bez rozdílu. Nějakou dobu bylo možné volit vakcíny - jen spalničky, příušnice nebo zarděnky. Časem ale v ČR zrušená možnost volny vakcíny třeba jen proti spalničkám a do dětí se musí ládovat MMR. Přitom vystoupit třeba z kruhu zarděnek je možné právě testováním protilátek holčiček na zač. puberty a jejich individuálním očkováním. Kluci to nepotřebují, zarděnky nejsou žádná dramatická nemoc, která by vyžadovala eradikaci. A pokud riziko poškození plodu je důvod, proč očkujeme batolata a kluky ještě k tomu, proč zarděnky jsou povinné, ale neštovice ne? Neštovice v těhotenství také nejsou žádná výhra a mohou být riziko. A proč jsou příušnice povinné pro holčičky, když kluci jsou očkováni a nic jim tedy nehorzí? Pro mě jako rodiče dávají u malé holčičky smysl jen spalničky - jenže, to mám smůlu, protože monovakcína u nás už není, takže buď nebudu očkovat nic, a nebo sajrajt MMR, který nemá v 1,5 roce význam, a který někteří američtí pediatři u dětí s anamnézou autoimunitního onemocnění v rodině neodporučují.

A ještě otázka - říkáte, že očkování zabraňuje rozvinutí nemoci. To ale tedy znamená, že očkovanec stejně tu nemoc má a může jí přenášet - ale s větší pravděpodobností bezpříznakově, nebo s lehčí manifestací nemoci? A může dál zafungovat jako přenašeč, tedy i pro tu těhotnou mámu? Pak mi ale přijde, že očkovanec je vlastně nebezpečnější, protože to, že je nakažen, nemusí být tak rychle zřejmé a nemoc může dál šířit. Kdežto neočkovanec, u kterého nemoc propuká v "plném rozpuku", je od okolí separován, neb uléhá do postele a každý, tedy především ta těhotná maminka má signál, že má vyklidit pole, i kdyby šlo o chřipku nebo cokoli, protože pro ní není žádoucí se nakazit (jistě si tu nebudeme vyvracet, že různé zdravotní handikepy jako vrozené vady srdce atp. se přičítají mimojiné i infekcím v průběhu těhotenství). Můžete to nějak věcně okomentovat?

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
15. 1. 2016 19:27 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Medicína je zkrátka v koncích, už tzv.léčí i pomocí vedlejších účinků léků. Proto můj synovec dostal na střevní zánět jakési psychofarmakum! Je už běžné, že pacient dostane lék s užíváním doživotně, tak co je to za léčbu, která nevyléčí? Medicína si jen udržuje své zákazníky pěkně na dohled, aby se moc nevymkli kontrole. Nedej Bože samostatně přemýšleli. Kladení otázek doktorům je klasifikováno jako vyšší stupeň nekázně, až počínající rebelie. :-)).

Blancici aura:10

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Mary, je mi velice líto, co zažíváte za muka. Ale na střevní zánět psychofarmakum? - to jsem tedy ještě neslyšela ... to je nějaká novinka?

Jakože z louže pod okap či co? ... s psyhogarmakem by se hodilo i přirovnání z louže pod vodopád ... Nemůžete tuto kauzu malinko osvětlit? Proč? Kdo? Kolik je pacientovi? Fakt doživotně?

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
16. 1. 2016 9:57 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Díky za podporu. Synovec je mladý kluk, studuje VŠ a celkem mu to logicky myslí, takže ty prášky nebral. Naštěstí si totiž přečetl, co je to za léky, a to ho vyděsilo. Věc je ta, že jeho obvodní doktor si nebyl ani jistý diagnózou syndrom dráždivého tračníku. Proto nasadil psychofarmaka, patrně z bezradnosti, doufaje, že to zklidní i střeva. Doktoři prostě nevidí a nechtějí vidět v lécích zlo- závislost, nežádoucí účinky. Proto je s klidem předepisují jako by to byly lentilky, a klidně riskují, že se pacient osype nebo mu bude špatně, a hlavně zase přijde..
O doživotním braní léků jsem měla na mysli vysoký krevní tlak a cholesterol: to, že se vysoký krevní tlak "léčí" doživotně, je fakt. Každý, koho znám, dostal od doktorů zákaz vysadit léky, jinak hrozí velké poškození zdraví. Takže vypěstují závisláky a trvalé odběratele léků. Může se tomuhle ještě říkat léčba, když nevyléčí?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 1. 2016 23:47 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

To jsou ale nehorázné lži a kecy.
Milá Mery, fuj styďte se.
tsd
P.S. pak, že se člověk může na internetu dozvědět pravdivé informace.

Blancici aura:10

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Takyskorodoktore,

fuj, styďte se!

Pokud píšete: (cituji):

"tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroad­band.cz
16. 1. 2016 23:47
To jsou ale nehorázné lži a kecy.
Milá Mery, fuj styďte se.
tsd
P.S. pak, že se člověk může na internetu dozvědět pravdivé informace."

jako odpověď na příspěvek:

"Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
16. 1. 2016 9:57
Re: Docela užitečné odůvodnění
celé vlákno

Díky za podporu. Synovec je mladý kluk, studuje VŠ a celkem mu to logicky myslí, takže ty prášky nebral. Naštěstí si totiž přečetl, co je to za léky, a to ho vyděsilo. Věc je ta, že jeho obvodní doktor si nebyl ani jistý diagnózou syndrom dráždivého tračníku. Proto nasadil psychofarmaka, patrně z bezradnosti, doufaje, že to zklidní i střeva. Doktoři prostě nevidí a nechtějí vidět v lécích zlo- závislost, nežádoucí účinky. Proto je s klidem předepisují jako by to byly lentilky, a klidně riskují, že se pacient osype nebo mu bude špatně, a hlavně zase přijde..
O doživotním braní léků jsem měla na mysli vysoký krevní tlak a cholesterol: to, že se vysoký krevní tlak "léčí" doživotně, je fakt. Každý, koho znám, dostal od doktorů zákaz vysadit léky, jinak hrozí velké poškození zdraví. Takže vypěstují závisláky a trvalé odběratele léků. Může se tomuhle ještě říkat léčba, když nevyléčí?",

očekávám Vaše odůvodnění, Vaši argumentaci a Vaše usvědčení Mary ze lži a nehorázných keců!

Lže Mary, že má synovce? Lže nám tady, že synovec studuje VŠ? ... Lže v čem, prosíííím?

Popište nám, z jakých pohnutek jste napsal svůj imbecilní a nic neříkající komentář

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 1. 2016 23:11 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Protože už jsem přečetl mnoho příspěvků Mary, ze kterých je zřejmé, co si o jejích názorech a příbězích myslet. Teď synovec, předtím babička, předtím kamarádka, na jednoho člověka trochu moc. A názory přesně kopírují její pohádky. Doktoři jsou na nic, protože znám příběh pana/paní XYZŽ
Musel bych prožít 100 životů, abych se s tím setkal.
tsd

Blancici aura:10

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Takyskorodoktore,

klííííd! Máte pravdu, na jednoho člověka až přespříliš ....

My všichni víme, že názory lidí, kteří nejsou zaměstnanci/pochle­bovači/přispě­vateli/uživate­lí Aven..ru Vás vytáčejí do vývrtek, tak si raději "šlehněte" něco na vysoký tlak a spěte klidně, ju?

Zítra očekávám odpoveď na otázku, v čem Mary lhala a kecala.

