Hlavní navigace

Farmářské trhy od pondělí do neděle (a ještě dál)

11. 7. 2011

Sdílet

 Autor: SXC
Letní měsíce nabízejí nejpestřejší sortiment sezónního ovoce a zeleniny, většina trhů proto pokračuje i během prázdnin. Podívejte se na přehled trhů na celý týden a plány na další období.

Nový farmářský trh

Zábřežský farmářský trh je připravován pro širokou veřejnost, s cílem zprostředkovat prvovýrobcům příležitost uplatnit na trhu jejich tuzemské produkty, přednostně regionální, které maximálně respektují ekologické principy udržitelnosti. Farmářské trhy najdete na Masarykově náměstí 1× měsíčně, vždy od 9 do 16 hodin. V letošním roce se uskuteční 14. července, 18. srpna, 8. září a 13. října.


Autor: SXC

Co můžete na trhu očekávat? Mléčné výrobky (z kravského, kozího a ovčího mléka), maso a uzeniny, zeleninu a ovoce (podle sezony), ryby, pečivo, vejce, plody, ovocné a zeleninové šťávy, džemy a marmelády, kuchyňské byliny, koření, med, perníčky, regionální speciality. Nabízený sortiment se bude podle sezony obměňovat. Střídat se budou i prodejci, a tím i nabídka na trhu bude pokaždé jiná… více o trhu

Farmářské trhy o prázdninách

Někteří provozovatelé farmářských trhů se rozhodli během letních měsíců omezit provoz a prodejce tak na obvyklých místech najdete v delších intervalech.

Holešovice v provozu, ale bez speciálních trhů

V pražské Holešovické tržnici se přes léto nebude konat farmářský trh (Holešovický farmářský trh), nejbližší termín je až 27. 8. a dále pak opět každých 14 dní. Čerstvé lokální zboží tu přesto najdete, v běžném provozu totiž zůstává i v červenci a srpnu zeleninová hala č. 22 (Farmářské tržiště Holešovice – zeleninová hala).

„Je zde celkem 70 prodejních pultů, z toho cca 35 jsou drobní pěstitelé, kteří nabízejí sezonní zeleninu a ovoce ze svých polí. Sortiment se průběžně mění podle toho, co právě dozrává,“ říká manažer tržnice Jan Štíhel. „Z nezeleninového sortimentu zde máme denně koření, med od českých včelařů, bezlepkové uzeniny, sýry od sýrárny Orrero, které mimo jiné nabízí i domácí čerstvé máslo nebo stánek Simony Vávrové, která nabízí kozí a ovčí produkty farmy Pěnčín a kravské produkty farmy Dolenec. Dále Simona Vávrová prodává maso býků plemene Angus z podkrkonošského chovu a etiopskou kávu, kterou můžete přímo u stánku ochutnat. Dále jsou v hale 22 květiny a nově stánek s holandskými sýry, především Goudou. V hale také stojí mlékomat s čerstvým nepasterizovaným mlékem,“ vypočítává manažer.

Farmářská tržiště Praha hlásí: Přes prázdniny pokračujeme beze změn!

Tržní dny se na Kubáni, Náplavce, Jiřáku ani Františku během července a srpna měnit nebudou. Občanské sdružení Archetyp provozující tato čtyři pražská farmářská tržiště slibuje, že přes prázdniny bude provozovat všechna svá tržiště tak jako ve „všedním“ (neprázdninovém) režimu. Organizátoři tak využijí potenciál pěstitelů a umožní prodej sezonní zeleniny a ovoce, které má v červenci a v srpnu vrchol sklizně.

„Není důvod zvolnit nebo měnit prodejní nebo organizační režim. Ověřili jsme si to už z loňska, kdy jsme byli velmi mile překvapeni, jak Pražané i během prázdnin trhy navštěvují a užívají si čerstvě sklizených a dozrálých plodů," říká Jiří Sedláček z Archetypuvíce.

Další trhy

Podle informací pořadatelů bude beze změn v prázdninových měsících pokračovat například nový velký farmářský trh na náměstí Republiky, Farmářský trh na Slunečním náměstí, Praha 13, Selský trh na Suchdole, Český farmářský trh na všech třech místech – tedy v Klánovicích, Dolních PočernicíchDolních Břežanech.

Ve volnějším prázdninovém rytmu se budou konat například trhy na Kulaťáku, v Karlíně a na Zbraslavi.

Podrobnosti a konkrétní termíny jednotlivých trhů najdete zde.

Připomínáme:

Oblíbili jste si některý z trhů, který se nekoná každý týden, ale třeba jen jednou či dvakrát za měsíc? Pro lepší orientaci zde připomínáme, které z nich prodávají v tomto týdnu:

čtvrtek 14. 7.

 • Farmářské trhy Česká Lípavíce
 • Farmářské trhy Plzeň, Lochotínská ul… více
 • Farmářské trhy Táborvíce

pátek 15. 7.

 • Farmářské trhy na pěší zóně Anděl, Praha 5-Smíchov… více
 • Farmářské trhy Karlovy Varyvíce

sobota 16. 7.

 • Farmářské trhy na Kulaťáku, Praha 6… více
 • Farmářské trhy Benešovvíce
 • Farmářské trhy Berounvíce
 • Černošické farmářské trhyvíce
 • WRV Farmářské trhy – Klatovyvíce
 • Mělnické farmářské trhyvíce
 • Farmářské trhy Obora v Příbramivíce
 • Farmářské trhy na pivovarském dvoře, Rožnov… více
 • Teplické farmářské trhyvíce
 • Severočeské farmářské trhy Ústí nad Labem… více

neděle 17. 7.

 • Bystrcké farmářské trhy, Brno… více
 • Farmářsko-řemeslné trhy v Tábořevíce

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).