Hlavní navigace

Chcete odejít s prázdnou? Navštivte v neděli farmářské trhy na Harfě!

1. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Plakáty lákají na bohatou nabídku zboží, na nejrůznější lahůdky… na místě je ale pusto, prázdno. Kdo se nechal jako já zlákat nabídkou farmářských trhů na střeše Galerie Harfa v pražských Vysočanech, musel být – jako já – nutně zklamán. Více o trhu: Farmářské trhy Galerie Harfa Přestože po celém obchodním centru stojí velké poutače s vyjmenovaným pestrým sortimentem, na střeše samotné se začnete bát. Je deset hodin dopoledne, a přestože akce má probíhat celý den, v připravených stáncích…

Plakáty lákají na bohatou nabídku zboží, na nejrůznější lahůdky… na místě je ale pusto, prázdno.

Kdo se nechal jako já zlákat nabídkou farmářských trhů na střeše Galerie Harfa v pražských Vysočanech, musel být – jako já – nutně zklamán.

Přestože po celém obchodním centru stojí velké poutače s vyjmenovaným pestrým sortimentem, na střeše samotné se začnete bát. Je deset hodin dopoledne, a přestože akce má probíhat celý den, v připravených stáncích nenajdete téměř nic a nikoho.

Osamělí prodejci se krčí ve čtyřech stáncích. A „pestrá“ nabídka? Jeden prodejce lihovin, druhý s vínem. V jednom stánečku nabízejí několik málo produktů Držkovské pekárny a vedle trochu zeleniny (česnek, svazky ředkviček, okurky, zázvor) doplněné skromnou nabídkou sušeného ovoce. Toť vše.

Kvůli stánku s trdelníky za padesát bych na trhy jistě nevyrážela, ty si můžu dát kdekoli na turistických místech, navíc právě balili. Ani se nedivím, co tady. Podobný přístup k farmářským trhům spolehlivě odradí jak zákazníky, tak prodejce. Přitom prostředí, přestože jde o obchodní centrum, je na střeše velmi příjemné, vlídné k návštěvě i posezení, nechybí lavičky, atrakce pro děti ani zeleň.

A tak jdu útrobami obchoďáku ven, jinudy to nejde, a centrem se nesou opakovaná hlášení: „Navštivte farmářské trhy! Pestrá nabídka… farmářská vajíčka, lahodné uzeniny, čerstvé pečivo, ovoce, zelenina…“ Kéž by.

Zklamaly vás někdy někde farmářské trhy? Řekněte to ostatním v našem fóru.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Šéfredaktorka serveru Vitalia.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).