Pa zítra

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 1. 2016 23:55 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Každý skoro doktor samozřejmě ví, že dráždivý tračník se úspěšně léčí antidepresivy. Jenom Mary to neví a tak tvrdí, že si s tím medicína neví rady.
Přitom stačí ve většině případů nasadit antideprestva, přestat žrát hamburgery a začít brát život vesele a bez stresů. Jenže bez těch antidepresiv to málokdo dokáže restartovat.
Takže když virtuální synovec léky vyhodil, protože si nechtěl přiznat, že je na nervy, udělal pro sebe dost špatnou věc a ostatní už známe z pera známé pohádkářky Marušky. Pak se nedivme, že to komentuje slovy" medicína si s tím neví rady", protože komu není rady, tomu není pomoci.
tsd

Blancici aura:10

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

....hmmm, tak to se omlouvám (i za Mary :) ), neb o užití antidepresiv na potíže jiné, než deprese, jsem netušila. Na co všechno lze použít antidepresiva?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 1. 2016 0:20 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Nětreba se omlouvat. Ony ty antidepresiva sice pomáhají, ale nesmí se to s nimi dlouho přehánět, protože bez vedlejších účinků to pak taky nejde, to je pravda. Ale rozhodně se nedá říct, že by to bylo vyhánění čerta ďáblem. Někdy je to nezbytná nutnost.
Bohužel se ve své praxi při anamnéze setkávám s čím dál větším počtem mladých lidí na antidepresivech. Stres ve škole v zaměstnání a honba za výkonem je ta hlavní příčina. Jenže zkuste vypnout a na vše se vykašlat, když úspěch (peníze) jsou dnes hlavním měřítkem.
Tento problém nám přinesl porevoluční vývoj a nový životní styl.
Nijak se mi nestýská po letech minulých, ale pravda je, že za totáče, kdy měli lidi všechno "na háku" a nebylo se za čím hnát, skoro nikdo antidepresiva nepotřeboval.
tsd

Blancici aura:10

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Takyskorodoktore, mladí, studenti, všichni, kdo potřebují tzv. "vypnout"? ... nebudu zastírat údiv, ... ale tak dejme tomu, jde o nejaké psyxhické poruchy/výpad­ky/selhání či co ...

Ale jak psychofarmaka tedy můžou půdobit na zcela jiné oblasti? Např. na to střevo???

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 1. 2016 0:56 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Promiňte, ale snad každý zažil při stresu, např. před dlouhou cestou, před zkouškami... takový divný pocit u konečníku, někdo to i nemusel udržet a navíc zjistíte, že je to řídké. Jediná příčina jsou nervy a stres.
Vyléčíte nervy a je po problémech. Někoho bolí břicho, jiný se potí, jiní jsou na omdlení a tlak je kdesi hodně nízko. Tady funguje psychosomatika naprosto dokonale. Ta příčina není ve špatné funkci střeva jako takového, příčina je psychická. Zkrátka hardware je v pořádku, ale software je zavirovaný.
Pokud se to vyskytne výjimečně při silných poodnětech je to normální.
Někdy se ale z těchto akutních častějších případů mohou stát chronické a pak se musí léčit. A i když se to nezdá, opravdu se léčí příčina, ne symptomy.
tsd

Blancici aura:10

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Aáááá .... si děláte p.del, že ano\?

To jakože mne bude dlouhodobě bolet břicho, tak mi dochtor nasadí antideprediva? ... Jakože mi vygumuje mozek, aby mne břicho přestalo bolet?

I Vy šprýmaři ...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
19. 1. 2016 8:37 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

To jsem ani nenapsal ani nemyslel. To jste si ve svém mozečku vydedukoval vy.
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 1. 2016 23:00 Nový

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Toto:
"To jakože mne bude dlouhodobě bolet břicho, tak mi dochtor nasadí antideprediva?"
Nevím proč nechápete.
tsd

Blancici aura:10

Re: Docela užitečné odůvodnění

celé vlákno

Takyskorodoktore, neléčíte se Vy náááhodou s dráždivým tračníkem psychofarmaky??? (... to by dost vysvětlovalo ...)

Toto jste opravdu nenapsal - a ani to nikdo nerozporuje:
"To jakože mne bude dlouhodobě bolet břicho, tak mi dochtor nasadí antideprediva?" je totiž moje odpověď na Vaše vlastní příspěvky:

tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroad­band.cz
18. 1. 2016 23:55
Re: Docela užitečné odůvodnění

a

tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroad­band.cz
19. 1. 2016 0:20
Re: Docela užitečné odůvodnění

a

tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroad­band.cz
19. 1. 2016 0:56
Re: Docela užitečné odůvodnění

Jája
Jája (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz
13. 1. 2016 16:27 Nový

Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Je docela úsměvné, jak proti očkování horlivě brojí ortoped Vavrečka. Tomu říkám odborník. Ale pro tento bulvární plátek je jako stvořený. Chybí už jen plky z jeho druhé kvalifikace - marketing a reklama. :)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 20:14 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Nebo by se mohl rozpomenout co je to Musculus gluteus maximus a odkráčet tím směrem.
tsd

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) ---.rychlydrat.cz
13. 1. 2016 21:46 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Přece jenom pořád lepší, než přesila všeználků v diskusích, jejichž pravé specializace ani neznáme (pokud vůbec nějaké jsou), ale moudřejší jsou víc než všichni vavrečkové dohromady...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2016 21:57 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Na to, že jste kybernet, jste s počty dost na štíru. Přesila všeználků je na straně antivaxu tady v diskuzích jsem na to většinou sám. Teď je to malinko výjimka.
P.S. 1+1=2 Jako pokus o manipulaci ještě slabší.

anna
anna (neregistrovaný) 78.110.216.---
13. 1. 2016 22:24 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Myslite, že pediatř vědí o očkování více než jen to, co jim řeknou na seminářích farmaceutických firem?

http://calendula.cz/komplikace%20po%20ockovani.htm

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 23:59 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Hofhanzlová, to už tady dlouho nabylo. Myslím, že každý pediatr toho ví o očkování rozhodně víc než tato homeopatická kuchařka, která se už léta zabývá vaření dětských kašiček.
Pan JV je proti ní mistr světa ve vysvětlování antivax teorií.
Tohle opravdu ne, Z názorů JV je cítit alespoň inteligence, zvrhlá, ale inteligence, Názory paní Hofhanzlové by zvládnul lépe i můj papoušek.
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
14. 1. 2016 0:13 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Ostatně z jejího naivního přiznání, si každý může udělat obrázek o její úrovni a odpovědnosti. Ještě před několika lety nevěděla nic o vakcínách a dělala pediatra. Teď už možná tuší co je adjuvant, ale ví naprosto přesně, že škodí. Pediatr, který neví nic o vakcínách přece nemůže odpovědně dělat svoji práci. a je jen dílem náhody, že někoho nezabila a kdo ví, jestli nepoškodila. Jednou ze základních povinností lékaře při očkování je zjistit případné alergie na látky ve vakcíně obsažené, jinak hrozí anafylaktický šok. Vzhledem k tomu, že zmiňovaná Hofhanzlová nevěděla, že ve vakcínách jsou nějaké přídavné látky, nemohla samozřejmě tušitt jaké. Jestli posuzuje ostatní pediatry způsobem "podle sebe soudím tebe" pak není co dodat, leda, že může mluvit o štěstí, že se nic nestalo a je vlastně dobře, že míchá kašičky. Jen doufám, že tam nepřidává olovo a arzén. Na nic jiného se nehodí. Jako morální autorita je antivaxu na obtíž a těm ostatním k smíchu.
tsd

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.dynamic.orange.sk
14. 1. 2016 4:26 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Budem rád, ak čitateľom vysvetlíte, akým spôsobom pediatri pred očkovaním zisťujú alergie na zložky vakcín. Zvládnu to pohľadom do hrdla? Alebo majú nejakú technologiu zabudovanú do teplomera?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 8:26 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Zvládnou to dotazem u rodičů.
Vždy lepší něco než nic. Když ovšem Hofhanzlová netuší ani na co se zeptat, je to průšvih.
tsd

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.dynamic.orange.sk
15. 1. 2016 5:56 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

"Zvládnou to dotazem u rodičů."

