Hlavní navigace

Nakládačky, jahody, brambory, saláty... letní nabídka v Pražské tržnici

12. 7. 2011

Sdílet

Farmářské trhy rostou jako houby po dešti a v Praze už není městská čtvrť, která by je nepořádala. Kdo touží po bohatém výběru čerstvé zeleniny, může zavítat do Pražské tržnice.  V tržnici se přes léto sice nekoná speciální farmářský trh (Holešovický farmářský trh), v zeleninové hale 22 přesto najdete čerstvé lokální zboží v bohaté míře (Farmářské tržiště Holešovice – zeleninová hala). „Je zde celkem 70 prodejních pultů, z toho cca 35 jsou drobní pěstitelé, kteří nabízejí sezonní zeleninu a…

Farmářské trhy rostou jako houby po dešti a v Praze už není městská čtvrť, která by je nepořádala. Kdo touží po bohatém výběru čerstvé zeleniny, může zavítat do Pražské tržnice. 

V tržnici se přes léto sice nekoná speciální farmářský trh (Holešovický farmářský trh), v zeleninové hale 22 přesto najdete čerstvé lokální zboží v bohaté míře (Farmářské tržiště Holešovice – zeleninová hala). „Je zde celkem 70 prodejních pultů, z toho cca 35 jsou drobní pěstitelé, kteří nabízejí sezonní zeleninu a ovoce ze svých polí. Sortiment se průběžně mění podle toho, co právě dozrává,“ říká manažer tržnice Jan Štíhel.


Autor: Pražská tržnice

Nabídka letního sortimentu na zeleninovém tržišti v hale 22 právě vrcholí a tržiště hraje všemi barvami. Hned u vchodu vás praští do nosu vůně jahod, malin, rybízu či třešní. O kus dál má pěstitelka Miloslava Svobodová vzorně naskládanou a krásně umytou zeleninu všeho druhu – máslové kedlubny, cibuli, ředkvičky, mrkev, červenou řepu, celer, pažitku, kudrnku, petržel, kopr, pórek.

Uděláte pár kroků a specialista na brambory Jiří Buchal, který v sezoně nabízí až šestnáct odrůd brambor, vám s úsměvem naváží kilo nových brambor a ještě k tomu poradí ten nejlepší recept na brambory na loupačku.

Podívejte se na fotogalerii.

U stánku Dany Burdové ze středočeské vesnice Kly se až podivíte, kolik druhů salátů lze vypěstovat, tolik barev a tvarů tam na pultu lze spatřit. A jejich názvy zní poeticky – Lollo, Dubáček, Římský, Salanova, Sweet.

A nakonec se zastavíme u nakládaček, jejich sezona právě začíná. Pěstitelka Ilona Riegelová jich nabízí hned několik velikostí, takže si můžete vybrat dle svého gusta a velikosti zavařovacích sklenic.

Přečtěte si: Váš farmář má jméno

Informace o prázdninovém provozu farmářských trhů po celé ČR najdete zde.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).