Hlavní navigace

Nalezenou holčičku pojmenovali Valentýnka

14. 2. 2011

Sdílet

Jen několik hodin starou holčičku objevili včera ráno zdravotníci v babyboxu umístěném v šumperské nemocnici. Holčička vážící 2,6 kilogramu dostala nakonec jméno Valentýnka a je nyní v péči lékařů. V republice je to již 42. odložené dítě, které skončilo v tomto zařízení. ČTK to řekl iniciátor projektu, předseda sdružení Babybox Ludvík Hess.

Jen několik hodin starou holčičku objevili včera ráno zdravotníci v babyboxu umístěném v šumperské nemocnici.

Holčička vážící 2,6 kilogramu dostala nakonec jméno Valentýnka a je nyní v péči lékařů. V republice je to již 42. odložené dítě, které skončilo v tomto zařízení. ČTK to řekl iniciátor projektu, předseda sdružení Babybox Ludvík Hess.

Holčička byla jen pár hodin stará

Signalizace se v šumperské nemocnici rozsvítila po 09:00. „Za necelou minutku držela sestřička v náručí holčičku zabalenou do dvou ručníků. Pediatrička okamžitě poznala, že děťátko je staré jen několik hodin a na první pohled zdravé,“ uvedl Hess.

Ten dal původně holčičce jméno po správci nemocnice Martinu Pelnářovi, se kterým babybox v nemocnici zřizoval. „Lékaři šumperské nemocnice nalezenou holčičku nakonec pojmenovali jménem Valentýnka, a to s ohledem na pondělní svátek zamilovaných,“ řekla ČTK mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.

Upřesnila, že dítě váží 2635 gramů a měří 46 centimetrů. V Šumperku byl babybox otevřen 19. ledna 2009, je to první dítě, co zde bylo za dobu existence tohoto zařízení odloženo.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).