Hlavní navigace

Nadbytek železa může za některé nemoci

9. 4. 2010

Sdílet

Během toho víkendu (ve dnech 10. a 11. dubna 2010) hostí pražském hotel Hilton Global Iron Summit. Toto setkání se každoročně koná v některém ze světových velkoměst a má za úkol seznámit širší lékařskou veřejnost s novými poznatky týkajícími se výzkumu stavu s nadbytkem železa. Ukazuje se totiž, že řada vrozených chorob červených krvinek či dědičná hemochromatóza, ale také některá získaná onemocnění, jakými jsou tzv. myelodysplastický syndrom, mohou ve svém důsledků vést k hromadění železa v…

Během toho víkendu (ve dnech 10. a 11. dubna 2010) hostí pražském hotel Hilton Global Iron Summit. Toto setkání se každoročně koná v některém ze světových velkoměst a má za úkol seznámit širší lékařskou veřejnost s novými poznatky týkajícími se výzkumu stavu s nadbytkem železa.

Ukazuje se totiž, že řada vrozených chorob červených krvinek či dědičná hemochromatóza, ale také některá získaná onemocnění, jakými jsou tzv. myelodysplastický syndrom, mohou ve svém důsledků vést k hromadění železa v organismu. Toto nadbytečné železo může způsobovat závažné komplikace, zejména poškozovat funkci tak důležitých orgánů, jakými jsou srdce a játra, a tak nadbytek železa je pro lidský organismus daleko nebezpečnější než jeho nedostatek.

Trápí vás nějaký zdravotní problém? Nejste sami! Diskutujte v našem fóru v sekci „Nemoci“.

Proto se v současné době věnuje velká pozornost výzkumu a klinickému zkoušení léčiv, která by mohla nadbytečné železo účinně a bezpečně z těla odstranit. Této problematice bude věnována větší část kongresu, jehož prezidentem je doc. MUDr. Jaroslav Čermák, CSc. z Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze, jenž je současně prezidentem České hematologické společnosti a jenž se ve své praxi věnuje stavům s nadbytkem železa v organismu, zejména myelodysplastickému syndromu.

Databáze nemocí na Vitalia.cz.

V programu vystoupí řada předních světových odborníků, mj. prof.Dr.Hagop Kantarjian z MD Anderson Cancer Center v Houstonu v USA, prof. Theo de Witte z University of Nijmegen v Nizozemí, prof.Clara Camaschella z Itálie ,prof. Des Richardson z Austrálie a řada dalších zahraničních řečníků.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).