Názory k článku
Lékaře nezajímalo, že rodím

Radek Průša aura:10
11. 1. 2017 8:26 Nový

Lékaři se často kryjí

Dost silný článek! Vyvolává ve mě zlobu a bezmoc. Doufám, že se do takové situace nikdy nedostaneme.
Všechna čest lékařům, kteří dělají svou práci kvalitně, snaží se opravdu pomoci a jsou empatičtí. Bohužel mi přijde, že jich příliš není.
Tento případ bych tipoval na to, že se lékař snažil "krýt". Tedy za každou cenu dostat rodičku na sál, aby se zbavil případné zodpovědnosti, kdyby nastaly komplikace. Jeho chování je neomluvitelné.
Chápu, že do takovéhoto jednání může tlačit lékaře systém. O to víc by se měl vytvářet tlak na takto prohnilý systém, aby se lékaři nemuseli bát zasáhnout, aby se snažili opravdu vyléčit a ne léčit, protože z toho více profitují.
Za mě, pokud toto čtou manželé z článku, tak určitě věnujte energii tomu, aby se zjistila příčina takto neomluvitelného jednání a přijali se opatření, aby se nemohlo to stát již nikomu dalšímu. Nebo i Vám při další potřebě lékaře.

H
H (neregistrovaný) ---.czechaerosol.cz
11. 1. 2017 9:06 Nový

Re: Lékaře nezajímalo, že rodím

Lekaři odebrat titul!!!!!

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
11. 1. 2017 10:19 Nový

Lekari jsou od slova Lekat

Preji pani Janakove a jeji rodine hodne zdravi a stastny novy rok.
Kroky proti lekarum se nepodnikaji lehce, a i kdyby dokonce tenhle dotycny ignorant stanul pred soudem, dostane podminku a jede se dal.
Na me to dela dojem, ze byl zdrogovany, a sestra ho samosebou nepotopi.Nebyl by to vzacny pripad. Doktori maji prece prasky lehce na dosah.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 1. 2017 11:16 Nový

vyváženost

celé vlákno

Aby bylo možno říci, že článek objektivně a vyváženě informuje o situaci tak jak opravdu proběhla, bylo by dobré slyšet názor a popis příběhu také ze strany personálu.
tsd

Terezie
Terezie (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
11. 1. 2017 13:19 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Ano, a přesně proto posádka záchranné služby tuto možnost dostala, copak jste článek nečetl? Podle nich k žádnému pochybení nedošlo. Jejich vyjádření je poněkud vágní, chybí jakákoliv konkrétnější informace, a tak lze podle mě usuzovat, že k pochybení lékaře pravděpodobně došlo.

Nejvíc zarážející je pro mě ta ignorace a nerespektování fyziologie porodu. Pěkně to vykresluje hlavní problém našeho porodnictví, kdy žena je ve zcela pasivní roli a nemá žádné kompetence, přestože porod patří právě ženě, ne muži.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 1. 2017 13:33 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Prosím vás jaký problém porodnictví, toto byla rychlá záchranná služba, tak jaké pak porodnictví. Fyziologie porodu v záchrance? To si už opravdu děláte srandu. To jako že ji měli přestavět na porodnický sál a dítě pak omýt v nedalekém rybníku?
Kdyby nejela náhodou kolem sanitka a ona porodila v osobním voze, prosím řekněte mi na co by si stěžovala?
tsd

Terezie
Terezie (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
11. 1. 2017 14:00 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Doporučuji si nejdříve o problematice porodů v ČR něco zjistit, než sem začnete házet takové výkřiky. Je úplně jedno, jestli se jednalo o záchranku, nebo porodnici, přítomný lékař má být vždy kompetentní asistovat u porodu. Nelze zavřít oči před faktem, že byla žena zcela ignorována, když lékaři řekla, že každou chvíli porodí. Kdybyste byl žena nebo si o porodu něco zjistil, tak byste věděl, že v této fázi tělu neporučíte, miminko prostě chce ven a nezajímá ho, kde se zrovna nachází. Tou ignorací a nuceným převozem ženu a miminko paradoxně ohrozili, takže těžko říct, jestli by nebylo bývalo bezpečnější, kdyby porodila ve svém autě. To je to, nad čím bychom se měli zamýšlet. Že lékařská péče nerovná se vždy větší bezpečí pacienta.

P. S. : Komentář o rybníku si nechte od cesty, domnívám se, že jste ještě neslyšel o tom, že novorozenec se po porodu umývat nemusí? A jsme zpátky na začátku, nejprve je třeba mít o porodu nějaké znalosti, a až pak teprve diskutovat.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 1. 2017 14:18 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Máte pravdu, že lékař na záchrance by měl být schopen asistovat u porodu, nemáte pravdu, že by to bylo bezpečnější v autě, to už je úplná úchylnost. Jestli byla žena ignorována ve smyslu, "chci do Rakovníka" , tak tomu se nedivím, protože jak jsem napsal výše, záchranka není taxi a poveze vás tam kde jsou schopni vás přijmout a dát vám náležitou péči. Nic nevíme o tom, jestli dispečink nedostal od nemocnice v Rakovníku zamítavou odpověď např. z důvodu přeplněnosti. To ostatní je příběh viděný očima rodičky ( v té chvíli určitě zoufalé). Co z toho je pravda a co jsou emoce se asi nedozvíme. Bylo by zajímavé, kdyby se to dostalo k soudu a my bychom se dozvěděli příběh převyprávěný pro změnu v té chvíli zoufalým a vystresovaným lékařem a třeba více méně nestranným řidičem.
tsd

Terezie
Terezie (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
11. 1. 2017 14:59 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Je zajímavé pozorovat, jak stále za všech okolností lobujete za lékaře, jako by ti nemohli pochybit. Zároveň odvádíte pozornost od problematických skutečností, které na takové pochybení ukazují. Dále je zarážející, s jakou jistotou tvrdíte, že porod v autě namísto v sanitce by byl jednoznačně nebezpečnější. Máte pro to snad nějaký důkaz? Víte přesně, jaký průběh porodu by v autě byl? Nevíte, protože to ani nemůžete vědeť. Ale jedno je jisté: popsaná situace v sanitce se jeví z těch dvou možností spíš jako ta "úchylná", protože potřeby ženy a jejího nenarozeného dítěte byly zcela ignorovány.

A nešlo tu o žádný Rakovník, to sama žena popsala v článku, že o to vůbec nešlo. Šlo o přístup lékaře, který ji zcela ignoroval, natož aby jí sdělil, co se s ní děje a kam jedou.

