Hlavní navigace

Krize podporuje kriminalitu

25. 2. 2009

Sdílet

Tento fakt se potvrdil všude ve světě jak během současné finanční krize, tak i při těch předchozích. Pokaždé, když se světová ekonomika dostane do recese, lidé přicházejí o práci a to je údajně jeden z důvodů, který je následně dostane na „šikmou plochu“. Dramatické situaci nahrává i to, že se rovněž v mnoha zemích snižují policejní rozpočty.

Tento fakt se potvrdil všude ve světě jak během současné finanční krize, tak i při těch předchozích. Pokaždé, když se světová ekonomika dostane do recese, lidé přicházejí o práci a to je údajně jeden z důvodů, který je následně dostane na „šikmou plochu“.

Dramatické situaci nahrává i to, že se rovněž v mnoha zemích snižují policejní rozpočty.

Nárůst zločinnosti hlásí Spojené státy, Rusko a Čína, ve které koncem minulého roku přišlo podle agentury AP o práci na dvacet milionů dělníků z venkovských oblastí.

Ministerstvo vnitra ČR se touto otázkou zabývá již od loňského podzimu a zatím prý o nárůstu zločinnosti v naší zemi nelze hovořit.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).