Hlavní navigace

V Moravskoslezském kraji zemřeli na chřipku další tři lidé

16. 2. 2011

Sdílet

Pandemická chřipka má v Moravskoslezském kraji na svém kontě další tři životy. V závěru minulého týdne zemřeli na komplikace způsobené chřipkou dvě ženy a jeden muž z Ostravy a Frýdecko-Místecka.  Chřipka tak letos v kraji způsobila úmrtí už šesti lidí. ČTK to řekla Irena Martinková z Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě. 

Pandemická chřipka má v Moravskoslezském kraji na svém kontě další tři životy. V závěru minulého týdne zemřeli na komplikace způsobené chřipkou dvě ženy a jeden muž z Ostravy a Frýdecko-Místecka. 

Chřipka tak letos v kraji způsobila úmrtí už šesti lidí. ČTK to řekla Irena Martinková z Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě. 

Martinková uvedla, že všichni lidé, kteří podlehli chřipce, měli jiná základní onemocnění, například srdečně-cévní, plicní, a byli také obézní. „Třem posledně zemřelým bylo mezi 41 a 49 lety. Nikdo z nich nebyl proti chřipce očkován,“ řekla Martinková. 

Podle údajů KHS bylo letos v kraji kvůli závažným komplikacím souvisejícím s chřipkou hospitalizováno 27 lidí, z toho 18 mužů a devět žen. „Jejich průměrný věk je 52 let a nikdo z nich nebyl očkovaný,“ řekla Martinková. Mezi šesti lidmi, kteří na chřipku zemřeli, byli čtyři muži. Průměrný věk zemřelých byl 48 let. 

Lidé, kteří se nechali očkovat, už dostali i vakcínu proti pandemické chřipce, která se nyní šíří. „Dříve se jí říkalo prasečí nebo mexická chřipka, ale dnes už je to běžný kmen chřipky,“ řekla Martinková.

Seriál: Vše o chřipce

Akutními respiračními infekcemi trpělo v kraji v minulém týdnu 2175 lidí ze 100.000 obyvatel, což je o 0,4 procenta více než o týden dřív. Pacientů, kteří mají chřipku, bylo oproti předchozímu týdnu skoro o třetinu více, mělo ji 624 ze 100.000 lidí. Kvůli chřipce mají nemocnice zakázány nebo omezeny návštěvy. Martinková uvedla, že Základní škola ve Vřesině u Ostravy bude od středy zavřená, protože tam bylo nemocných více než 30 procent dětí. 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).