Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nekojím. Jsem vážně zrůda? od anonym - Jak už někdo psal - pravda je někde...

 • 2. 8. 2017 21:11

  bez přezdívky

  Jak už někdo psal - pravda je někde uprostřed. Argumenty, které autorka předkládá jsou mnohdy ale lhaním do vlatní kapsy a více zní jako obhajoba před sebou samým. Také názory z diskuze, že UM je dokonce zdravější než MM stresovaným matek... tak já nevím, ale ta kravička, které kradou její mateřské mléko, aby ho mnohokrát upravili (ono je totiž složením zcela nevhodné/výživově nadhodnocené, a i po úpravě po něm miminka dost tloustnou, a pak ty umělé vitamínky, ňaminka), ta taky asi nebude zcela bez stresu, doporučuji se podívat, jak se mají kravičky ve velkochovech a jak se to s jejich telátky.

  Jedno je jisté - pokud Bůh (stvořitel, příroda, jak chcete) chtěl, aby naše miminka byla kojená, je to zajisté to nejlepší. Je to přirozená intimita, mazlení, nejen výživa těla, nýbrž i ducha, a to obou. Tak to vnímám já.

  Nejste ani jedna z Vás, milé nekojící maminky, zrůda! A děkujme, že máme náhradní stravu a takovou lékařskou péči, že naše miminka přežívaji přírodě navzdory. A že mohou vyrůst v láskyplné náruči.

  Ovšem jedno je jisté - nekojením Vaše děťátko zajisté přichází o jednu z nejlepších věcí, které se mu ihned na počátku může dostat. Na tom nezmění ani tisíc "proto" sešroubovaných k sobě chatrnými argumenty.

 • 30. 8. 2017 0:47

  bez přezdívky

  Souhlasím s tím co píšete. ale taky souhlasím s tím co už se tu mnohokrát objevilo když to prostě i přes veškerou snahu nejde kojit tak na výběr není. vezmu příklad sebe. mala se narodila a ihned po porodu musela být převezena na jip kde nebylo po dobu 14ti dni možnost kojit a to z těch duvodu, že pár dní po porodu byla na operaci pak dlouho držena v umělém spánku, takže netýká se to jen miminek co se narodí předčasně. Nechci se vymlouvat, udělala jsem pro kojení maximum. Hned v prvních dnech už nastal problém ač jsem kojila technika byla správná a i přes to za celý den jedna jediná mokrá plena, tam už je pak něco špatně tak nasadit dokrm, ten strašně odsuzovaný UM. Po příjezdu domu jsem se snažila jen přikládat a přikládat a um odbourávám jen prostě opět začali suché pleny. což značí opět že je něco špatně. zkoušela jsem dokrm dát cevkou taky bez uspěchu jakmile ucítila na koutku cevku okamžitě se pistila že tak pít prostě nebude, pravda celkem chápu, mě by se taky nelíbilo mít v puse během pítí ještě nějakou hadičku..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).