Hlavní navigace

Názory k článku Jak se vyvarovat nadužívání antibiotik?

 • 11. 10. 2009 20:21

  Robert (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz

  Po loňské zimě se mi stalo něco podobného. Běžně mě ráno zlehka bolelo v krku, ale večer už někdy i nesnesitelně. Pracuji v chlaďáku.

  Česnek k polévce a noční klid vždy můj krk ozdravilo zpět k lehké bolesti po ránu. Ale pak se to zhoršilo, antibiotika pomohla ale cítil jsem, že problém ještě není zcela pryč.
  Tak jsem požádal o ještě jednu dávku. Ta krk vyléčila zcela, ale bohužel mi antibiotika značně rozhodila távicí soustavu.
  Více jak 1/2 roku jsem měl problémy se zažíváním (úplně v pořádku nejsem ani dnes, 3/4 roku poté) a to jsem si musel kupovat koňské dávky probiotik abych potlačil přemnožení nějakých potvor které mne po jistou dobu značně sužovaly. Probiotika pomohla, ale levné to nebylo.
  Zaznamenal jsem také, že mé tělo má problém s nedostatkem vytamínů skupiny B (projevující se pocitově a sem tam i viditelně pro okolí) co chvíli tikem oka. Problém prakticky řeším do dnes, ale už jsem zaznamenal zlepšení. Domnívám se že mi vymřely nějaké bakterie učastnící se řetězce využití, nebo získání těchto vitamínů. Kresba, tzv. květ, na nehtech mi ještě úplně nevymizela, i když dnes už je defacto nepatrná.

  A aby to nebylo málo, hádejte co? Problémy s krkem nezmizely nadobro. Přišlo sychravé počasí a mám je zpět.
  Před touto léčbou antibiotiky jsem žádná jiná antibiotika nebral nejméně 15–20 let. Možná i více. Říkal jsem si, jednou tělu neuškodí a „alespoň budou účinkovat“. Po této zkušenosti mám v úmyslu vyhýbat se antibiotikům až do smrti, půjde li to.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).