Hlavní navigace

Nedávej jí, co chce

27. 7. 2010

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Žena, jakmile dostane, co chtěla, chce něco dalšího. A jakmile snadno dostává všechno, co chce, začne se nudit. A ženská, která se nudí, je strašně nebezpečná…

Ženě prý nikdy nesmíš dát to, o čem tvrdí, že chce. Jakmile jí to totiž dáš, jen tím uvolníš místo pro to, aby chtěla něco jiného. A takhle to pokračuje pořád dál a dál, až žena zjistí, že se vlastně vůbec nemusí snažit, protože nakonec vždycky dostane to, co chtěla. Pak se začne nudit a hledat si nějakou „větší kořist“.


Autor: Isifa.cz

Tuhle teorii už léta razí můj kamarád Erik a vypadá to, že mu vychází. Jeho manželka se už roky snaží o to, aby se přestěhovali blíž jejím rodičům. To je prý ta poslední věc, která jí chybí ke štěstí.

On s tím rezolutně nesouhlasí. Tvrdí, že když se přestěhují blíž k rodičům, za dva roky žena zjistí, že pořád ještě není tak úplně šťastná, jak by si představovala, a začne chtít větší dům, psa nebo další dítě. „Proto když odmítám přestěhovat se blíž k rodičům, aspoň pořád zůstává u toho,“ říká. „Aspoň pak nemluví o větším domě, psovi a dalším dítěti. A hlavně se nenudí. Ženská, která se začne nudit, je strašně nebezpečná.“

Čtěte téma: Nejvyšší čas se rozvést

Lidé se rozvádějí kvůli nejrůznějším problém, někteří ale naopak právě proto, že ve vztahu žádné vážné problémy nemají. Je „nuda“ dobrým důvodem k rozvodu?

Začíná to být nuda

Na nudu si stěžuje i třicetiletý Jakub. Prý se v každém vztahu po nějakém čase začne nudit. „Možná nuda není to správný slovo, ale přijde mi, že všechny vztahy probíhají stejným cyklem a poslední fáze je vždycky nuda,“ popisuje Jakub. „No a já jsem právě zase v té stejné situaci. Začíná to být nuda.“

Jakub poznal Alenu na dovolené v Chorvatsku. Pronajal si tam loď a ona pracovala v cestovní kanceláři, která pronájem zprostředkovávala. Pozval ji na kafe. Strašně se mu líbila. Byla hezká a vtipná, měla krásnou chůzi, která ještě vynikala tím, že nosila pořád boty na podpatcích a krátké šaty. Uměla řídit loď a hrát tenis. Říkal si, že konečně našel ideální holku. Bohužel bydlela v Chorvatsku. V té době si neuvědomoval, že to bylo možná právě to, co ho na ní přitahovalo. Byla svým způsobem nedosažitelná. O to víc ji chtěl.

Začali si psát a on si vymýšlel záminky, proč jezdit stále častěji do Chorvatska. Při jedné z jeho návštěv mu Alena řekla, že se chystá přestěhovat zpátky do Prahy. Jakub byl nadšený. „Příštích pár měsíců bylo skvělých,“ vzpomíná. Procházeli se s Alenou noční Prahou, chodili do kina a na koncerty a milovali se v autě při téměř každé víkendové cestě z Prahy.

Čtěte téma: Máme dítě, sex už ne

Kde se stala chyba a půjde to vůbec vrátit? Nebo jsou děti zabijáci kvalitního sexu?

Udělal jsem, co po mně chtěla


Autor: Isifa.cz

„Pak se Alena chtěla nastěhovat ke mně a to byl začátek konce,“ říká Jakub. Její pozornost se rázem zaměřila na zařizování bytu. Jakubův mládenecký byt, vybavený pár kousky skromného nábytku, jí nepřišel dost útulný, takže místo víkendových výletů z Prahy a milování v autě začali o víkendech jezdit do Ikey. Tam se často pohádali, protože Jakubovi připadalo nakupování nábytku zbytečné a Aleně se zase zdálo, že ho nezajímá to, co chce ona. Jakub ale chtěl, aby byla šťastná. A tak souhlasil s tím, že bude trávit své neděle montováním dalších a dalších zbytečných křesel a poliček. Doufal, že až je konečně všechny domontuje, bude Alena šťastná a bude mít chuť se znovu milovat v autě a nosit podpatky.

„Tak to ale nefunguje,“ říká Jakub. „Jen co se ke mně přestěhovala, přestala nosit šaty a začala chodit v teplákách.“ Milovali se už jen v posteli a to jen jednou týdně a jen při zhaslém světle. Když se snažil navrhnout, že by mohli zase trochu experimentovat, Alena řekla, že je unavená nebo že to na tom novém křesle není moc pohodlné; a nakonec mu ještě vyčetla, že myslí jen na to jedno.

„Já prostě nechápu, že vždycky začnu chodit s holkou, která je zábavná, a po pár měsících se z ní stane buchta, která se není schopná spontánně bavit,“ stěžuje si Jakub.

„Zase jsem naletěl, protože jsem udělal přesně to, co po mně chtěla. Jenže holky se vždycky chtějí usadit, a když se usadí, tak začnou být tak usazený, že se s nima nedá vydržet.“

Co myslíte, je tohle zákonitý průběh všech vztahů? Je tedy chyba plnit partnerčina přání? A platí to i obráceně?

Máte-li výjimečný a silný příběh lásky, o který se chcete podělit, napište nám na adresu laska2010@vita­lia.cz.

V případě, že váš příběh budeme mít zájem publikovat, spojíme se s vámi. Chápeme, že témata lásky jsou citlivá, a proto můžeme v zájmu zachování anonymity vaše jméno v článku změnit.

Autor článku

Cestovatelka, novinářka, pravidelná spolupracovnice serveru Vitalia.cz, autorka Newsweeku, New York Times, Reflexu, Respektu a Lidových novin

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).