Hlavní navigace

Kvalita vody v přírodních koupalištích se na Vysočině zhoršuje

20. 7. 2009

Sdílet

Kvalita vody v přírodních koupalištích se na Vysočině postupem prázdnin zhoršuje. Koupat se nesmí v rybníku Peklo v Polné, krajští hygienici nedoporučují koupání ani v Sázavě na Žďársku, v Okrouhlíku a Pávovském rybníku na Jihlavsku, informuje dnes agentrua Mediafax. Ve většině rybníků na Vysočině se zatím sice koupat dá, kvalita vody se ale pomalu zhoršuje. Kalné jsou už od půlky července rybníky Medlov a Milovy na Novoměstsku.
Horecký rybník

Kvalita vody v přírodních koupalištích se na Vysočině postupem prázdnin zhoršuje. Koupat se nesmí v rybníku Peklo v Polné, krajští hygienici nedoporučují koupání ani v Sázavě na Žďársku, v Okrouhlíku a Pávovském rybníku na Jihlavsku, informuje dnes agentrua Mediafax.

Ve většině rybníků na Vysočině se zatím sice koupat dá, kvalita vody se ale pomalu zhoršuje. Kalné jsou už od půlky července rybníky Medlov a Milovy na Novoměstsku.

Zhoršenou kvalitu vody, zejména kvůli sinicím, odhalili v tomto týdnu hygienici i v Pilské vodní nádrži a ve Velkém Dářku na Žďársku a v rybníku Ředkovec na Havlíčkobrodsku. Odborníci proto radí, aby se lidé po koupání v těchto koupalištích vysprchovali a předešli tak možným zdravotním potížím.

Podle pracovníka krajské hygieny Josefa Roháčka se bude s nástupem horkých dnů kvalita vody v přírodních koupalištích ještě zhoršovat. Fytoplankton se totiž zatím díky deštivému počasí zatím ve většině rybníků zatím nezačal rozvíjet.

Bez obav se lze koupat na Vysočině například v rybnících Velký Pařezitý a Malý Pařezitý na Jihlavsku, Sykovec na Žďársku, Břevnická nádrž a Řeka na Havlíčkobrodsku, Domanínský rybník na Bystřicku a vodní nádrž Trnávka na Pelhřimovsku.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).