Hlavní navigace

Chcete odejít s prázdnou? Navštivte v neděli farmářské trhy na Harfě!

1. 5. 2011

Sdílet

Plakáty lákají na bohatou nabídku zboží, na nejrůznější lahůdky… na místě je ale pusto, prázdno. Kdo se nechal jako já zlákat nabídkou farmářských trhů na střeše Galerie Harfa v pražských Vysočanech, musel být – jako já – nutně zklamán. Více o trhu: Farmářské trhy Galerie Harfa Přestože po celém obchodním centru stojí velké poutače s vyjmenovaným pestrým sortimentem, na střeše samotné se začnete bát. Je deset hodin dopoledne, a přestože akce má probíhat celý den, v připravených stáncích…

Plakáty lákají na bohatou nabídku zboží, na nejrůznější lahůdky… na místě je ale pusto, prázdno.

Kdo se nechal jako já zlákat nabídkou farmářských trhů na střeše Galerie Harfa v pražských Vysočanech, musel být – jako já – nutně zklamán.

Přestože po celém obchodním centru stojí velké poutače s vyjmenovaným pestrým sortimentem, na střeše samotné se začnete bát. Je deset hodin dopoledne, a přestože akce má probíhat celý den, v připravených stáncích nenajdete téměř nic a nikoho.

Osamělí prodejci se krčí ve čtyřech stáncích. A „pestrá“ nabídka? Jeden prodejce lihovin, druhý s vínem. V jednom stánečku nabízejí několik málo produktů Držkovské pekárny a vedle trochu zeleniny (česnek, svazky ředkviček, okurky, zázvor) doplněné skromnou nabídkou sušeného ovoce. Toť vše.

Kvůli stánku s trdelníky za padesát bych na trhy jistě nevyrážela, ty si můžu dát kdekoli na turistických místech, navíc právě balili. Ani se nedivím, co tady. Podobný přístup k farmářským trhům spolehlivě odradí jak zákazníky, tak prodejce. Přitom prostředí, přestože jde o obchodní centrum, je na střeše velmi příjemné, vlídné k návštěvě i posezení, nechybí lavičky, atrakce pro děti ani zeleň.

A tak jdu útrobami obchoďáku ven, jinudy to nejde, a centrem se nesou opakovaná hlášení: „Navštivte farmářské trhy! Pestrá nabídka… farmářská vajíčka, lahodné uzeniny, čerstvé pečivo, ovoce, zelenina…“ Kéž by.

Zklamaly vás někdy někde farmářské trhy? Řekněte to ostatním v našem fóru.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).