A odkiaľ má rodič vedieť o prípadných alergiách u 2-mesačného bábätka?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
15. 1. 2016 7:57 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

To ovšem platí jen pro hexavakcínu. Pokud vím tím to nekončí.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 23:22 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Jájo, Jájo, :-) to je úroveň u dámy...
dovolím si Vás pouze opravit, že marketingem a reklamou jako obory se opravdu nezabývám. Věnuji se jejich právní regulaci. Něco jste někde špatně zaslechla.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2016 23:51 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Nechytejte Jáju za slovíčko, Všichni jsme pochopili jak to myslela. Až tedy na vás.
tsd

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
14. 1. 2016 16:45 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

A troll TSD už dokonce mluví za všechny :-)))

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
15. 1. 2016 13:01 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Mluvím jen za ty NORMÁLNÍ, duševně a inteligenčně na výši.
Za vás nemluvím.
tsd

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz
14. 1. 2016 14:59 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Argumentace ad hominem je většinou považována za nefér argumentaci, ktera je používána při nedostatku skutečných argumentů. I jako ortoped jistě studoval medicínu, anatomii, zná lékařské postupy, měl by mít povědomí o biochemii, farmakologie, farmakokinetice atp. Jako absolvent VŠ studia se dá očekávat, že má i nějaké poznatky ohledně práce s literaturou a kritické myšlení. Že vám pochvalně zahýká tsd, to mě už ani nepřekvapuje.
Nějaký skutečný věcný argument do diskuse tam nemáte? A vaše kvalifikace je jaká?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 15:13 Nový

Re: Všeználek Vavrečka

celé vlákno

Nedá mi to. Když se v diskuzích obouváte do pediatrů, kteří toho musejí vědět o vakcínách více už z tiulu své specializace a praxe, nevidím důvod to neoplatit stejnou kartou už jen proto, že pan JV nikdy ke své specializaci a praxi nepotřeboval nic vědět o vakcínách a navíc se plně věnuje spíš vyučování práva a sepisování žalob. Ani jako ortoped za moc nestojí. Viz. známý lékař.
tsd

Lana
Lana (neregistrovaný) ---.socal.res.rr.com
14. 1. 2016 4:51 Nový

Holly's Law

celé vlákno

Malokdo vi, ze 95-97% ockovanych deti MMR si vytvori "immunitu" po prvni davce. Jediny duvod k druhemu ockovani je v ramci penezniho zisku pro farma spolecnosti tech 3-5% deti kterym prvni davka nezabrala! Staci naprosto bezpecny krevni test na protilatky!!! Po smrti 5tilete Holly z New Jersey po druhe davce MMR je platny zakon Holly's Law. Dite nemusi podstoupit zbytecne riziko kdyz krevni test prokaze protilatky. Proc tohle neni pravidlem vsude a nadale se ohrozuji deti tot otazkou

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 8:30 Nový

Re: Holly's Law

celé vlákno

To je mi novinka. Tak to laskavě vysvětlete panu Vavrečkovi a panu Tuhárskému. Oni tvrdí, že ochrana do dospělosti vyprchá. Antivaxeři, dohodněte se alespoň na společných lžích, tohle už působí trapně.
:-)
tsd

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz
14. 1. 2016 14:46 Nový

Re: Holly's Law

celé vlákno

Ale Lana nepíše nic o trvanlivosti protilátek, ona píše o tvorbě. Pokud víte, u nás se MMR běžně očkuje v 1,5 roce, záhy se přeočkovává - argument byl ten, že 2. dávka je vychytávací, tj. kvůli těm dětem, kterým se protilátky nevytvořily po 1. dávce. Teď se bude přecházet na kalendář, který jedou na Slovensku a leckde jinde, tj. že 2. dávka bude cca v 5-7 letech, jakožto posilovací, tj. k prodloužení "trvanlivosti" protilátek. Takže slušný signál, že to s tím titrem protilátek s časem opravdu nebylo asi úplně valné.
Trapně tak spíše působí Vaše schopnost porozumění textu... ;-)

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
14. 1. 2016 16:53 Nový

Re: Holly's Law

celé vlákno

To nic, on TSD buďto nechápe psaný text, nebo si ho překrucuje záměrně. Nad jeho schopností "vydedukovat" si z příspěvků něco, co tam nemůže být ani při nejšílenější interpretaci, nestačím kolikrát žasnout.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
14. 1. 2016 9:41 Nový

Re: Holly's Law

celé vlákno

Tento zákon je krásnou ukázkou způsobu právního uvažování, který sahá za horizont některých, nejen zde diskutujících.

U neočkovaného dítěte existuje jistota "neochrany". Tato jistota v principu odůvodňuje vynucení nezbytného preventivního zásahu, přestože je zdravotně rizikový. Pokud ale neexistuje jistota "neochrany" je vynucení ohrožení zdraví (na někom, kdo to možná nepotřebuje) mnohem více polemické a dotýká se mnoha právních principů, svobod a zájmů jednotlivce. //Které mj. tak lezou krkem našim vojenským vakcinačním diktátorům (ArmyVaxu). Ti se posmívají západní pseudodemokracii a jejím hodnotám a nejraději by to tady celé sami ovládali z pozice já jsem odborník a budu proto o vás rozhodovat.//

Holly´s Law je poté politickým kompromisem mezi právem a zdravotními zájmy, když k naplnění principů tohoto práva stačí dítěti jen podstoupit první dávku očkování. To změní jistotu na nejistotu. Ten kdo si chce vynutit druhé zdravotně rizikové očkování na dítěti, ten má nést důkazní břemeno, že nejistota v daném konkrétním případě skončila a nastala opět jistota "neochrany". Toto břemeno Holly´s Law otáčí a klade jej na rodiče.

Ještě přijatelné (legitimní) by bylo, pokud by stát transparentně ustanovil například to, že stav materiální nejistoty, který se vyznačuje jistotou již vyšší než 95% má být formálně považován za stav jistoty (jistoty neochrany). Při pravděpodobnosti 95% jistotě neochrany by bylo možné vynutit druhé rizikové očkování. (To procento jsem jen modelově nadhodil, může být jiné.) Poté by ale musel nejprve někdo přesně spočítat a určit, kdy je 95% jednou dávkou naočkovaných holčiček již nechráněno proti zarděnkám (protektivní účinnost). A tyhle výzkumy - to by byl pro farmaprůmysl průšvih jako mraky, to mi věřte. Tak to zkrátka hodili celé na rodiče. Aneb prokaž nám, že tvoje děcko má alespoň po jedné dávce protilátky a pak už si dáme NAVZÁJEM pokoj. My nebudeme víc vrtat do tebe a ty nebudeš víc vrtat do nás.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 9:20 Nový

účel světí prostředky

celé vlákno

Rád bych tímto příspěvkem ukončil svojí přítomnost v diskuzi pod tímto článkem. (k nemalé radosti, hlavně autora).
Autor v článku napadá rozhodnutí a odůvodnění soudu. Což o to, s kritikou odůvodnění bych celkem souhlasil, bylo to argumentovéno dost nešikovně a asi bych to zvládl lépe i jako laik právník. S rozhodnutím samotným ovšem souhlasím stoprocentně.
Jak je to, ale s autorem a jeho přístupu k soudům a právu ať si každý udělá obrázek podle výňatku z jeho diskuzního příspěvku.