Pokud nedokážete ani trochu připustit možnost, že by lékař pochybil, tak je asi něco špatně. Tipovala bych to na přílišnou důvěru ve zdravotnický systém, lékaře v rodině nebo obyčejnou naivitu (či neinformovanost, to je jedno).

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 1. 2017 15:13 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

No lékař v rodině, vlastně ano každé ráno ho vidím v koupelně. Znám některé blbce z řad lékařů a někteří z nich dokonce publikují na internetu a dokonce na Vitalii. (postižení modří vědí) Jim bych nesvěřil ani péči o mého papouška.
Nevylučuji, že ten doktor ze záchranky udělal chybu, je to možné, ale stejně tak je možné, že neudělal a ctít presumpci neviny je úplně normální. Jestli vy to tak nevidíte, pak mám podezření, že vám nějaký doktor šlápl na kuří oko a že jste zaujatá. Nakonec "věc byla prošetřena a nebylo shledáno......" Vím, že i takto se to může zamést pod koberec, ALE je dost sprosté psát a uveřejňovat takové články, ještě předtím než se začnu domáhat svých práv NORMÁLNÍM způsobem tj. soudní cestou. Pokud to k soudu nedají, pak jim nevěřím, protože jestli je pravda co je napsáno, pak každý, kdo si sebe váží to k soudu dát musí, jinak nestojí za nic.

tsd

Mell
Mell (neregistrovaný) ---.infos.cz
11. 1. 2017 18:54 Nový

Pro tsd

celé vlákno

A proč není jako tvrzení proti tvrzení brán případ kdy mluvčí záchranky barvitě líčí detaily domácího porodu u kterého nebyl kam byla přivolaná ZZS?Tam byste si nedovolil říct,že jde o jednostranný popis,co?
Melete naprosto z cesty ta paní na něho křičela že už rodí ne že chce odvézt do Rakovníka.Kvákáte tu kraviny co v článku vůbec nejsou a naopak ignorujete indicie nb přímo fakta co tam naopak zaznívají.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
12. 1. 2017 0:00 Nový

Re: Pro tsd

celé vlákno

Žádná fakta nevidím, vidím jen tvrzení podaná jednostranně. Fakta mezi nimi určitě jsou, ale neumím je odlišit. Vy to umíte?
tsd

Iva
Iva (neregistrovaný) ---.w92-158.abo.wanadoo.fr
13. 1. 2017 16:44 Nový

Re: Pro tsd

celé vlákno

Faktem je, že se miminko narodilo pod dekou(!), bez jakékoliv asistence zdravotníků, ačkoliv zdravotníci byli u rodičky a rodička je o pomoc prosila (vy asi řeknete, "prý").

Takhle bych rodit taky nechtěla, to raději v tom autě/sanitce... kdekoliv, ale ať mám k ruce někoho, kdo je na "druhé straně" a kontroluje stav dítěte. I neproškolený tatínek je z mého pohledu lepší, než nikdo (případ paní Janákové).

xf
xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz
13. 1. 2017 22:53 Nový

Re: Pro tsd

celé vlákno

Opatrně s tím tvrzením "narodilo pod dekou". V článku je několik tvrzení, která nedávají logický smysl. Tohle je tvrzení, jež nelze dokázat, ani vyvrátit.

Mell
Mell (neregistrovaný) ---.infos.cz
11. 1. 2017 19:17 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Chudák zoufalý lékař.Nějak z vaší strany postrádám obavu o ty 2 lidi o které primárně u porodu jde.Ne, lékař to fakt není.

Terezie
Terezie (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
11. 1. 2017 20:52 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Á, tak jsem se přeci jen trefila :-). Už víme, odkud vítr fouká :-). Víte, samozřejmě to celé mohlo být trochu jinak, těžko soudit, když jsme u toho nebyli, ale to, že se k tomu sám onen lékař nijak nevyjádřil a tisková mluvčí vydala jen takové to typické obecné stanovisko "já nic, já muzikant", tak vše nahrává do karet paní Janákové. Neumím si představit scénář, kdy si žena se třemi malými dětmi vymyslí historku o tom, jak jí nějakej doktor málem podělal porod, a ještě se rozhodne věnovat své úsilí a čas podáním stížnosti.

Nechápu, co je sprostého na tom, napsat článek o vlastní zkušenosti s naším zdravotnickým systémem... Tím spíš, když druhá strana dostala prostor pro vyjádření. To, že se na to vykašlala a sama sebe tak shodila, je věc druhá.

A k těm soudům: nemáte pravdu, bohužel spousta lidí se na stížnost či dokonce soud vykašle, a to z mnoha důvodů. Každý nemá to odhodlání, nechce tomu věnovat svůj čas a energii, navíc tuší, že je to na dlouhé lokte a s nejistým výsledkem... Nemalá část lidí také dost možná cítí stud za to, co nastalo, přestože v tom jsou nevinně.

porodvaute
porodvaute (neregistrovaný) 188.120.197.---
11. 1. 2017 21:43 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

https://youtu.be/WXEZ6g2WLoM

:))) asi by to bylo lepší a mohlo dopadnout asi takto a bez toho ignorantského pána, co se představil jako doktor:)

Jirina
Jirina (neregistrovaný) ---.caplan.cz
11. 1. 2017 16:12 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

A to je právě to, že by si nestěžovala vůbec na nic. Protože by na celou situaci byla sama jen s manželem, nikdo by ji nepomohl, ale ani nestresoval a neudělal modřiny a trauma svým přístupem. Nechtěla rodit bez pomoci, měla zájem o lékařskou péči a přesto jí lékař nepomohl. Jak ji znám, je to silná ženská, a proto se nezhroutila ani z týhle zkušenosti. Povinností lékaře bylo zajistit její bezpečí a bezpečí miminka, věřím tomu, že to nesplnil a jen naštěstí to celé dobře dopadlo. Pardon, ale vůbec bych se nedivila, kdyby mu další manžel, kterému by se lékař takhle staral o rodící ženu, poprávu rozbil hubu.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
12. 1. 2017 15:53 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

