Hlavní navigace

Mexická chřipka má od minulého týdne šest obětí

Redakce

V České republice zemřelo v uplynulém týdnu na mexickou chřipku dalších šest osob, uvedla ministryně zdravotnictví DANA JURÁSKOVÁ. Celkem v ČR na mexickou chřipku zemřelo 83 lidí. Prozatím bylo od počátku testování potvrzeno více než 2300 případů mexické chřipky, přes 55 tisíc lidí proti ní bylo očkováno a vakcinace dále pokračuje. 

Doba čtení: 1 minuta

V České republice zemřelo v uplynulém týdnu na mexickou chřipku dalších šest osob, uvedla ministryně zdravotnictví DANA JURÁSKOVÁ. Celkem v ČR na mexickou chřipku zemřelo 83 lidí.

Prozatím bylo od počátku testování potvrzeno více než 2300 případů mexické chřipky, přes 55 tisíc lidí proti ní bylo očkováno a vakcinace dále pokračuje. 

Celkový počet nemocných chřipkou a jinými virózami v Česku podle informací ministerstva zdravotnictví klesl o pět procent na 906 nemocných na 100 tisíc obyvatel, o epidemii by se jednalo v případě dvou tisíc nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Nejvyšší nemocnost hlásil Jihomoravský kraj se 1189 nemocných na 100 tisíc obyvatel, „nejzdravější“ je Praha, kde na 100 tisíc obyvatel připadá s 611 nemocných.