" Proto mohou záměrně odklonit velmi složitou žalobu k soudu, který se takovými žalobami zkrátka pravidelně nezabývá a o tématu ví příslovečné "houby". Takový soud s výrazně vyšší pravděpodobností učiní mnoho chyb a bude postupovat v rozporu s judikaturou, kterou v dané oblasti nebude dobře znát. Takové soudní řízení lze snadněji "vyhrát" na procesní problematice. Tím myslím domoci se alespoň nějaké náhrady škody za porušení svého práva na spravedlivý proces tímto - v dané věci hluboce "nezkušeným" - jiným soudem."

Z toho vyplývá, že i přes kritiku chyb soudu v tomto článku, on počítá s těmito chybami a využívá je. Ono mu totiž vůbec nejde o prosazování pravdy, práva a spravedlnosti, ale o prosazování svých názorů za každou cenu i když pravdu nemá. Následně pak bude ukazovat na takto fištrónsky vyhraném sporu, že jeho "pravda" je ta jediná pravá. Je to jeho hobby a chlebíček. Jen prosím vás nikdo nevěřte tomu, že nějaký vyhraný soudní spor něco dokazuje. V případě sporů pana JV to dokazuje maximálně neschopnost jedné strany a dobrý žaludek strany druhé.
Co je spravedlivý proces zjevně pan Vavrečka netuší dodnes.
tsd

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
14. 1. 2016 10:22 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Zmíněná skutečnost (fakt) není logicky provázaná se závěrem (Vaší dedukcí). Zjednodušeně: Nedává to smysl.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
14. 1. 2016 10:34 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

tak úplně nakonec. Vy ten smysl nevidíte a pochopitelně ani vidět nechcete.
Nechte to na posouzení čtenářům
tsd

toNic
toNic (neregistrovaný) 81.30.227.---
14. 1. 2016 17:27 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Rozumne rozhodnuti, jiz jsem chtel psat redakci, aby ty Vase vyroky, lzi, osocovani a dehonestovani zde diskutujicich promazala a Vam dala ban. To co predvadite je neskutecne. Co je slusnost v diskusi proste nevite, tak sem proste jiz nelezte. Nikdy.

Blancici aura:10

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

...zeptám se na věcný názor k článku:

Zdá se mi zcela nehorázné, že náš soud označí malé dítě parazitem, který diskrimunuje ostatní děti ve školce, a to jen proto, že:
- dítě nemá (velmi pochybné) očkování MMR
- soud zřejmě "obšlehnul" rozhořčený názor některého nakrklého člena NIKO, potažmo jiného vakcipotentáta

Opravdu si tohle soudce může dovolit????

Nevím, jak to cítí ostatní, ale kdyby tohle napsal kdokoliv o mém dítěti, natož s úředním razítkem, tak .... tak fakt nevím ...

Bude se tento případ brát jako precedens a všechny děti, které nemají v přesně stanoveném termínu zaočkovanou vakcínu MMR, všechny tyto děti budou paraziti, diskriminující kohokoliv jiného???

15. 1. 2016 8:49 redakčně upraveno, důvod: porušení pravidel diskuse
Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
14. 1. 2016 21:11 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

V tomto roce proběhlo a ještě proběhne několik soudů, které bude nutno hodnotit asi až úhrnně. Soudci jsou v tomto tématu úplně mimo mísu a možná i pod společenským tlakem. Uvidíme. V každém případě je přínosný i každý takto totálně zmršený rozsudek, protože to nezůstává bez odezvy i dosud nevyhraněné veřejnosti (částí). Mainstream stále více pobuřuje ty ostatní. A to je dobře. Je to ostatně jediná historicky účinná cesta ke změnám. Jen to bude ještě trvat.

Blancici aura:10

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Víte, dost se mne ten rozsudek dotknul, ač s ním nemám nic společného.

No ale co je moc, to je moc! Nějak v podvědomí cítím, že kdybych teď napsala a uveřejnila článek - dejme tomu na téma "Zneužívání sociálních výhod", ve kterém bych v jedné větě použila slovo "parazit" a "diskriminace", trest by mne zcela jistě neminul.

Proto mne zaráží, že si toto soud/soudce může beztrestně dovolit a udělat tak z tříletého dítěte osobu nebezpečnější, než byl Usáma bin Ládin, doprčic ...

anna
anna (neregistrovaný) 78.110.216.---
14. 1. 2016 22:31 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Tak si držme palce, aby to netrvalo příliš dlouho. Aby nedocházelo k absurditám jako v mém okolí, kdy neočkované dítě bylo řádně přijato, 3 roky školku navštěvovalo. Po usnesení US z loňského roku probíhá řízení o vyloučení tohoto dítěte. Za 3 roky docházky nezpůsobilo žádnou epidemii a nyní toto nebezpečí dle úřadů a soudů zřejmě hrozí? BLBOST!

Blancici aura:10

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Anno, a teď je to dítě vlastně taky "parazit atd. ..."?!?

Nelíbí se mi to ... se na to podívejme zpětně - vzpomínáte na pojem "vyvrhel společnosti"? Komunisté takových "vyvrhelů(topi­čů/horníků)" vychrlili dost. Opakuji, komunisté.

Jak vypadá současný vyvrhel společnosti? Odpověď je poměrně strohá: Málo či vůbec očkovaný jedinec + jeho rodiče (t.j. mimimálně 2 jednou ranou, t.j. matka+dítě).

Kdo chrlí dnešní vyvrhele společnosti? No právě ti vakcipotentáti, co tahají v parlamentu za šňúrky toho očkoloutkového divadla

anna
anna (neregistrovaný) 78.110.216.---
15. 1. 2016 18:58 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Nazvat dítě parazitem považuji za nehoráznou neomalenost. Absurditu spatřuji v tom, že dítě bylo po právu přijato a nyní si úřady umanuly, že se stane nebezpečné pro své okolí a má být vyloučeno ze známého kolektivu.

Blancici aura:10

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Nazvat 3-leté dítě parazitem je nehorázná neomalenost, ale titulovat 3-leté dítě parazitem, které diskrimunuje "ostatní" - rozuměj očkované - děti, to je vyšší level ...