V článku vyčítají řidiči, že"jel jak blázen". Nezlobte se, ale to je tak trochu jeho práce a povinnost dovézt pacienta co nejrychleji k ošetření.
Že to při tom drncá je jasné, ale rodička odmítla připoutání k lůžku. V tomto bodě jí tedy bylo vyhověno, ale jak se později ukázalo, volba to nebyla dobrá. Kdyby personál poslechla, nemusela mít modřiny a nemusela si později na to stěžovat. Za ty zmiňované modřiny si vlastně může sama. Kdo ví jak to vlastně celé bylo. Ona řeší i to, že manžel zaparkoval v opačném směru, než kam jela sanitka, protože předpokládali, že pojede do Rakovníka ( s tím zjevně měli také velký problém a ne, že ne ).
Pokud se někomu nelíbí tak normální věc, jako že sanitka jede rychle, pak pochybuji o relevantnosti i ostatních stížností. Po prvním přečtení, mi bylo divné, že se jedná jen o jednostranný komentář situace a moc jsem to ani nechtěl rozebírat. Když ale vidím, jak jsou s tím všichni hned hotovi a každému je všechno jasné, pochopil jsem, že tak nějak vznikly hony na čarodějnice a později i lynčování a to se mi fakt nelíbí.
tsd

sestra
sestra (neregistrovaný) 2001:1ae9:fc:----:----:----:----:----
10. 4. 2017 12:36 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Nezlobte se pane doktore, ale pokud stav pacienta vyžaduje okamžitý zásah, což probíhající porod je, sanitka musí zastavit a pomoc poskytnout. Vaše tvrzení, že je povinnost saniťáka jet jako blázen, je pravda jen do té doby, pokud tím neohrozí pacienta. Tady byli ohroženi rovnou dva pacienti a lékař záchranky si prostě jen hodlal usnadnit práci a nešpinit se s porodem. Ať si to vyžere někdo jinej, do poslední chvíle zřejmě zoufale doufal, že se tím nebude muset zabývat a tomuto předsevzetí evidentně plně dostál. Nezkontrolovat během porodu a těsně po něm novorozenci ani dýchací cesty a jejich průchodnost, to je opravdu donebevolající.
Viděl jste někdy nějakou ženu rodit? Umíte si ji představit připoutanou k lehátku ve vodorovné poloze?
Naštěstí všichni lékaři nejsou stejní, ale podle Vašich komentářů bych se nechtěla dostat do rukou ani Vám.

nedamito
nedamito (neregistrovaný) 188.120.197.---
11. 1. 2017 21:29 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Na co by si stěžovala? Na nic, protože by byla zodpovědná za svůj porod, manžel by jí zastavil, když by jej požádala, měla by bezpečnostní pás a nebyla by potlučená a plná modřin, seděla by v polosedě, tudíž by si řídila svůj porod sama a byla by schopná si své dítě podržet a případně mu poskytnout první pomoc, odtočit pupečník, pochovat, přikrýt, mít na svém těle, než by dojeli. Určitě by jim i telefonicky lépe poradil dispečink než ten b.l.b, který se představil jako DOKTOR. Místo toho byla vystavena zběsilé jízdě v sanitce, kdy nebyla zajištěná na lůžku, natož dítě, které se rodilo na svět. Musela při této jízdě ležet na zádech - pasivní poloha a nemohla si své dítě podržet - to nebyla šane!. Ze strany toho k........ který si říká DOKTOR byla ignorovaná a každopádně bych mu dala pár facek, a poslala do temných lovišť.....ať se naučí chovat slušně, když se neumí chovat lidsky, pak je to smutné, a nemá tam co dělat, tečka!!!

žena
žena (neregistrovaný) ---.ktkadan.cz
12. 1. 2017 15:21 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

toto muže napsat ...

12. 1. 2017 15:34 redakčně upraveno, důvod: porušení pravidel diskuze
Karel
Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---
12. 1. 2017 10:35 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Personál potvrdil, že nedošlo k žádnému pochybení. Popis toho, jak celá věc probíhala, nezpochybnili. Prostě se to tak stalo a dle zodpovědných osob je to normální a v pořádku.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
12. 1. 2017 11:24 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Trochu ujeté vysvětlení. To jste vymyslel sám Karlíku, nebo vám někdo pomáhal?
Mohu předložit jinou verzi. Při vyšetřování se zjistilo, že vše neproběhlo tak jak je psáno ve stížnosti a proto se konstatovalo, že nedošlo k pochybení. A proto, že nikoho nic nenutí ty rozpory ve výpovědi o skutečném stavu vysvětlovat, je to dostačující pro interní vyhodnocení. Jediný, kdo může obě strany donutit odpovídat na konkrétní otázky kolem události je soud. Ať to dají k soudu a budou vědět v čem personál nezpochybnil a jakou měrou jsou odpovědné jednotlivé osoby, jinak se to nikdy nedozvědí a zůstanou jen dohady podobné těm vašim.
tsd

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) ---.rychlydrat.cz
12. 1. 2017 12:41 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

To je sice mozne, ale pak jde o prinejmensim o komunikacni selhani te nemocnice. Je totiz zajimave, jak si tyto instituce i jednotlivi lekari stezuji, ze media a lide nestoji o jejich pohledy a informace a hledaji se za drahe penize zpusoby, jak je dostat mezi lidi formou vselijakych PR kampani, ale kdyz se jich pak primo zeptaji na konkretni problem, tak mlci. To je samo o sobe ponekud podezrely signal, nemyslite? Dalsi vec je pohled spravneho hospodare - je trochu rozdil v nakladech financicnich a reputacnich vydat jedno prohlaseni a nebo nechat probehnout soud.

Takze suma sumarum - occamovou britvou rozsouzeno to vypada spis na hlavu v pisku potrefene nemocnicni husy.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2017 9:21 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Proč nemocniční, snad záchranářské, ne? Vidíte i v tom se dokážete splést, ale hlavně, že je vám to jasné.
tsd

Heky řečeno
Heky řečeno (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
12. 1. 2017 10:58 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Mě také rodila jen sestra,tedy hlídala.Četla si knížku a seděla mimo,takže když jsem rodila sama na sále,tak mi syn málem spadl na zem.No,mohla se slepice přerazit,aby nespadl.A ještě mi vynadala,že rodím moc brzy,no pecka.To jsou zážitky s doktory,nepočítaje při prvním porodu,když mi pak doktor řekl,že toho budu litovat mít první dítě tak brzy.Takže skvělý zážitky s doktory.Za to zde v západních Čechách byly doktoři nejen citlivý,ale i profesionálové­.Takže ano,je to o člověku.Rodit v nemocnici,ale pečlivě si ji vybrat,jako to udělala Lucina Bílá.

