Hlavní navigace

Nalezenci ze Znojma se daří dobře

Redakce

Zdravotní stav novorozence, jehož našla minulý čtvrtek žena odloženého na chodbě panelového domu ve Znojmě, se postupně zlepšuje. Chlapec je v péči novorozeneckého oddělení tamní nemocnice. čtěte také: Ve Znojmě našli odložené dítě „Až lékaři dospějí k závěru, že jej lze propustit, bude převezen do dětského centra, kde o něj bude postaráno,“ řekl agentuře ČTK vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví znojemské radnice Karel Burdík.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdravotní stav novorozence, jehož našla minulý čtvrtek žena odloženého na chodbě panelového domu ve Znojmě, se postupně zlepšuje. Chlapec je v péči novorozeneckého oddělení tamní nemocnice.

Až lékaři dospějí k závěru, že jej lze propustit, bude převezen do dětského centra, kde o něj bude postaráno,“ řekl agentuře ČTK vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví znojemské radnice Karel Burdík.

Chlapeček byl pojmenován Pavel Čtvrtek

Policie pátrá po ženě, která bezprostředně po porodu chlapečka odložila. Svědci na místě nálezu hocha v Gagarinově ulici viděli ve čtvrtek asi 25letou ženu s miminkem. „Máme již několik poznatků k matce, zatím jsme ji ale nevypátrali,“ řekla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Ve znojemském dětském centru bude dítě až do ukončení policejního vyšetřování. V obdobných případech policie obvykle matky odložených dětí vypátrá. Po ukončení vyšetřování se bude moci začít jednat o tom, že by byl chlapeček nabídnut k případnému osvojení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).