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz
15. 1. 2016 15:40 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Já na tomto shledávám také jako velice kontroverzní, že ve školce je neočko dítě rizikem non plus ultra. Nástupem do školy ale toto riziko padá. Tohle mi pořád ještě nikdo pořádně nevysvětlil... a že třeba takové dítě školkového věku může do MHD, do ZOO a vůbec, volně se pohybovat, ale že je rizkové právě jen a jen v té školce.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
15. 1. 2016 16:18 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Protože dítě tráví ve školce velkou část dne a je v těsném kontaktu s ostatními dětmi. To ani v ZOO ano na hřišti a MHD není. Takže riziko přenosu nákazy je nesrovnatelně větší. To snad je pochopitelné. Expoziční doba ....nastudovat.
tsd

anna
anna (neregistrovaný) 78.110.216.---
15. 1. 2016 16:50 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

A škola? A personál bez přeočkování v mš? A naočkovaní bacilonosiči? A neočkované děti v mš v okolních státech? Ono to totiž celé moc logiky nemá. Jediné logické vysvětlení, které se nabízí, je donucovací funkce.

Blancici aura:10

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Logiku nehledejte, opravdu jde jenom o peníze - panebože, co jsem to vyřkla? - nene, jde v první řadě o zdraví těch dětí, které nelze očkovat, neb jsou tak strašně nemocné, že by je očkovací látka či i pouhá nákaza zabila a právě tyto nebohé děti je potřeba chránit jak oko v hlavě, a to hlavně před těma "parazitama" ...

Všechny takhle nemocné děti totiž hojně navštěvují předškolní zařízení, neb jsou v kolektivu očkovaných přenašečů, kašlajícího personálu a smrkajících rodičů spokojenější a zdavější, než v domácím prostředí či v nemocnici .

Skutečnost, že 3 roky "parazit" nezpůsobil epidémii je rarita hodná potrestání, neb kdyby takhle uvažovali všichni "parazité", tak by stát musel poviné očkovaní zrušit, čimž by přišla o obrovské peníze nějaká osoba či skupina obyvatel.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 1. 2016 0:07 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Stát dotuje z rozpočtu školky. Stát dotuje z rozpočtu očkování. Vy nechcete očkovat, stát chce chránit děti očkováním. Stát si může určit kdo a za jakých podmínek bude do školky chodit, Místo pokut nastupuje jiný donucovací prostředek, Je to tak prosté.
Stát chce chránit zdraví dětí, i když mají za rodiče cvoky, kteří chtějí alternativu
Je to stejné jako s dětskými autosedačkami. Nedáte dítě 3x do sedačky, 3xpokuta, 12 bodů a řidičák v háji. A to prosím vaše nepřipoutané dítě nemůže ohrozit nikoho jiného než sebe, vás a spolucestující.
Můžete se stokrát vyplakávat na internetu, že je to nespravedlivé, že o osudu svých dětí máte právo rozhodovat a že jste si vygooglovali něco o nebezpečnosti dětských sedaček. nebo že od dob dědečka automobila se vozili tak asi 70 let děti nepřipoutané a na předním sedadle. Prd platné. Zákony a nařízení budete ctít a basta.

Je zajímavé, že od žádněho antivaxera jsem neslyšel odmítavé názory. Rád si poslechnu vaše argumenty.
tsd

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
17. 1. 2016 1:40 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

" Je to stejné jako " ...

Né není to stejné. Jste demagog všech demagogů futrál. Co to proboha melete za žvejky ? Co je to za srovnání ?

" Místo pokut nastupuje jiný donucovací prostředek, Je to tak prosté. "

Jasné, do školky NE, do školy ANO, Do školy ANO, na lyžák NE "

Nenechte se vysmát více, než je to nutné, drahý tsd.

Viktor z louky u lesa.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 1. 2016 2:08 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

To mají být argumenty?
Nebo dokonce logickě argumenty?
Spíš mi to připomíná histerický jekot.
No jo, když ono se na to moc argumentovat nedá, že?
tsd

Blancici aura:10

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Koukám, že můj příspěvek byl cenzurován...

15. 1. 2016 10:22 redakčně upraveno, důvod: Držte se prosím tématu článku. Děkujeme, redakce
J B aura:10
15. 1. 2016 22:27 Nový

Buďme vděční

celé vlákno

Buďme vděční za tyto případy, které nutí lidi uvažovat jinak o svých životech a životech svých dětí.

Nechci podceňovat rizika očkování, sami jsme nedočkovali. Ale co je horší? Očkování nebo výchova dětí školkou?

Já jsem dnes panu řediteli za vyloučení vděčný. Napravil naši chybu. Ano, přihlášení našeho děcka do školky dnes hodnotím jako velkou chybu.

Proč nechávat cizí lidi, aby z mého dítěte vychovali "working class hero"? Abychom mu (a sobě) mohli za manželčin plat kupovat značkové oblečení a bio banány. Ať ho (a sebe) můžeme vozit v dražším autě?

Jak zdůrazňuje Marek Herman ve své knížce o marťanech (tímto děkuji panu Vavrečkovi za doporučení zajímavého čtení), když se vám něco takového stane, je potřeba si položit několik základních otázek:
- Co nového jsem se dozvěděl o sobě nebo o světě kolem sebe?
- K čemu potřebuji, aby se mi právě toto dělo?
- Co se z toho, co se mi stalo, mohu naučit?
- Jakou zprávu se mi vesmír snaží poslat?

Doporučuji neplýtvat svou energií na negativní emoce vůči panu soudci nebo očkovacímu fanatikovi, kterého doma (a nejspíše i ve školce) skvěle naučili poslouchat autority. Proč tu energii nevěnovat raději svým nejbližším? :-)

Jana
Jana (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
15. 1. 2016 23:26 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Pane JB,
myslím si, že chybu naopak děláte nyní. Denně, už pár desítek let, mám před očima rozdíl mezi dětmi ze školky a dětmi, které buď vychovává většinou jeden z rodičů, nebo vypomáhají babičky. Je rozdíl v chování dětí, které tráví téměř veškerý čas s dospělými. Mají potom ve škole problémy "zapadnout" do kolektivu a táhne se to s nimi celým životem. Stávají se z nich buď agresivní samotáři, kteří neumějí komunikovat se svým okolím nebo naopak mírní až zakřiknutí, neprůbojní lidé se stejným problémem. (těch je mnohem více). Setkávám se se svými žáky i v dospělosti a vím co píši.
Měl byste možná přehodnotit své nové rozhodnutí a vrátit se k tomu původnímu, protože až tak špatné nebylo.
Chápu, že se vám zřejmě nechce dítě nechat očkovat, ale přežili to jiní přežije to také a asi to bude i k jeho dobru.
Rozhodnutí je samozřejmě na vás, je jsem chtěla nabídnout své zkušenosti
Jana

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 1. 2016 23:50 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Paní Jano
Obávám se, že vaše moudrá slova asi nepadnou na úrodnou půdu.
Pan JB rozhodně není člověk, který by obětoval svoje antivaxerské přesvědčení za lepší šanci na život pro své dítě. On ho očkovat nebude i kdyby čert na koze jezdil, Jiné nazývá fanatiky a u něj je to přímo diagnóza. Ten represivní zákon měl být jako donucovací nástroj právě pro takové lidi. Někeří jsou ovšem až tak tvrdohlaví, že raději dítěti odepřou normální vzdělání a vývoj. Pěkní rodiče.
Jen bych malinko poopravil vaš ípředposlední větu :
"...přežili to všichni, přežije to také..."
S pozdravem
očkovací fanatik
tsd

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 1. 2016 1:28 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

"Přežili to jiní, přežije to také...."

Velmi moudré a rozumné tvrzení. Můj dědeček znal jednoho, co přežil bitvu na Somě. A pak ještě jednoho, co to přežil také. Jeho zkušenost poté potvrzuje pravdivost Vaši hypotézy.