Inka
Inka (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
12. 1. 2017 12:43 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

Vynadat, to oni umějí. Hnusný umí být každý ráz-dva. Mohla bych vyprávět zážitky ze severních Čech, kde se s lidmi vůbec nepárali. Doktoři tam chodili na umístěnky, ještě ke všemu, takže v tom systému neměla lidskost šanci. Když mne sanitka přivezla do porodnice, (druhé dítě), nemohli jsme se s řidičem vůbec dozvonit na uzavřené porodní oddělení. Po dlouhých minutách se ve dveřích objevila vichřice, rudá v obličeji, co si troufáme večer rušit. Vstoupila jsem do chodbičky, vichřice mi vrazila do ruky ramínko na kabát, řekla jen Přijdu za 20 minut, dřív nemůžu- a zmizela. Na nic se neptala, dokonalý nezájem. Tak jsem tam seděla v šatně na lavičce pod cizími kabáty a byla ráda, že jsem s prvním dítětem nebyla v této severočeské porodnici.
Poprvé jsem rodila v malé nemocnici na Pardubicku, prochodila jsem po chodbě celou noc, a děťátko se narodilo v půl šesté ráno, přenošené. Noční sestřičce, která se mnou byla, končila směna.a přesto se ještě ke mně ráno v půl osmé vrátila, aby se podívala na miminko, jestli dýchá a je v pořádku! Velmi mladá sestřička, ale brala svou práci zodpovědně a s láskou. Takže to jde.

pdb
pdb (neregistrovaný) ---.rychlydrat.cz
12. 1. 2017 12:44 Nový

Re: vyváženost

celé vlákno

U nas podobna zkusenost. Prvni porod selhani ze strany lekaru v renomovane porodnici, ktere pozdeji potvrdilo vedeni nemocnice (takze alespon neco). Druhy jsme uz neriskovali a porodili doma s nesrovnatelnym luxusem klidu a bezpeci pro matku i dite. Samozrejme po peclive priprave, domaci porod neni pro kazdeho a system to vubec neulehcuje.

Markéta
Markéta (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
11. 1. 2017 12:31 Nový

Respekt a úcta

celé vlákno

Obdivuji odvahu pustit se do boje. Vím, že lékaři a lékařky mají povolání náročná, ale úcta a respekt k druhým a slušné chování je něco, co by v sobě měl mít každý, bez ohledu na vzdělání či na to, jak je kdo unavený či finančně nedoceněný.

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
11. 1. 2017 12:49 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

Můj odhad, dle vlastních zkušeností z minulosti a zkušeností příbuzných ?
90% lekařů jsou amorální, povýšení, asertivní, nadutí, většinou profesně vyhořelí, egoističtí týpci. Lekaře jen v případě nouze - chirurga, zubaře, protože to je nutnost.
Znám jen jedinou lékařku, která se mnou hovoří jako rovný s rovným, dětská psychiatrička, ke které docházíme se synem. To je debata na úrovni.

--

Tsd zde má pravdu, že v tomto případě viz. článek, jde o tvrzení proti tvrzení. Ovšem představa, že by si toto všechno, paní vymyslela ...?

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
11. 1. 2017 16:19 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

Viktore, znáte nějakého chudého doktora? :-)) Co třeba jezdí jen ve Škodovce....

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 1. 2017 16:24 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

Jak to myslíte Maruško? Ve škodovce jezdí prezident. Máte divné představy o chudobě. Proč mne pořád tak rozesmíváte?
tsd

Karel
Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---
12. 1. 2017 10:37 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

Nejde o tvrzení proti tvrzení. Jedna strana tvrdí, že se to takhle stalo. Druhá strana tvrdí, že ano a že je to tak zcela v pořádku.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
12. 1. 2017 11:15 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

To je chybná interpretace. Podle jedné strany došlo k pochybení lékaře a podle druhé ze stran nedošlo k pochybení.
Jak jednoduché je manipulovat se smyslem věty, že?
tsd

Mell
Mell (neregistrovaný) ---.infos.cz
12. 1. 2017 11:41 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

Druhá strana měla možnost se vyjádřit a obhájit postup.To se NESTALO ergo je naprosto legitimní vydat tento článek i když je to podle vás "pohled jen z jedné strany".
Zažila jsem případ kdy při porodu dekapitovali novorozence a nemocnice tvrdila že nijak nepochybili.Toliko k objektivitě ve zdravotnictví.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
12. 1. 2017 12:05 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

Ten případ vyšetřoval policie a byla nařízena soudní pitva. Nevím jak ten případ dopadl, je to víc než deset let, vy snad víte jak dopadla pitva? A kdo byl označen za viníka?
tsd

babrle
babrle (neregistrovaný) ---.inext.cz
5. 4. 2017 15:48 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

tsd- nejste vy ten "doktor" z te posádky v sanitce ?

mary
mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
11. 1. 2017 15:51 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

Řidiči autobusů a strojvedoucí mají také náročná povolání. Když udělají chybu a ohrozí životy cestujících, stanou před soudem a jdou do vězení za "obecné ohrožení". Doktoři za pochybení s následkem smrti dostávají běžně podmínku. Tolik asi o té náročné práci a právní odpovědnosti.
Vždyť i ten těžce zraněný strojvedoucí Pendolina, do kterého naboural polský kamion, byl nejdřív podroben testu na alkohol...netřeba slov.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
13. 1. 2017 11:48 Nový

Re: Respekt a úcta

celé vlákno

Prosím vás, toto není žádný boj ke kterému je třeba odvaha, v tomto podání jsou to de facto pomluvy. Odvahu budou potřebovat až v okamžiku kdy to dají k soudu a pak tedy všechna čest. Ale to je otázka a podle vyjádření to na žádný soud nevypadá. Stát se to mně, tak to ženu až do Štrasburku.
tsd

Petra
Petra (neregistrovaný) ---.p.17.sdl.core.ttnet.cz
11. 1. 2017 12:48 Nový

Re: Lékaře nezajímalo, že rodím

Jako nastavajici matku me ten clanek dost rozladil. Absolutne si nedovedu predstavit tu bezmoc matky a strach o dite! Hlavne, ze jsou v poradku, ale co kdyby ne? To by se pak asi jen tak nezametlo pod koberec, ze vse bylo cajk.

Štěpánka
Štěpánka (neregistrovaný) 185.115.9.---
11. 1. 2017 12:50 Nový

Bezmoc

Neskutečně silný příběh, který mě vyvolal spoustu otazníků, jak je to vlůbec možné?? Proč lékař nečinil? Proč nereagoval na porod, který si rodička vedla nakonec sama?? Kdyby Lucie byla prvorodička, jaké by mohly být následky? Však ona za lékařskou roli přebrala plnou zodpovědnost... Uvědomil si to? Jsem zděšena a Lucii opravdu obdivuji...Děkuji za tento článek!

