Hlavní navigace

Názory k článku Na migrénu platí kola s citronem. Ale neví se proč

 • 14. 3. 2014 10:27

  S predispozicí k bolestem hlavy (neregistrovaný) ---.privacyfoundation.ch

  Zkuste si, nejlépe pravidelně a v předstihu, dělat mátový čaj. Může být i velmi slabě sladěný medem. Dobré je si vychutnat tu vůni a uvědomit si jak vás uvolňuje.

  Já osobně dávám přednost Mátě kadeřavé, která mi voní (narozdíl od klasické Máty peprné) velmi příjemně.

  P.S.
  Je to jen jedna z věcí kterou občas dělám. Působí to někdy i okamžitě, bez pravidelnosti.

  V každém případě, u mne se predispozice na zánět dutin (kdy dochází k předráždění nervů, lékaři to nesvěřujte - diagnostikujte se sami, jsou neschopní) podařila již téměř zcela odstranit. Loni mne bolela hlava za celý rok jen jednou po přímém nachlazení hlavy. Letos jsem našel úspěšný způsob (urinoterapie nosních dutin) jak úplně vyčistit dutiny a tak doufám v trvalé a úplné odstranění problémů.

 • 14. 3. 2014 10:53

  Šárí (neregistrovaný) 91.221.47.---

  Migréna není bolest hlavy a s dutinami nemá nic společného. Bolest hlavy od dutin je proti migréně pouhý slaboučký odvar-obojí mám bohužel vyzkoušené.

  Mátový čaj může u některých bolestí hlavy určitě pomoci. U migrény ani náhodou. U velké části migreniků nepomůže vůbec nic, chemie ani příroda.

 • 14. 3. 2014 11:29

  S predispozicí k bolestem hlavy (neregistrovaný) ---.privacyfoundation.ch

  Matka trpí na migrény a řekl bych že hlavní výsledný problém bude stejný - předráždění nervů.

  Zpravidla 1x za 1-3 roky u mne mohlo dojít (a docházelo) k tak velkému předráždění (díky tomu že okolí a já sám sobě mi neumožnilo se zavčas uvolnit a relaxovat), které vždy skončilo jen vyzvracením z podoby při úplném vyčerpání a upadnutí do dlouhého spánku a následném několikadením sbírání sil zpět. Do týdne jsem byl většinou opět fit. To už je ale opravdu velké předráždění nervů v celém těle a hlava, nebo páteř je jen největším ohniskem.
  To si myslíte že u toho umřete, ale neumřete ani když vás to postihne venku mimo civilizaci a jste sami. Prostě to tělo nakonec ustojí a síla se vrátí zpět. Během rekonvalescence se musíte vyvarovat nejlépe veškerému zatížení nervů ať již od otřesů, světla, zvuku a jiných vibrací vzduchu... já bych to nazval civilizační nemocí, kdy se je člověk nucen přetěžovat (nedokáže říci dost!).

  P.S.
  Někomu by mohl pomoci i dostatek horčíku (pravděpodobně proto je zmíněna káva) hned při počátečních problémech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).