Myslím, že dělit se o zkušenosti s Vámi je projevem velké osobní odvahy.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 1. 2016 14:20 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Na vaší reakci je vidět, že paní Jana měla ůplnou pravdu. Vy patříte do té první kategorie agresivních samotářů. Zřejmě jste také nechodil do školky a babičky vás vychovávaly až do puberty.
V nedávné diskuzi jste sebe a své přátele ze sdružení Inikampus ohodnotil jako "divné lidi" ano jste divní a potvrzujete, že zkušenosti a závěry paní Jany jsou pravdivé a správné.
Jen mi není jasné, proč antivaxeři tak bojují proti novému zákonu, když považují školky za špatnou alternativu? :-))
Že paní Anno.
Kvůli normálním lidem bojovat nemusíte, ti nechávají své děti očkovat a tak nemají problém.
tsd

anna
anna (neregistrovaný) 78.110.216.---
16. 1. 2016 15:53 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Třeba i proto, že teď je to zákon o očkování a příště může být o něčem jiném. Navíc dítě má právo na vzdělání. Mé děti jsou očkované jsou. Mš navštěvují minimálně z důvodu, že nám velmi záleží na kvalitě vzdělání, a aby z dětí nebyly ovečky, které se vystresovaně dotazují, zda mohou jít na wc a chodily na wc, i když nepotřebují, ale paní učitelky řekly, že teď se jde a tak jdou hromadně močit 2 chlapci na jednu mísu. Aby měly jasno v tom, že co jim nechutná jíst nemusí a nebyly manipulovány stylem, kdo ochutná, dostane bonbón. Kdyby všechny mš respejtovaly potřeby a vývojová stadia dětí, možná bych i s Janou souhlasila. Ale rozhodně neplatí, že dítě bez předškolní přípravy rovná se agresor nebo otloukánek.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 1. 2016 16:35 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Příště může být třeba konec světa.
Je to zajímavé vysvětlení o preventivním odmítání aby příště nebylo hůř.
Na to bych opravdu nepřišel.
Vaše generální hodnocení školek je taky velice inspirující.
Ne že by něco takového co popisujete nemohlo existovat, ale ....... takto šíleným způsobem to zobecňovat hovoří o vašem poněkud pokrouceném náhledu na svět kolem vás.
tsd

anna
anna (neregistrovaný) 78.110.216.---
16. 1. 2016 8:57 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Myslím si, že hodnotit vliv školství je téma do jiné diskuze. Ale neodpustím si poznámku, že pokud dítě v předškolním věku nemusí trávit každý den a celý den v mš, je to pro něj výhra. Ono to totiž často nebývá příliš podnětné prostředí, co se rozvoje sebeúcty, ohleduplnosti a rozhledu týče. Je to spíše hlídání dětí výsledkem nejistým. A hlavně aby dítě moc nepřemýšlelo a nemělo svůj názor. To se potom dějí věci.
A je moc dobře, že přibývá lidí, kteří nechtějí žít stylem, přežili to jiní, přežijeme to také.

J B aura:10
16. 1. 2016 18:08 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Milá Jano,

přijde mi velmi vtipné, že kádrujete nejen své současné žáky, ale i své bývalé žáky :-)

Uklidním Vás, že v našem případě dítě netráví téměř veškerý čas jen s dospělými. A i když si na nástup do ZŠ ještě nějaký ten pátek počká, komunikuje už nyní docela bez zábran.

Nicméně mám určité obavy o zapadnutí do uměle vytvořeného kolektivu stejně starých dětí vedených jedinou autoritou, která především hodnotí, srovnává a škatulkuje. Naše dítě přece jen nebude naprogramováno z MŠ k poslušnosti, k potlačování vlastních pocitů a myšlenek. Je od přírody naprogramováno především na učení – jako všechny malé děti ;-)

Při Vašem náročném povolání určitě není příliš času na samostudium, ale přece jen bych doporučil přečíst si něco z moderní dětské psychologie. Začněte třeba uznávaným Zdeňkem Matějčkem nebo třeba už zmiňovaným Markem Hermanem. Naomi Aldort by mohla být pro Vás příliš těžký kalibr…

Vaše fráze „Chápu, že …“ vyznívá velmi legračně. Z následující věty totiž vyplývá, že jste velmi nepozorně četla to, na co reagujete. A tudíž vůbec nepochopila :-)

Mějte se hezky a přeji Vám, aby se ve Vaší rodině nikdy žádný problém ve spojitosti s očkováním nestal.

Jana
Jana (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
16. 1. 2016 23:27 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Pane JB,
nikoho nekádruji, ale setkávám se s bývalými žáky jak v běžném životě, tak při setkáních po X-letech. Není to ani vtipné, ani smutné, je to denní realita.
Já jenom pozoruji a utvářím si obraz člověka. A věřte, že je to lepší než všechny knihy, které mi doporučujete a které jsem mimochodem i četla ( ne všechny). Člověk nemusí být genius, aby nepoznal s kým má tu čest., když s ním s odstupem času mluví o životě. Chtěla jsem vám jen poradit, ale když o to nestojíte, nic se neděje, je to vaše rozhodnutí.
Myslím, že chápu dokonale v čem je váš problém a myslím, že se s tím musíte vyrovnat sám. K tomu vám nepomůže ani četba populárně naučné literatury ani googlování, to si prostě musíte prožít,
Vaše dítě se totiž jrdnou do (jak říkáte "uměle vytvořeného kolektivu, vedeného autoritou" ) s největší pravděpodobností dostane např. na vysoké škole a později v zaměstnání. ( pokud ale nepředpokládáte, že bude ředitelem zeměkoule). Vždy bude mít nad sebou autoritu, kterou bude muset poslouchat. Ať už vedoucího, ředitele, nebo úředníka z berňáku. A co se v mládí naučíš..... Neříkám, že se musíme nutně chovat jako ovce, ale člověk je tvor společenský a musí se naučit ve společnosti žít.
I vaší rodině hodně zdraví i bez očkování.
Jana

J B aura:10
18. 1. 2016 2:38 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Milá Jano,

když si lidi se stejnými zájmy dobrovolně vyberou stejnou školu nebo zaměstnání u stejné firmy, podle mě tím vzniká kolektiv docela přirozeně. Sami se rozhodli a mohou své rozhodnutí změnit.

Ale připouštím i existenci uměle vytvořených kolektivů dospělých (např. v kriminále). V takovém kolektivu skončí nejčastěji společenský tvor, který někoho slepě poslouchá a bojí se používat vlastní rozum.