Marcea
Marcea (neregistrovaný) ---.suz.cvut.cz
11. 1. 2017 12:51 Nový

ignorace lékaře je v tomto případě neodpustitelná

Nedokážu si představit že by se něco podobného stalo mně, totálně bych zmatkovala. Ještě že paní Janáková nebyla prvorodička, situaci nakonec intuitivně zvládla sama a vše naštěstí dobře dopadlo. Nechci ani myslet na to, že by to dopadlo jinak - doktor by se sice musel zodpovídat a jistě by ho čekal alespoň tvrdší postih, nicméně hlavně by to odnesla rodina, která spoléhala na odborníka. Nic zdravotně závažného se sice nestalo, ale zejména u doktorů je prevence na prvním místě - proč se tedy zkušený lékař projevoval tupou ignorací vůči potřebám a informacím rodičky??? Měl by se k tomuto svému lapsu veřejně vyjádřit a zdravotnictví by mělo připravit různé modelové scénáře, aby byli co nejméně překvapeni v podobných neobvyklých situacích.

Zuzana Polednová
Zuzana Polednová (neregistrovaný) ---.mameradirychlost.cz
11. 1. 2017 13:19 Nový

Máš mou plnou podporu.

Neuvěřitelný. Tenhle lékař nejen, že reprezentuje naše současné porodnictví (nezájem o pocity a názory rodičky, rutinní postupy apod.), ale dokonce šel i za hranici bezpečnosti matky i dítěte! S člověkem jednat jako s kusem hadru už se nedá svést na nedostatek financí ve zdravotnictví...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 1. 2017 13:25 Nový

na druhou stranu

celé vlákno

Na druhou stranu je v příběhu emotivně převyprávěném rodičkou několik velkých ALE.
Proč vyjeli do porodnice v Rakovníku tak pozdě, že podle vyjádření rodičky by to stejně nestihli?
Co by se stalo, kdyby náhodou nejela kolem sanitka?
Porodila by dítě na přední sedačce nebo v příkopu maximálně s pomocí manžela?
Proč rovnou nezavolali záchranku sami?
Je to sice emotivní příběh asi z velké části pravdivý, ALE ruku na srdce, nedostali se náhodou do problémů vlastním zaviněním?
Oni dostali svojí nedbalostí a liknavostí lékaře a zdravotníky do svízelné situace, kterou zřejmě lékař nezvládl, nevím a nemohu soudit, ALE pak si stěžovat, že nebylo po jejich, je trochu mírně řečeno nevděčné.
tsd

Fluttershy
Fluttershy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
11. 1. 2017 13:48 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Nevděčné ~_~

Dědku, my si za zdravotní péči platíme, to není dobrovolná služba.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 1. 2017 13:56 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Záchranka není taxi, abych si mohl poroučet "do Rakovníka prosím".
Pojedeš tam, kde tě budou ochotni přijmout v takto zuboženém stavu, do kterého jsi se dostal vlastním přičiněním a kde budou mít prostředky tě z toho dostat.
Když se ožereš, odvezou tě na záchytku a ne do Hiltonu, kam jsi měl původně namířeno, fešáku.
tsd

Fluttershy
Fluttershy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
11. 1. 2017 14:36 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

A proč se tedy podle článku jako taxi chová? Vždyť i ten taxikář by dokázal rodičce poskytnout lepší lékařskou službu než ingoraci.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 1. 2017 14:51 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

HA HA s tím taxikářem dobrý vtip.
Ten článek a rozhovor, byť byl napsaný s velkým časovým odstupem po události, kdy i emoce a hrany se otupily je přesto stále velmi emotivní. Dovedu si živě představit s jakými silnými emocemi vnímala situaci paní Janáková, a ani se jí nedivím. To s sebou ale nese i emotivní jednání, které těžko odlišit od hysterie a může být okolím jako hysterie vnímáno. Pak se mohlo stát, že její přání nebral personál tak úplně vážně, což asi byla chyba, ale kdo je bez chyby.
Na jednu stranu si stěžuje, že řidič jel jak blázen, kdyby jel řidič pomalu, tak porodila za jízdy v sanitce a byl by to také důvod k nespokojenosti, tak si vyberte.
tsd

Fluttershy
Fluttershy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
11. 1. 2017 15:09 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Jasně, co ona o tom ví, senilnímu tsd je všechno jasné a ani vedle té hysterky nemusel být

*
* (neregistrovaný) 193.35.105.---
11. 1. 2017 18:00 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

"Vždyť i ten taxikář by dokázal rodičce poskytnout lepší lékařskou službu než ingoraci."

A poenta je jaká? V případě porodu volat taxíkáře?

Fluttershy
Fluttershy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
11. 1. 2017 18:23 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Pointa (když už chceš působit vzdělaně) je, že by měl z hlediska poskytování zdravotní péče existovat kvalitativní rozdíl mezi taxislužbou a záchrankou.

klok
klok (neregistrovaný) ---.67.broadband10.iol.cz
12. 1. 2017 15:16 Nový

Re: pointa

celé vlákno

Nevím, jestli ten, kdo říká "pointa", zní vzdělaněji. Ale je to možné, protože správný tvar "poenta" skoro nikdo nezná.

Fluttershy
Fluttershy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
12. 1. 2017 19:00 Nový

Re: pointa

celé vlákno

Říkat "pointa" je stejně špatně jako psát "poenta". Zkus to prohodit ~_^

Monika
Monika (neregistrovaný) 192.249.39.---
11. 1. 2017 14:14 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Patrně jste muž a nerodil jste.
Kontrakce po deseti minutách neznamenají, že za chvíli rodíte.
Ve většině porodnic jsou schopni vás ještě poslat domů nebo pokud voláte na příjem, řeknou vám, že je ještě čas, abyste náhodou nezabíral zbytečně místo v porodnici.
Lucie si dle článku ze záchranky nedělala taxi, ale chtěla odbornou pomoc, které se jí ani po několika výzvách nedostalo.
To je předmětem článku, ne stížnost na to, že jí neodvezli kam chtěla.

Bublifuk
Bublifuk (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
11. 1. 2017 21:35 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

To je právě to, co mě zaráží...Paní je zkušená rodička a přitom jede do porodnice při 10 min kontrakcích? Ve všech porodnicích říkají, že máme přijet, až když jsou po 5 minutách...tak nevím. Nechci nikomu křivdit, nebyla jsem tam, ale už tohle mě zaráží...a proč se nevyjadřuje lékař? Proboha! Protože nesmí! Jakákoliv věta může být zbraň v rukou právníka a určitě má zakázáno jim tuto zbraň dát. Pokud je paní přesvědčena o svém právu, ať je zažaluje a nepíše články na net...

