Hlavní navigace

Make-up je podvod na muže

22. 11. 2010

Sdílet

 Autor: www.semuabisnis.com
FEJETON – Ženy se pochopitelně chtějí líbit a udělají proto prakticky cokoliv. Muž, když poprvé spatří rozdíl „před“ a „po“, se pak může právem cítit podveden.

Zase jsem omylem v televizi zahlédl pořad, jehož cílem je udělat z obyčejné ženy krasavici, nebo dokonce adeptku na titul královny krásy. Je třeba uznat, že ve většině případů vypadá účastnice proměny potom lépe než před tím, a občas je dokonce k nepoznání. Žena či dívka se opravdu změní, ale jenom na pár hodin, maximálně dnů. Pak se z obličeje smyje nános kosmetiky, vlasy se rozcuchají, umělé řasy odpadnou.

Miluju tvoji kosmetičku


Autor: www.semuabisnis.com


Stejně je pak překvapen a rozčarován muž, když poprvé uvidí svojí vyvolenou bez příkras. Zjistí, že se nezamiloval do té sympatické a krásné dívky, ale do bezchybné práce její kosmetičky a kadeřnice. Slyšel jsem dokonce, že první seznámení se s pravou tváří ženy bylo přirovnáváno k úleku. Nevím, ale dokážu si představit, že to tak v některých případech skutečně může být.

Mám rád přírodní krásu a proti „druhým tvářím“ žen jsem vysazený. Znám pár případů, kdy by k sobě správně nepřiřadil obličej namalovaný a nenamalovaný ani opravdový znalec. Rozumím tomu, že si ženy a dívky potřebují věřit, a tím pádem si na svůj mnohdy nevzhledný obličej namalují krásnou tvářičku. Asi jim to pomáhá, což jako muž nedokážu dokonale posoudit. 

Je ale jasné, že nás muže to plete a nejsme na první pohled (a co si budeme nalhávat, ani na mnoho dalších pohledů) s to odhalit opravdu krásnou ženu. Pokud nevěříte, podívejte se někdy na srovnávací fotky hereček namalovaných a nenamalovaných. Mnohé hvězdy bez make-upu vypadají tak, že bychom je právem politovali.

Výtvory kosmetiček jsou skutečně jedním velkým podvodem, což dokazuje i fakt, že jsou schopné udělat nádhernou ženu i z muže. Jak si pak my muži máme být něčím jisti, když se nemůžeme spolehnout ani na pravost ženské krásy? Já sám si někdy, když sleduji v televizi mužské imitátory zpěvaček, nejsem vůbec jistý, jestli sleduji zpěvačku nebo jejího imitátora. A i když se mi obvykle líbí ženy, stane se, že mi imitátor přijde hezčí.

Bude krásná i ráno?

Ne že by na vzhledu tolik záleželo, ale přece jen ona první jiskra vždy přeskočí na základě několikasekundového pozorování. A ten, kdo hledá krásku a nic víc, by si měl dávat velký pozor, měl by využít svoje veškeré znalosti a zkušenosti. Naletět se dá snadno. Čekáte, že se ráno vzbudíte vedle přenádherné bytosti, uvidíte ale tuctovou tvář, kvůli které jste rozhodně neplýtvali večer v baru šarmem, vtipem a penězi.

Muži si teď asi říkají, že takto zklamat se může jenom úplný amatér, že jim by se to zcela jistě nestalo. Tím myslím situaci s ranním zklamáním. A ženy by mi nejradši vlepily pohlavek, protože si z nich dělám legraci a navíc je urážím. Ano, máte úplnou pravdu. Do té doby, než muž sbalí sedmdesátiletou dámu coby dvacítku a než ženu s kilem make-upu na obličeji nepoznají ani členové vlastní rodiny. I to se totiž v hororových případech může stát.

Méně make-upu neuškodí a totální změny se sluší přenechat účinkujícím v televizních pořadech. Změněné si jsou totiž nápadně podobné. A je cílem ženy vypadat úplně stejně jako miliony dalších?

Jak se na "vylepšování" žen pomocí kosmetiky díváte vy?

Kam se hrabe make-up: Jak bolí nový obličej

Autor článku

Autor je kromě jiného internetový publicista, více informací najdete v jeho profilu na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).