Přeji Vám, ať se Vám až do konce Vaší kariéry podaří co nejméně žáků vychovat k poslušnosti.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
18. 1. 2016 8:36 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Na to, že jste údajně tak sečtělý, tvrdíte věci , které jsou snad jenom v těch vašich knihách, ale jinak úplně mimo realitu.
Nevím jak procházíte životem když tvrdíte, že jediný uměle vytvořený kolektiv je v kriminále. Podle vaší "logiky" vám odpovím, že je to naopak jediný kolektiv, který vznikl naprosto přirozeně z lidí, kteří neuznávají zákon a autority, tudíž mají společný zájem a společné smýšlení.
Jako by mi to někoho připomínalo.
Naopak ve firmě jsou lidi přesně tak odlišní jak popisuje zdejší "královsky placený ajťák" který své farmaceutické šéfy nesnáší a podráží.
Stejně tak autor JV tvrdí, že loajalita (společný zájem a cíl snažení) není potřebná, ale naopak když nesouhlasíte se svými šéfy, máte téměř za povinnost být neloajální. Přesně takto si představuji uměle vytvořený kolektiv.
Na paní Janu prostě nemáte.
tsd

SV
SV (neregistrovaný) 46.13.140.---
16. 1. 2016 23:51 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Paní Jano,
přemýšlím, kdypak jste se asi narodila, když už pár desítek let máte před očima rozdíl mezi dětmi ze školky a dětmi, které buď vychovává většinou jeden z rodičů, nebo vypomáhají babičky. Když se budu držet hodně při zemi a Vy jste jen čtyřicátnice, tak z jedné třetiny parazitujete úplně stejně jako ta malá holčička, co se nezdráhá parazitovat na očkování jiných. A jestli Vám táhne už na půl století, rozsah jejího parazitování dokonce převyšujete. My jsme ale zemí neomezených možností pro zájmové spolky epidemiologů a vakcinologů a je proto úplně v pořádku, že občánkům tří, čtyř a víceletým je zakázán vstup do mateřských škol a vybraných dětských skupin, zato jiným občanům a občankám je vstup povolen bez ohledu na jejich stáří. Je jim povolen vstup do úplně stejného prostoru, je jim povolen stejný kontakt a mohou dýchat zcela beztrestně stejný vzduch. Ony ty viry a virůsky sinevybírají, jim je úplně fuk, jestli vám je 1 rok nebo sto. Dokonce je nezajímá ani očkovací status. Zajímá je jen vaše odolnost. Soud zajímal jen vpich, resp. jejich počet v příslušném čase. Sama jsem nadstandartně očkovaná, ale zdá se, že mé myšlenkové pochody neoplývají takovou kreativitou, jakou projevil MS v Praze. Ani ve snu by mě nenapadlo označovat například lékaře a další zdravotnické pracovníky, že parazitují na mé potencionální imunitě vyvolané očkováním proti meningokokům nebo žloutenkáma to i přesto, že i pro ně je to povinnost (časově a oborově omezená) jako u dětí.
Dále je z Vašeho příspěvku znát, že chcete velice nekorektně v rodičích, kteří k očkování svých dětí přistupují s rozvahou, vyvolávat pocit viny za to, že svým "hloupým" chováním neumožnili dítěti docházku do MŠ. Vy, moudrá ženo - jak Vás označil neúnavný diskutér tsd, prosím povězte čtenářům odkdy začaly být v takto vysokém procentu děti umisťovány do MŠ a hlavně proč. Jistě to pro Vás nebude problém, když to "pár desítek let máte před očima". Autorův článek nebyl o tom, že by rodiče nechtěli, oni zájem projevili.Ten, kdo považuje za nezbytně nutné segregovat, je MZ, který tento zákon navrhlo.
A ještě si dovolím úplným závěrem dodat, že váha a objektivní prokazatelnost Vašeho subjektivního pozorování je úměrná váze pozorování rodičů, jimž očkovací systém zdravotně poškodil děti. Ačkoli oni popisují prakticky to, co připouští výrobce, jim to nikdo nechce, anebo nesmí věřit. Vy jen pozorujete a domníváte se.
Já ale budu věřit, že jste to ve své podstatě myslela dobře, ale příště to prosím zabalte do "stravitelnější" podoby.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 1. 2016 0:20 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Sice netuším s kým mám tu čest, a jestli se náhodou nejedná o překlep SV x JV , ale že jde o fanatického antivaxera s nízkou sociální inteligencí je úplně jasné.
Pokud si přečtu poslední příspěvek paní Jany, na který reagujete, nějak jsem asi přehlédl, že kromě pozdravu v něm není jediná zmínka o očkování. Vy fakt musíte být úplně ujetý, když takto reagujete. To nemluvím o tom, že jste vulgární hulvát, zřejmě jeden z těch, které vychovávali babičky a kojený tak do pěti let.
Paní Jano, nic si z toho nedělejte a už raději neházejte perly sviním.
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 1. 2016 0:26 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Veliký odborníku. Když tvrdíte, že si viry nevybírají a je jim jedno kolik je vám let, pak jste asi tak na úrovni žáka paní Jany tak z páté třídy a propadáte z biologie.
Váš příspěvek je jen snůška blábolů podobných tomuto. Nechcete si zopáknout ZDŠ vy inteligente?
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 1. 2016 0:32 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Pardon, v rozčilení jsem nedočetl další větu. Alespoň, že máte ponětí co je imunita, Tak za 4 a dopříště doučit, Ať můžete do 6. třídy,
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 1. 2016 0:36 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Vy jste ženská? Tím hůř.

SV
SV (neregistrovaný) 46.13.140.---
17. 1. 2016 21:23 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Ale ale, to jste se nějak rozohnil... Takže trefa. A že by hned do černého? Pan autor sem už těžko zavítá. Škoda, mohl si přečíst, jak jste vzteky bez sebe.
Plodíte tu jen samé láryfáry a nic k věci.
A jen tak mimochodem - jsem moc pěkná a dost chytrá ženská na to, abych věděla, co zrovna VÁM mám napsat. Hezkou noc Vám přeje SV, ne JV.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 1. 2016 22:10 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Takové osobní ohodnocení a mínění o svém egu, jako jste předvela vy, může předvést jen člověk mdlého ducha, který trpí velikášstvím. V tom se hodně podobáte JV a to mne trochu zmátlo. Váš problém je, že tak hnusně nenapadáte mne , ale paní Janu. Ta je ovšem jiný formát než vy a tak to nechává být.
tsd

SV
SV (neregistrovaný) 46.13.140.---
18. 1. 2016 22:19 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Jenom samé kecy a opět nic k věci. Ale měla bych pro Vás návrh... nechtěl byste změnit to své "taky skoro doktor" na něco modernějšího a údernějšího. Co třeba Vakciman - bojovník za možnost očkovat vždy a všude cokoli, co jen trochu naplňuje definici dítěte. Takto to pro čtenáře nebude tak zavádějící a budou hned vědět, na čem jsou, ještě než klepnete poprvé do klávesnice. Zvažte to...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 1. 2016 23:42 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Zůstanu u u TSD je to zaběhnutá značka, která bude připomínat všem diskutujícím, kdo opravdu jsou. Taky Skoro Doktorko.
tsd

Šárí
Šárí (neregistrovaný) 178.77.238.---
17. 1. 2016 17:28 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Milá paní Jano, mně rodiče vrazili do školky ve třech letech a byla to ta nejhorší zkušenost mého života. Z následků se vyhrabávám na psychoterapiích dodnes.
Dlouhá léta jsem byla díky příliš brzy vnucené školkové kolektivnosti právě ten agresivní samotář, který uměl velmi špatně komunikovat se svým okolím, a můj život to dost negativně poznamenalo.

Děti jsou různé a ne pro každého je školka přínosem. Můj bývalý partner třeba do školky nikdy nechodil, a přesto je z něj spokojený, společensky úspěšný člověk s dvěma vysokými školami.
Takže pozor na generalizace.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 1. 2016 19:05 Nový

Re: Buďme vděční

celé vlákno

Výjimka potvrzuje pravidlo. U vás se ani nedivím.