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) ---.rychlydrat.cz
12. 1. 2017 12:51 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

"a proč se nevyjadřuje lékař? Proboha! Protože nesmí! Jakákoliv věta může být zbraň v rukou právníka a určitě má zakázáno jim tuto zbraň dát."

Aha, pak je zajimave, ze kdyz se jim to hodi, klidne se vyjadruji nad ramec vsech slusnych pravidel. Nechcete to prosim aspon dodatecne vysvetlit treba tomu v..lovi od zachranky, co zverejnil neprofesionalni a nepravdivy osobni utok https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1292568684108258&id=1006624739369322&substory_index=0 ?

pb.
pb. (neregistrovaný) 2001:470:6f:----:----:----:----:----
12. 1. 2017 6:13 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Obdivuju vás, jak všemu rozumíte, a s jakou elegancí a nadhledem dokážete diskutovat s lidmi, kteří jsou o třídu nebo i o dvě pod vámi. Jste úžasný.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
12. 1. 2017 7:24 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Děkuji, vím, že jsem dokonalý.

tsd

Karel
Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---
12. 1. 2017 10:41 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Ne, vyjeli naopak brzo. Že se kontrakce tak rychle zrychlovaly není úplně běžné. V Brně když do Bohunické fakultní nemocnice přijede prvorodička s kontrakcemi po 7 minutách, tak jí dají balení čípků a pošlou ji zpátky domů na Vysočinu.

Iva
Iva (neregistrovaný) ---.w92-158.abo.wanadoo.fr
13. 1. 2017 18:10 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

milý pane/milá paní tsd,
porody mají různý průběh - někdy jsou rychlejší, někdy pomalejší, někdy musí být uměle vyvolány. To není v dikci rodičky.
Nedivím se, že je příběh emotivní - jedná se o narození dítěte(!).

Odhlédnu-li od všech emocí a zadívám-li se čistě na to, co prokazatelně víme, tj. dítě se narodilo bez asistence zdravotníka, ačkoliv byl poruce - tak se mi tento obrázek nelíbí. Na to si rodiče stěžují a mají mé sympatie. Naštěstí to dobře dopadlo!

Ať se ten zdravotník chytne za nos a podobnou situaci příště řeší lépe! Nikdo nikoho přeci nemusí hnát před soud, jak tvrdíte vy, pane/paní tsd! Snad stačí na věc upozornit, zamyslet se a poučit se, ne?

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
13. 1. 2017 19:45 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Medicína není tak pružný systém, aby si v něm někdo jenom tak zadarmo mohl dovolit zamyslet se, mít vlastní názor, projevit lidskost pohovorem s pacientem- není čas ani vůle. Vše je podřízeno penězům. Proto je tento systém nereformovatelný a každá vláda si na něm zatím vylámala zuby. Kde není vůle, není cesta.

Jena
Jena (neregistrovaný) 92.62.225.---
13. 1. 2017 22:47 Nový

Re: na druhou stranu

celé vlákno

Přečtěte si to znovu... vyjeli s kontrakcema po deseti minutách... to není pozdě ;-)... cestou se interval zkrátil na pětiminutovej a kontrakce zesilily, pak teprv došli k závěru, že nestihaj a logicky se obrátili na kolemjedouci sanitku...
A paní nebude patřit k osobám zaujatejm vůči lékařům, všimněte si, že posádku první sanitky vyloženě chválí... jen ten jeden konkrétní doktor z toho vychází jako ignorantskej blb..., kterej prostě ohrozil průběh porodu a zejména to dítě...

P.S.: mne když před sedmi měsíci vezla při čtvrtym porodu záchranka shodou okolností taky do Kladenský porodnice, tak se mne ten záchranář za cca 8 min jízdy dvakrát nebo spíš třikrát ptal, jestli necítím tlačit hlavičku, a ať určitě hned řeknu, kdyby jo... nevím, ale předpokládám, že kdybych řekla, že jo, a že rodim, že by nejspíš zastavili, a po akci by jakžtakž zajistil dítě a jelo by se dál... to mi přijde tak nějak laicky rozumný... nu nedošlo na to, porodila jsem až deset minut po příchodu na sál :-)
Ono občas se porod rozjede zničehonic strašně rychle, já prve rodila devět hodin, podruhy sedm, potřetí čtyři... a tentokrát jsem si volala záchranku v prostřed noci, půlhodinu po rupnuti vody a patnáct minut po první kontrakci, když se hned objevil petiminutovej interval a v tu chvíli jsem měla pocit, že mám ještě plno času, že možná volám zbytečně brzy, a jak jsem na ně čekala před domem, tak najednou interval tři minuty... a to už jsem si říkala "kluci, pojedte fofrem s tou sanitkou, ať nerodim na chodníku" :-)... a "kluci" v zápětí přijeli a ti "moji" teda byli fajn, ten co se mnou jel vzadu se hned na úvod ptal na tu tlacici hlavičku a pak mne připoutal s upozorněním, že pojedeme trošku svižnějc.. cestou se na cosi ptal do papírů... když jsem v půlce cesty prodejchavala druhou kontrakci, tak se zarazil: "To už je to po dvou minutách?" a já jak furt koukala na čas na mobilu: "Ja myslim, že ještě po třech." :-D (takovym tónem, jakože zatím pohoda) a on: "Tak, vy máte s porodem víc zkušeností, než já." :-D... a když jsme po další kontrakci zastavili u porodnice, tak se mne zase ptali, jestli chci odvýzt, nebo chci jít pěšky, já že dojdu, se mi blbě sedoleželo ;-), a po další kontrakci ve výtahu mne předali na sály, a mně je skoro líto, že jsem prostě už byla porodně tak daleko a mimo (o čtyři kontrakce později už jsem hlásila, že chci tlačit a za dalších pět byla malá venku), že jsem jim ani neřekla nashledanou a díky... vzpomínám na ně vyloženě s nostalgií :-), byli milí, zdvořilí, ptali se, zajímali se, jak to aktuálně cítím já, nabízeli možnosti... uplnej opak toho doktora popsanýho v článku...

