Hlavní navigace

Na kole přes Karlův most – již zítra!

16. 3. 2011

Sdílet

Lákadlem Pražské březnové cyklojízdy budou dva tunely a dva mosty. Vezměte kolo ven! Auto*Mat, iniciativa za bezpečnou, zdravou a živou Prahu, zve k účasti na Pražské břevnové cyklojízdě. Vyráží se ve čtvrtek 17. 3. v 18 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad. „S příchodem jara očekáváme přes stovku účastníků, kteří společně projedou přes Žižkov a Karlín, přejedou Štefánikovým mostem ne levý břeh Vltavy, kde poté na Klárově slavnostně ukončí vládnutí Mo(to)rany nad zimní krajinou České republiky,“…

Lákadlem Pražské březnové cyklojízdy budou dva tunely a dva mosty. Vezměte kolo ven!

Auto*Mat, iniciativa za bezpečnou, zdravou a živou Prahu, zve k účasti na Pražské břevnové cyklojízdě. Vyráží se ve čtvrtek 17. 3. v 18 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad.

„S příchodem jara očekáváme přes stovku účastníků, kteří společně projedou přes Žižkov a Karlín, přejedou Štefánikovým mostem ne levý břeh Vltavy, kde poté na Klárově slavnostně ukončí vládnutí Mo(to)rany nad zimní krajinou České republiky,“ uvádějí organizátoři.

Prahou na kole

Lákadlem cyklojízdy budou dva tunely a dva mosty. Účastníci cyklojízdy vyzkouší věc takřka neslýchanou a přitom tak přirozenou – přejet přes Karlův most. Dále bude trasa pokračovat okolo Národního divadla, přes Příkopy, Hybernskou, Italskou a okolo Riegerových sadů zpět na Žižkov, kde se chystá oficiální zahájení jara v komunitním prostoru pražských cyklistů, cyklodílně Bicykl.

Pražské cyklojízdy jsou nenásilnou oslavou kola jako dopravního prostředku pro cesty po Praze. Jejich tempo je mírné – jízdu zvládnou i méně zdatní cyklisté nebo děti. Účastníky vždy doprovází skupina zkušených cyklistů.

Více informací na www.cyklojizdy.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).