Další úhel pohledu
Další úhel pohledu (neregistrovaný) 93.99.78.---
18. 1. 2016 14:48 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Můj 4,5 letý syn, u kterého jsme odsunuli očkování MMR, se setkal se stejně starým kamarádem, který byl očkovaný MMR, ale dostal příušnice a byl u nás na návštěvě den před tím, než byly příušnice diagnostikovány a potvrzeny i v krevním rozboru u zmiňovaného kamaráda. Syn se, ač neočkován, nenakazil, druhý chlapec, ač očkován, nemocí prodělal... Nelze z tohoto případu udělat žádný závěr, ale tento úhel pohledu znázorňuje, jak relativní veškeré zobecňování může být.

Svoboda v očkování je potřeba- cítím-li potřebu chránit své dítě očkováním, mám možnost tak učinit, cítím-li potřebu chránit své dítě před očkováním a důvěřovat jeho imunitě, diagnostickým možnostem dneška a nedůvěřuju-li celému očkovacímu scénáři, mám také možnost, ale v právním systému nesvobodnou...

Zcela souhlasím s nelogičností zařazování očkování proti zarděnkám pro všechny malé děti. Dle mého názoru tento počin nelze nijak zdravým rozumem obhájit.

Ohledně příušnic pohled jednoznačný není, ale na případě u mého syna lze demonstrovat, že životní okolnosti jsou nevyzpytatelné...

A spalničky patří do té kategorie, kde by se dalo diskutovat o vhodnosti, či nevhodnosti zařazení do očkovacího kalendáře...

Já sama, čím více dohledávám informací ohledně problematiky očkování, se kloním na stranu neočkovat. Důvěřuji imunitnímu systému zdravého dítěte, nacházím řadu nesmyslných zařazení v časovém sledu i kumulaci (zarděnky, hepatitida, kombinované vaxíny...).
A nejvíc se mě dotýká otázka svobodné volby, která je v pozadí všech těchto rozprav...

Ohrožuje zdraví celé společnosti novorozenec, který není naočkován proti hepatitidě typu B?

Nebo naopak ohrožuje zdraví plodu děvčat, které otěhotní v pozdním věku, nařízení státu být očkována v raném věku, vakcínou, která má omezenou dobu ochrany, a ztratit tím možnost přirozeně získané celoživotní imunity?

Toto je můj úhel pohledu, děkuji i za ty Vaše, ať už jsou jakékoliv. Máme svobodu vyjadřovat své myšlenky. Jen svoboda v praxi ve volbě očkovat- neočkovat ještě trochu pokulhává...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
20. 1. 2016 14:54 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Mnoho názorů, bohužel většina z nich není ničím podložená. Teda kromě zkreslených internetových informací. Máme ale svobodu vyjadřovat své myšlenky, jak píšete tak bych vám doporučoval ke studiu, co doporučil kolega KLM v minulé diskuzi.
http://manipulatori.cz/myty-a-legendy-antivakcinacniho-hnuti/
tsd
P.S. O spalničkách by se moc diskutovat nedalo. Be diskuze ANO.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
21. 1. 2016 15:55 Nový

Re: Ústavní soud rozšířil prostor pro odmítnutí očkování

celé vlákno

Když jsem viděl v TV pana soudce, bylo mi smutno, že se takový podivný člověk může dostat do tak vysoké funkce a vymyslet takovou kravinu. Vždyť je ho vyjádření je protimluv ve smyslu, " můžeme uznat důvod svědomí, ale jen do výše 95% proočkovanosti."
Zajímalo by mne co by soud dělal, až by se kvóta vyčerpala?
tsd
P.S. soudci přeci dělají před nástupem psychotesty. Jak tento člověk mohl projít? Každý důchodce chodí kvůli řidičáku na pravidelná vyšetření, neměli by chodit i soudci důchodového věku? a častěji?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
21. 1. 2016 16:09 Nový

Re: Ústavní soud rozšířil prostor pro odmítnutí očkování

celé vlákno

US nám před časem rozhodl, že lze odmítnout očkování z náboženských důvodů.To jako, že je náboženství v nadřazeném postavení nad zákonem? Pak se můžeme těšit, že až se začne vraždit a znásilňovat jménu Alláha, soudci budou moudře přikyvovat a ochraňovat náboženské přesvědčení a svobody.

admin.
admin. (neregistrovaný) ---.63.broadband4.iol.cz
21. 1. 2016 1:03 Nový

Úvaha soudu je zcela správná

celé vlákno

Úvaha soudu je zcela správná. Odpůrci očkování uvádějí v 99% argument, že nemoc proti které se očkuje už dlouho nikdo díky proočkovanosti obyvatel nechytil a že pravděpodobnost onemocnění je tak malá, že nevyváží riziko komplikací. Jenže když to udělá každý, tak se tyto poměry brzy význemně změní. Čili odpůrci očkování zcela jasně a vychcaně využívají toho, že ostatní toto riziko jsou schopni podstoupit.

Froggy
Froggy (neregistrovaný) 131.207.242.---
22. 1. 2016 14:21 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Kdyz chce byt nekdo mimo system v jedne veci, musi pocitat s tim, ze musi byt mimo system i v jine veci. Nase rodina je napriklad mimo system tim, ze vychovavame sve deti doma. Takze kdo neda ockovat, necht vychovava take sve deti "alternativne" (coz je dle meho jeste lepsi ;-) )

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
22. 1. 2016 14:40 Nový

Re: Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

celé vlákno

Celkem z vašeho pohledu rozumné stanovisko i když samozřejmě s ním nesouhlasím z odborného hlediska a i z hlediske reálného života a budoucnosti dětí. Ale je to vaše věc. Rozumné je na tom to, že nevnucujete svůj světonázor většinové společnosti a nesnažíte se pohnout "kolem dějin" kupředu, zpátky ni krok. :-)).
tsd

franta
franta (neregistrovaný) ---.redhat.com
25. 1. 2016 12:47 Nový

Plky

celé vlákno

..Publikováno se souhlasem zákonných zástupců žalobkyně, kteří se rozhodli z jiných důvodů nepodat proti rozhodnutí..

Čímž to tito dali soudu za pravdu - k čemu tedy tyto plky v pobě článku?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
25. 1. 2016 13:44 Nový

Re: Plky

celé vlákno

Člověče vy máte úplnou pravdu. Příště budu číst i poznámky pod čarou, zjevně se to vyplatí.
tsd

tom
tom (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
26. 1. 2016 15:53 Nový

neockuje jen naivni hlupak

celé vlákno

Zkusenost od sousedu prave jsem hovoril s kamaradkou co zije v nemecku jeji dcera mela v zari tyden zavrenou skolu a prc? No protoze o prazdninach ve skole bydleli "uprchlici" a kdyz pak v zari deti zacli chodit do skoly 90% deti dostalo prujmy a tak museli na tyden skoul zavrit a komlet vydezinfikovat nechme stranou proc musi deti ZS trpet zlovili politiku slunickaru, ale myslite ze jejich rodice nechaji jedno jedine dite nenaockovat? sic to ted byl jen prujem, ale verite klidne tisici hygienikum co vam reknou ze vam zhlediska nemoci imigranti nehrozi????

eL
eL (neregistrovaný) 46.227.13.---
6. 2. 2016 2:42 Nový

Re: neockuje jen naivni hlupak

celé vlákno

"neockuje jen naivni hlupak" vs "verite klidne tisici hygienikum co vam reknou ze vam zhlediska nemoci imigranti nehrozi"

Nabadate tedy temto temto autoritam duverovat ci nikoli? Ponekud rozporujete sam sebe.