Monika
Monika (neregistrovaný) 192.249.39.---
11. 1. 2017 13:53 Nový

Re: Lékaře nezajímalo, že rodím

Těhotenství, v podstatě dvět měsíců strachu, aby právě to naše dítko, které v sobě nosíme, bylo zdravé. Testy na kdeco, někdy nevolnost, někdy hormony...ale na ten závěr se přes to všechno každá matka těší, tedy pokud ten závěr není takový, jako v případě Lucie a její rodiny.

Pokud se ke stížnosti vyjadřuje mluvčí, už mi to zavání nějakým pochybením. Chybu může udělat každý, ale taky by si měl umět sáhnout do svědomí. Byl ohrožen život člověka, a ne jeden. Posádka musela být již při přivolávání informovaná, že jede k rodící matce. Proč ta bezohlednost? Proč se u nás řeší věci, které mají jen ten nejčernější konec? Proč slovo zkušené matky nemá váhu?
Aby se teď něco začalo dít ve prospěch rodiny Janákových, museli by partně mít tučné konto k zaplacení právníků, protože pochybuji, že Lucie se třemi dětmi bude někde na úřadech bojovat o slovo a přízeň.
Přeji jim, aby to neskončilo u pár dopisů nebo mailů,a při nejmenším se alespoň někdo omluvil. Když vlídná slova u porodu chyběla...

*
* (neregistrovaný) 193.35.105.---
11. 1. 2017 17:40 Nový

Velmi uvěřitelný příběh

- Vyrazili do nemocnice sami autem. Co si pamatuji, vždy je doporučováno vyčkat na příjezd sanitky, a tohle nedělat.
- Paní seděla na místě spolujezdce, takže ji zdravotník nemohl vyšetřit. To si zaslouží vysvětlení. To nemohla vylézt ven, nebo se na sedadle otočit o 90°? A pokud ne (proč?), jak chtěla rodit? Přeci když nelze vyšetřit (má nohy u sebe naražené na palubní desce, tak ani nemůže rodit ('neroztáhne nohy.).
... načež po příjezdu druhé sanitky vystoupila z vozu.
- Kontrakce byly silné, zdravotník odpovídá za stav pacienta.. a ta ji úkoluje kam má volat telefonem.
- To, že si lékaři předávají informace se mi jeví jako laikovi běžné a logické. (přeci nebudou dělat všechna vyšetření znova a znova, pořád dokola). Když se na stavbě vymění zedník, také se nedělá nový projekt.
- "Házelo to se mnou ze strany na stranu, bolest se stupňovala a ignorace osádky rovněž." Slovy klasika: Jeli se mnou s tou sanitkou jako blázni, jakoby nevěděli, že vezou nemocného člověka.
- Paní omlácená, samá modřina, porod v plném proudu, ale čas a sílu na sledování kam "sestra vysílá tázavé pohledy", má. Takové máme u nás zocelené lidi.

Má smysl číst dál?

Pathy
Pathy (neregistrovaný) ---.21.broadband5.iol.cz
11. 1. 2017 18:24 Nový

Re: Lékaře nezajímalo, že rodím

Hvězdičko, že ty jsi ten doktor z té sanitky?! Přiznej barvu! :-)

j
j (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
11. 1. 2017 20:34 Nový

Kdy k tomu došlo??

V článku mi chybí informace, kdy k této události došlo... Nebo jsem to přehlídla??

Silvie
Silvie (neregistrovaný) ---.czechdata.cz
11. 1. 2017 21:34 Nový

Re: Lékaře nezajímalo, že rodím

Nechápu,proč se tady řeší jestli sanitku zastavili nebo zavolali jestli byli na cestě do Rakovníka nebo do Brna, sakra přece prostě rodila a lékař si vybral svoje povoláno proto aby pomáhal lidem ne? Myslím,že by raději porodila na dálnici v sanitce,ale "v klidu " s pomocí s tím,že vše probíhá v pořádku. Kdo s tímto příběhem nesouhlasí nikdy nezažil porod a nedovede si představit co to je ! Je silná a moc statečná, nikdo by nechtěl porodit za běhu na lehátku. U koho by tomto případě nehráli roli emoce?? Při každým porodu jsou emoce,strach,bezmoc a tohle?? Doktor by zasloužil pěkně přes hubu!! A měl by pracovat s pytlama brambor a ne s lidma !! Nemělo by se to nechat jen tak !!! Velký obdiv a úcta k tomu,že to vůbec zveřejnila.

pavlkoch
pavlkoch (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz
12. 1. 2017 3:18 Nový

Re: Lékaře nezajímalo, že rodím

celé vlákno

Bohužel mám obdobnou osobní zkušenost. Lékař záchranky jednal podle stejného scénáře - asi to mají tak naučené....Nerodit! Odvézt! Můj lékař neřešil, že hlavička už je hmatatelná - nevyšetřil mě, nechtěl mě nechat porodit v klidu doma, snažil se mě jen naložit a odvézt. Porodila jsem sama přímo za jízdy v sanitce, aspoň že pak zastavili.... Dál to taky pokračovalo dost šíleně, ale nemám chuť tu popisovat svůj příběh. Chci jen zdůraznit a dosvědčit, že v článku se nepopisuje nic mimořádného a neobvyklého, tato praxe nerespektování rodičky je bohužel zcela běžná.

Jana
Jana (neregistrovaný) ---.ign.cz
12. 1. 2017 11:05 Nový

Re: Lékaře nezajímalo, že rodím

celé vlákno

Smutné.. Porod je intimní záležitost a absolvovat tento nechutný maraton sanitkou, no má úcta!

Hawkie
Hawkie (neregistrovaný) ---.10.broadband15.iol.cz
5. 4. 2017 12:59 Nový

Re: Lékaře nezajímalo, že rodím

celé vlákno

Hmm. S porody se do nemocnice spěchá, protože případnou akutní komplikaci v autě nevyřešíte.
Navíc většina (99,9%) lékařů ZZS a ani zdravotníků sice nějaký výcvik na dané téma má, ale praxe zase tak moc ne. S těmi pár porody v terénu za 10 let moc jistoty a zkušeností nezískáte. Velká část doktorů navíc je z řad externistů, kteří mají ZZS jako vedlejší praxi. Těžko budou vedle služeb v nemocnici ještě pobíhat na stáže, případně řešit zběsilou agendu okolo stáže, kde si z forenzních důvodů ani na pacientku pořádně nesáhnete. nemluvě o tom, že za týden uvidíte 2 porody- to se mi stalo na praxi.
Vím o jednom specialistovi GP, který na záchrance jezdil- proto těch 99,9%. Porod v terénu jsem vedl 5x a docela jsem se u toho zapotil.

dula
dula (neregistrovaný) ---.metron.cz
13. 1. 2017 20:31 Nový

zabedněnost

celé vlákno

Pracuji jako porodní dula. Nedávno jsem to zvládla s jednou maminkou v autě k naprosté spokojenosti všech zůčastněných, škoda, že asi mají mozky vázané na porodní sál...

xf
xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz
13. 1. 2017 22:58 Nový

Re: zabedněnost

celé vlákno

To je odlišný přístup vycházjící z naprosto odlišné odpovědnosti. Doktor si nemůže říci, že včera to jednou dobře dopadlo, jsem král. Jako osoba sama sebe nazývající "dula", která když se něco pokazí, odpovědnost hodí na lékaře (jako například hned předsedkyně toho vašeho spolku, že).

