Hlavní navigace

Manželé manželky nebijí, tlučou se jen ti, co žijí ve volných vztazích

16. 12. 2010

Sdílet

Je váš partner násilník? Vezměte si ho. Snubní prsten ho změní a přestane vás tlouct… To je samozřejmě absurdní tvrzení, ale s takovou logikou zřejmě pracuje poradce premiéra Roman Joch. Na základě jeho připomínek byl totiž nyní pozastaven Národní akční plán prevence domácího násilí. čtěte také: Domácí násilí zažilo 38 procent českých žen

Je váš partner násilník? Vezměte si ho. Snubní prsten ho změní a přestane vás tlouct…

To je samozřejmě absurdní tvrzení, ale s takovou logikou zřejmě pracuje poradce premiéra Roman Joch. Na základě jeho připomínek byl totiž nyní pozastaven Národní akční plán prevence domácího násilí.

Joch totiž ve svých připomínkách k akčnímu plánu například tvrdí, že domácímu násilí lze čelit podporou manželství, neboť v manželství je pravděpodobnost násilí 40× nižší.

Jedná se o nepravdivou informaci, pokud by měl autor o problematice alespoň základní přehled, věděl by, že k domácímu násilí dochází napříč společností a to bez ohledu na proměnné, jako je vzdělání či sociální status, natož manželský stav,“ říká Marcela Adamusová, projektová koordinátorka z organizace Fórum 50 %, které se zabývá postavením žen ve společnosti.

Česko nebude mít plán prevence domácího násilí

Právě dnes od dvanácti hodin bude vládní Výbor pro prevenci domácího násilí diskutovat s Romanem Jochem v budově Úřadu vlády ve Vladislavově ulici číslo 4 o jeho připomínkách a o důvodech pozastavení akčního plánu.

Neziskové organizace zabývající se otázkou domácího násilí jsou vážně znepokojeny jednak nekompetentním přístupem, jednak tím, že řešení problematiky domácího násilí se odkládá a je stavěno do ideologické roviny,“ komentuje to Marcela Adamusová.

Připomínky Romana Jocha k národnímu plánu si můžete přečíst zde.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).