Hlavní navigace

Na Sněžku jen po svých

30. 3. 2009

Sdílet

Včera jela naposledy lanová dráha na nejvyšší horu České Republiky– ovšem ne navždy, jen před pravidelnou jarní údržbou. Nyní je mimo provoz a po důkladné prohlídce a případných opravách se 1. května opět rozjede.. Provozovatelé lanovou dráhu pustí výjimečně pouze o velikonočním víkendu. Od pátku 10. do úterý 14. dubna se turisté mohou nechat vyvézt na Sněžku vždy od 8 do 18 hodin.

lanová dráha, SněžkaVčera jela naposledy lanová dráha na nejvyšší horu České Republiky– ovšem ne navždy, jen před pravidelnou jarní údržbou. Nyní je mimo provoz a po důkladné prohlídce a případných opravách se 1. května opět rozjede..

Provozovatelé lanovou dráhu pustí výjimečně pouze o velikonočním víkendu. Od pátku 10. do úterý 14. dubna se turisté mohou nechat vyvézt na Sněžku vždy od 8 do 18 hodin.

Lanovka byla postavena jako oběžná dvouúseková (Pec pod Sněžkou – Růžová hora a Růžová hora Sněžka) s dvoumístnými odpojitelnými sedačkami. Do provozu byla uvedena v roce 1949. Za hodinu přepraví 250 osob.

V současné době probíhají intenzivní práce rovněž na přípravě výstavby nové, kabinkové lanovky.

Foto: Wikipedia.cz

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).