Znalý
Znalý (neregistrovaný) ---.170.broadband2.iol.cz
18. 1. 2017 17:41 Nový

něco málo z pohledu ZZS

celé vlákno

Pracuji dlouho na ZZS (několik desítek porodu vedených samostatně mimo nemocnici v podmínkách o kterých se ani nedá mluvit např. bezdomovkyně v křoví s hlídajícím vlčákem o půlnoci atd.) a nejdříve něco k personálnímu složení ZZS v ČR viz. zákon o ZZS 371/2011. (lékař (6 let studia, okamžitě může pracovat u ZZS), zdravotnický záchranář (min. VŠ nebo zdrávka a specializace 6 let studia) ) a řidič vozidla ZZS(800 hodinový kurz na 1,5 =zdravotnická kvalifikace). Malé auto na ZZS posádka lékař + zdr. záchranář nebo řidič vozidla ZZS, velké auto zdr. záchranář + řidič vozidla ZZS. Jak zdr. záchranář, tak řidič vozidla ZZS dlouholetá praxe a zaměření na řešení urgentních stavů mimo nemocnici = popis první sanitky na místě. Lékař hmmmm? např. stačí atestace z praktického lékařství. Většinou minimální znalost jiných oborů, specializace na jeden obor. Takže co takový lékař na ZZS, který se věnoval interně několik let ví o porodech a ještě v terénu?? Odpovím Vám, ví o tom to, co denně produkujete po jídle. Takže jediné co umí, poslechne rady mazáků (kolena k sobě, netlačit na konečník, ale hlavně rychle do nemocnice). A poté následuje popis tohoto stavu( viz. článek) v jeho praktické podobě.
Ale mám návrh, přidejme lékařům, vždyť si to zaslouží a nejlépe plošně.
Pro Vaši představu, plat lékaře u ZZS cca 100 000,-Kč (hrubého vč. přesčasů).
Jinak v ČR přibližně 1 000 000 výjezdů ZZS ročně . Z toho 800 000 bez lékaře. Např. v Praze 25 vozidel noční směně z toho max. 5 s lékařem již několik let a jde to.
Dále porod není nemoc, jde o fyziologický stav.
Důležitý je následek, takže vše v pohodě?? takže jaké pochybení???
Vídávám to dennodenně. V zákoně je napsáno, že profese lékaře je svobodná (něco jako umělec) tj. jaký zvolí postup je čište na něm (viz. přikrytí probíhající porodu = kdyby se něco stalo bude tvrdit že nic neviděl, bo přikryté dekou ,-) .
Takže gratuluji při sundání růžových kukadel a je potřeba se smířit s tím, že tak jako u jiných profesí platí přísloví i u této je známo, mnoho povolaných, málo vyvolených.
Hezký den a hodně zdraví

mary
mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
19. 1. 2017 15:58 Nový

Re: něco málo z pohledu ZZS

celé vlákno

Bože můj, každý chce jen víc a víc peněz, a vždy se cítí nedoceněný. Stará vesta: třídní rozeštvanost z beztřídního socializmu, navíc teď v kontrastu s příjmy na Západě, Peníze nejsou řešení, věřte mi: lidé ve zdravotnictví se nestanou s více penězi milejší a lidštější. Budou stále přepracovaní a naštvaní. Peníze to nezaplácnou.
Na Vaši analýzu stavu vzdělání a specializací mohu reagovat tím, co jsem napsala již výše: Řidiči autobusů a strojvedoucí mají také náročná povolání. Když udělají chybu a ohrozí životy cestujících, stanou před soudem a jdou do vězení za "obecné ohrožení". Do té nejhorší nápravné skupiny mezi vrahy. Doktoři za pochybení s následkem smrti dostávají běžně podmínku. Pokud vůbec. Tolik asi o té náročné práci a trestní odpovědnosti.
Vždyť i ten těžce zraněný strojvedoucí Pendolina, do kterého naboural polský kamion, byl nejdřív podroben testu na alkohol...dobrý, ne? Netřeba slov.
Přeji Vám hodně zdaru a zodpovědné lidi na obou stranách.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
19. 1. 2017 16:19 Nový

Re: něco málo z pohledu ZZS

celé vlákno

Maruška už zase řídí autobus. Po kolikáté?
Jeden velký omyl Maruško. Peníze sice nejsou řešení, ale právě kvůli ohodnocení lékaře (jak finančního, tak společenského) odcházejí doktoři na západ. A proč taky ne? Byli by blázni tady dělat za desetinu toho co dostanou jinde a nechat si od Marušky nadávat.
Takže tady zůstanou jen ti méně schopní a bude vymírat zbytek těch sice schopných, ale skoro již důchodových. Možná se stavy doplní lékaři z Ukrajiny nebo Zimbabwe.
Mám nápad, budou nás léčit taxikáři a řidiči autobusů. :-))
tsd

mary
mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
19. 1. 2017 18:15 Nový

Re: něco málo z pohledu ZZS

celé vlákno

Hehe, jak vtipné. Protože se dosud nikdo, kromě jediného člověka, nezamyslel nad paradoxem, o kterém píši, proč bych neopakovala tento fakt, daný naší legislativou?
Systém zdravotnictví bere věc za špatný konec: místo soustředění se na zdraví se soustředí na choroby, a hon na ně: jak lidé říkají- něco vždycky doktor najde. Kdyby šlo o zdraví lidí, doktorů by bylo i při současném stavu docela dost. Přeji Vám hezký večer.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 1. 2017 18:30 Nový

Re: něco málo z pohledu ZZS

celé vlákno

Promluvila budoucí ministryně výživy a zdravotnictví.
Na jednoho praktika sice připadá v průměru 1500 lidí, ale podle Marušky je to až, až.
tsd
P.S. když připočteme řidiče autobusů, tak to možná bude stačit.